• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/halilakpinar
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=05056611119
  • https://www.twitter.com/halilakpinar
  • https://www.instagram.com/halilakpinar1453
  • https://www.youtube.com/channel/UCz-evvQhDvbJLw5bg_A8P1Q
Üyelik Girişi
MUHTEVA
Site Haritası

Custom Search

ÖZÜR DURUMU SINIRLI TUTULMAMALI

http://www.denizliyeniolay.com.tr/tr/haberler-sinirli-tutulmamali.html~incele

Eğitim Bir Sen Denizli Şube Başkanı Ahmet Sert, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın “başta sağlık ve eş durumu olmak üzere mazeret durumu tayinlerinin Şubat ayında yapılacağı” şeklindeki beyanı eğitim camiasını memnun ettiğini belirterek,   “kapsamın sadece sağlık özrü ve eş özrüyle sınırlı tutulmaması gerekmektedir” dedi.
 
Sert yaptığı yazılı açıklamada, “652 sayılı Milli Eğitim Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname’de ve öğretmen atama ve yer değiştirme yönetmeliğinde yer alan “özür grubu” ifadesi sağlık ve eş durum özrünün yanında “öğrenim durumu özrünü ve genel ve özel hayatı etkileyen nedenlere bağlı yer değiştirmeleri” de kapsamaktadır.
Öğretmenlerin daha iyi yetişmeleri, bilgi ve birikimlerini artırmaları ve mesleki kariyerleri açısından yüksek lisansın ne denli önem arz ettiği ortadadır. Böyle bir durumda öğretmenlerin yüksek lisans ve doktora yapmalarını kolaylaştıracak bir etken olarak öğrenim durumu özrünün de Şubat ayı özür grubu yer değişikliği sürecine dahil edilmesi yerinde olacaktır” dedi.
 
 
Yer değişikliği işlemlerinin hem il içi,  hem de iller arasını kapsaması gerektiğini kaydeden Sert, “Genel ve özel hayatı etkileyen nedenlere bağlı yer değişikliği işlemlerinin Şubat ayı yer değiştirmeleri kapsamı haricinde tutulup yılın tek bir dönemine münhasır kılınması, kişisel güvenliği, vücut bütünlüğü ya da malvarlığı tehdit altında olan kişilerin güvenlikleri ile meslekleri arasında tercih yapmaya zorlanmalarına ve telafisi imkânsız zararlara neden olacaktır.
Özür grubu yer değişikliklerinin sadece iller arasında ya da il içinde sınırlı tutulması eşitsizliğe sebep olacağından, yer değişikliği işlemlerinin hem il içi hem de iller arasını kapsaması gerekmektedir. Örneğin, Denizli’nin Çameli ve Güney ilçelerinde görev yapan eşlerin çalıştıkları yerler arasındaki mesafe düşünüldüğünde özürlerinin il dışından bir farkı olmadığı görülecektir” diye konuştu. MESUT GÜLER 


Yorumlar - Yorum Yaz
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam1
Toplam Ziyaret3724648
VİDEOLAR
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.284732.4140
Euro34.710634.8497
Takvim