• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
 • https://www.facebook.com/halilakpinar
 • https://api.whatsapp.com/send?phone=05056611119
 • https://www.twitter.com/halilakpinar
 • https://www.instagram.com/halilakpinar1453
 • https://www.youtube.com/channel/UCz-evvQhDvbJLw5bg_A8P1Q
Üyelik Girişi
MUHTEVA
Site Haritası

Custom Search

ŞUBE ÖĞRETMENLER KURULU TOPLANTI TUTANAĞI

BUHARKENT ÇOK PROGRAMLI LİSE

 2009–2010 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI

Il.DÖNEM 10/ELEKTRİK SINIFI ŞUBE ÖĞRETMENLER KURULU

TOPLANTI TUTANAĞIDIR.

 

 

Toplantı Tarihi                        :  03/03/2010

Toplantı Yeri               : Öğretmenler Odası

Toplantı Saati              :  1600

 

GÜNDEM:

 

 1. Açılış ve Yoklama
 2. Öğrenci davranışlarının değerlendirilmesi
 3. Sınıf başarı durumunun değerlendirilmesi
 4. Öğrencilerin sosyo-ekonomik durumları hakkında şube öğretmenlerinin bilgilendirilmesi
 5. Planlı ders çalışma yöntemlerinin tespiti
 6. Öğretmen-Veli-Öğrenci ilişkilerinin değerlendirilmesi
 7. Okulumuzdaki toplam kalite yönetiminin değerlendirilmesi
 8. Okul ve sınıfların temizlik durumunun değerlendirilmesi
 9. Kılık-kıyafet değerlendirilmesi
 10. Dilek ve Temenniler
 11. Kapanış

 

GÜNDEMİN GÖRÜŞÜLMESİ

 

 1. Toplantıyı müdür yardımcısı Ekrem AKYOL; 2009–2010 eğitim ve öğretim yılı ikinci döneminin hayırlı ve verimli olması dileği ile açtı. Toplantıya  Okul müdür yardımcımız; Mehmet AYTAR,  Sınıf  Rehber Öğretmeni ve TDE öğretmeni Halil AKPINAR; Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Dersi Öğretmeni Ahmet KIRGIL;Matematik Öğretmeni Ümmühan AYBEK; İngilizce Öğretmeni Ayşe GÜNEŞ;Beden Eğitimi Öğretmeni Cevat BOR;Tarih Öğretmeni Ramazan BARLAS; Fizik Öğretmeni Bekir KÜÇÜKOĞLU ;Türk Edebiyatı Öğretmeni Seher ERMİŞ;Dil ve Anlatım Öğretmeni  M.Enis AKMAN ;Meslek dersleri öğretmenleri İsmail HAKKI KOÇ ve Savaş ŞENER ile Okul Rehber Öğretmeni Vedat YILMAZ’ın katıldıkları görüldü.

 

 1. Genel olarak öğrencilerin başarı seviyesi bakımından çok da iyi bir sınıf  olmadığını belirtti.Meslek dersleri açısından becerilerinin daha iyi olduğu vurgulandı.Bu sene bu sınıfta doğru çalışma tekniklerinin anlatılması gerektiği ve öğrencilerin her dersi en iyi şekilde anlamaları gerektiğini ifade etti. Derste konuşma alışkanlıklarının azaltılması ve derslerin daha verimli hale getirilmesi için öğrenci merkezli ders işlenmesi sonucuna varıldı.

 

 1. Matematik Öğretmeni             Ümmühan BAŞTÜRK ; öğrencilerin derse ilgisinin kötü olduğunu ve başarı seviyesinin düşük olduğunu ifade etti. Bu yüzden çarpım tablosu ve dört işlem üzerine yoğunlaşıp en azından günlük hayatta başarılı olabilecekleri ölçüde matematiği anlamaları yönünde çabaladıkları ifade edildi.

Fizik Öğretmeni Bekir KÜÇÜKOĞLU; öğrencilerin gayretli olduğunu çalışırlarsa daha iyi olabileceklerini ifade etti.

Türk Edebiyatı Öğretmeni Seher ERMİŞ; “Edebiyat dersinde istenilen başarının yakalanamıyor bunun en önemli nedeni kitap okumamaları,temel bilgilerinin yetersiz oluşudur.Kendi derslerimde haftanın bir dersi kitap okumaya ayırarak başarıyı artırmaya çalışıyorum.Ancak ilgilerinin az oluşu öğrenmeyi zorlaştıran bir etrkendir” dedi.

Meslek Dersleri Öğretmeni İsmail Hakkı KOÇ; “Isıtıcı ve Pişirici ev aletleri dersinde gayretli ve azimliler.Alet edevat tamir etmeyi çok seviyorlar.Herhangi bir sorun yok.

 

         Beden Eğitimi Öğretmeni Cevat BOR;”Disiplin sorunu yaşanmıyor.Genelde uyumlular.Ama biraz daha ilgili ve istekli olmaları yararlarına olur.

         Meslek Dersleri Öğretmeni Savaş ŞENER;”Genel olarak uygulama derslerinde gayretli ve öğrenmek adına istekliler.Fakat sayısal konularda başarılı değiller.Derslerde,defter,kitap ve diğer malzemeleri getirme,ödevleri zamanında yapma konusunda zaman zaman yerine getirmekteler” dedi.

         İngilizce Öğretmeni Ayşe GÜNEŞ;”İngilizce derslerine karşı genel olarak çok başarısızlar.Bu derse karşı ilgi ve istekleri yok.

            Tarih Öğretmeni Ramazan BARLAS;  ve  dersin akışını bozuyorlar.  geçen sene sınıfta kalmasına rağmen derlere hiç ilgi göstermiyor. Meslek bölümü olmaları münasebetiyle ilgisizler. Hüseyin TUNAY,M.li AYNAOĞLU gibi gayretli öğrenciler de var.

         Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni(Okul Müdürü) Ahmet KIRGIL; Meslek bölümlerindeki öğrencilerimizin genel olarak kültür derslerine karşı ilgisiz olduklarını gördüm. Çocuklarla çok iyi diyalog kurulmalıdır.

 1. Sınıf Rehber Öğretmeni Halil AKPINAR; Sınıftaki öğrencilerin sosyo-ekonomik durumlarının orta halli olduğunu babalarının çiftçi, esnaf, inşaatçı, serbest meslek,işçi gibi dar gelirli ailelerin çocukları olduğunu ifade etti.

 

 1. Bu gündem maddesinde söz alan Sınıf öğretmeni Halil AKPINAR; Aslında planlı ve düzenli ders çalışma yöntemlerinin belli olduğunu bu konuda öğrencilerin bilgilendirildiğini ifade etti.Okul müdür yardımcımız Mehmet AYTAR bu programların başarılı olması için biz öğretmenlerin velilerle de işbirliği yaparak öğrencilerimizin çalışmalarını yakından takip etmemize bağlıdır dedi. Öğrencilere dersi derste öğrenmeleri ve sonra da tekrar yapmaları alışkanlığının kazandırılması gerektiğini ifade etti.Bu konuda planlı ve programlı ders çalışma yöntem ve tekniklerinin özenle uygulanarak başarının daha da arttırılabileceğini ifade etti.

 

 1. Sınıfın başarısında öğretmen-veli-öğrenci işbirliğinin şart olduğunu ifade eden Dil ve Anlatım Öğretmeni Malik Enis AKMAN veliyi de eğitim-öğretimini içine çekmeliyiz dedi. Öğretmenin göstereceği fedakârlığın fazlasıyla veliden beklenmesi gerektiğini ifade etti. Özellikle okul dışında kontrolün veli tarafından yapılması, çalışmalarının takip edilmesi ve çalışma programının uygulanmasının sağlanması gibi görevlerin veliye düştüğünü bu konuda veli ile işbirliği yapılarak eğitim-öğretim faaliyetlerinin sürdürülmesi gerektiği ortak görüşüne varıldı.

 

 

7.  Türk Edebiyatı Öğretmeni Seher ERMİŞ; Okulumuzda toplam kalite yönetiminin daha aktif hale getirilmesi ve öğrencileri seviyelerine göre gruplara ayırarak her öğrenciyi kendi seviye grubuna göre değerlendirip ödüllendirmemiz gerektiğini ifade etti. Matematik Öğretmeni Ümmühan BAŞTÜRK ise; toplam kalite yönetiminin eğitimde başarıyı arttırıcı bir etken olduğunu bu konuda yapılacak çalışmaların başarıyı arttıracağını ifade etti. Rehber öğretmeni Vedat YILMAZ’da  sınıflarda seçeceğimiz sınıf temsilcilerinin demokratik bir ortamda yapıldığını ve okul meclis başkanının demokratik oylamayla seçildiğini ve örnek bir seçim olduğunu ifade etti. Şu anda okul meclis başkanı ve sınıf temsilcilerinin okuldaki problemleri değerlendirip bir çözüm aradıklarını ve öğrenciler ile idare arasında iletişim kurduklarını ifade etti.

 

 8.    Rehber öğretmeni;Vedat YILMAZ ; Okul bahçesinden başlanarak koridorların ve sınıfların temiz tutulması için öğrencilerimize temizlik alışkanlığının kazandırılması gerektiğini, öğrencilerimizin temiz bir ortamda eğitim ve öğretime devam edebilmeleri için bunun şart olduğunu ifade etti.

 

9.   Kılık kıyafet konusunda 10-E  sınıfında bir sorun olmadığı tespit edilmiştir.

10. Sınıf Öğretmeni Halil AKPINAR; okulumuzda sosyal faaliyetlerinin  az olduğunu bunun için yetenekli öğrencilerimizin tespit edilip birçok faaliyetin yapılabileceğini ifade etti., bu konuda sportif faaliyetlerin yanı sıra ara sınıflara yönelik olarak farklı etkinliklerin yapılmasının güzel bir faaliyet olabileceğini ifade etti okullar arası düzenlenen resim,satranç, kompozisyon ve şiir yarışmalarına katılmak için özen göstermeliyiz. Katılan öğrencilerimizi ödüllendirmeliyiz dedi. Böylece okuldaki kaynaşma birlikte bir şeyler başarabilme ve başarıyı paylaşma duygularının gelişeceğini söyledi. Şube öğretmenler kurulu 10/E ve diğer sınıflarda yapılabilecek sosyal faaliyetlerin araştırılıp yapılmasını kararlaştırdılar.

 

11.Dilek ve temennilerde başka söz alan olmayınca Kurul Başkanı ve Okul müdür yardımcısı Mehmet AYTAR yeni öğretim yılının hayırlı olması ve başarılı geçmesi temennisi ile toplantıyı kapattı.

 

 

 

 

 

 

        İsmail Hakkı KOÇ                                     Savaş ŞENER                                  Malik Enis AKMAN

Meslek Dersleri Öğretmeni                           Meslek Dersleri Öğretmeni.              Dil ve Anlatım Öğrt.

   

  

                         

 

Seher ERMİŞ                                             Cevat BOR                                Ramazan BARLAS

Türk Edebiyatı Öğretmeni                      Beden Eğitimi Öğretmeni                     Tarih Öğretmeni

 

 

 

Ayşe GÜNEŞ                                        Bekir KÜÇÜKOĞLU                Ümmühan BAŞTÜRK

İngilizce Öğretmeni                                      Fizik  Öğretmeni                       Matematik Öğretmeni

 

 

                                                        

Vedat YILMAZ                                      Halil AKPINAR                       Osman Nuri AKBAŞ                                    

Okul Rehber Öğretmeni                         Sınıf Rehber Öğretmeni                   Coğrafya Öğretmeni

 

 

Mehmet AYTAR                                     Ekrem AKYOL

Müdür Yardımcısı v.                             Müdür Yardımcısı

 

                                                      

                                                                                                                       03/03/2010

                                                                                                                      Uygundur

 

                                                                                                                        Ahmet KIRGIL

                                                                                                                         Okul Müdürü

                                                                                                                     

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam211
Toplam Ziyaret3727414
VİDEOLAR
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.758032.8893
Euro35.021935.1622
Takvim