• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/halilakpinar
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=05056611119
  • https://www.twitter.com/halilakpinar
  • https://www.instagram.com/halilakpinar1453
  • https://www.youtube.com/channel/UCz-evvQhDvbJLw5bg_A8P1Q
Üyelik Girişi
MUHTEVA
Site Haritası

Custom Search

İlçe ve İşyeri Temsilcileri Toplantısı Yapıldı

İlçe ve İşyeri Temsilcileri Toplantısı Yapıldı

İlçe ve İşyeri Temsilcileri Toplantısı Yapıldı

 

Şube Yönetim Kurulumuz, ilçe yönetimleri ve işyeri temsilcileriyle Mehmet Akif İnan Toplantı Salonu’nda bir araya geldi. Sendikal çalışmalarla gündemdeki konuların değerlendirildiği toplantının açılışında konuşan Şube Başkanımız Ahmet Sert, sendika olarak değer merkezli, çözüm odaklı, özlük ve özgürlük temelli, sadece tenkit eden değil, teklif de üretebilen bir yaklaşımla sürdürdükleri hak arama mücadelelerinde, kendilerine gösterilen teveccühün altında kalmayarak zirvenin hakkını vereceklerini belirterek, “Bugün gerçekleşen hızlı ve sancılı değişime öncülük etmek, aksaklıkları ve eksiklikleri yapıcı eleştiriler getirerek geleceğin inşasına ortak olmak bu ülke insanına olan borcumuzun gereğidir” dedi. 

Sert, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ek ödeme hakkından mahrum bırakıldığımız için gönlümüz biraz buruk olsa da, bu hakkımız, mücadeleye devam ettiğimiz sürece yok edilmiş sayılamaz, olsa olsa tehir edilmiş olur. Manen erozyona uğratılan bu mesleğin set duvarı da, tehir edilmiş haklarının eninde sonunda alıcısı da, kuruluş felsefesinin bir gereği olarak Eğitim-Bir-Sen olacaktır.”

Sendikacılığın, haksızlıklara ve adaletsizliklere ‘hayır’ diyebilmek ve mücadele etmek olduğunu ifade eden Sert, “Meşru haklar ile yasal haklar arasındaki makası daraltmak için özlük; darbeseverlere karşı darbesavar duruşuyla da özgürlük mücadelesi veren Eğitim-Bir-Sen, özgürlüklerin genişlediği oranda ekmeğin de büyüyeceğine inanmaktadır” şeklinde konuştu.

Toplantıda, Şube Yönetim Kurulu üyeleri kendi alanlarıyla ilgili bilgi verirken, ilçe temsilcileri de ilçelerinde yaptıkları çalışmaları anlattı. Şube avukatımız Uğur Balay ise, açılan davalar, açılabilecek davalarda izlenmesi gereken süreçler, mağduriyet durumuna göre açılması muhtemel davalar hakkında bilgi verdi. 

 


Eklenme Tarihi 10.10.2012 
Toplam 128 defa okundu. 

 


Yorumlar - Yorum Yaz
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam140
Toplam Ziyaret3735316
VİDEOLAR
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.981133.1133
Euro35.899936.0438
Takvim