• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/halilakpinar
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=05056611119
  • https://www.twitter.com/halilakpinar
  • https://www.instagram.com/halilakpinar1453
  • https://www.youtube.com/channel/UCz-evvQhDvbJLw5bg_A8P1Q
Üyelik Girişi
MUHTEVA
Site Haritası

Custom Search

YENİ SİSTEM YABANCI DİL SINAVI YDS 2013

Açıklama 

Sayın Öğrencilerimiz; 
Sizin de bildiğiniz gibi, ÖSYM bu yıl, KPDS, ÜDS, DUS, TUS, KPSS İNGİLİZCE gibi yabancı dil seviye belirleme sınavlarını tek bir başlık altında toplama kararı aldı. Bu yıl 07 Nisan’da yapılacak sınavın yılda iki kere düzenleneceği açıklanmıştır. 
Alkan Akademi olarak gelişmeleri yakından takip ettiğimizi belirtmek isteriz. Eğitmenlerimiz ve biz, siz değerli öğrencilerimizin, zaman kaybetmeden yeni YDS sınavına hazırlanmanız için 14 yıllık tecrübemiz ile harekete geçtik. 
Yeni YDS Programlarımızın ders içerikleri deneyimli, tecrübeli ve KPDS, ÜDS Sınavlarına yıllarını vermiş akademisyen öğretmen kadromuz tarafından sürekli güncellenmektedir. 
07 Nisan’a sadece kısa bir sürenin kalması sizi korkutmasın. Yaptığımız araştırmalar sonucunda, YDS’nin, zaten mevcut olan ( eski KPDS, eski ÜDS, DUS, TUS, KPSS İNGİLİZCE vb ) soru tarzı ve konu içeriği ile, büyük benzerlikler taşıyacağını düşünüyoruz. Bu sınav eski sınavların birleşimi gibi düşünülüyorsa eski sınav kaynaklarından da çalışmaya devam etmelisiniz. Kısacası, çıkmış KPDS ve ÜDS sorularını çözmek de sınava sizi yeteri kadar hazırlayacaktır. Ürünlerimizde çıkabilecek tüm soru tiplerine ayrıca değinildiği için, hem gramer anlatımları hem de çıkmış soru çözümleri, size uygun kaynaklar olacaklardır. Biz yine de sizi en iyi şekilde hazırlamak için bu sınavda çıkabilecek tüm konulara değindik. 
Yorum: ÖSYM, aslında KPDS ve ÜDS sınavlarını birleştirerek bundan 10 yıl önceki gibi yine tek sınav olan KPDS'ye geçmiştir. Remi gazetede “Ancak, protokolde belirlenmesi kaydıyla sınavın gerçekleştirilmesine ilişkin farklı usuller uygulanabilir.” İbaresi yer almaktadır. Bu ibare gelecekte ÖSYM'nin bu sınavı bilgisayar ortamına taşıyabileceğininin ilk adımları olarak yorumlanabilir. 
İçiniz rahat olsun, eğitmenlerimiz açıklanan tüm gelişmeleri yakından takip etmektedirler. En yeni güncellemelerle oluşturulan ürünlerimiz ile rahatlıkla YDS sınavına hazırlanabilirsiniz. 

ÖSYM BAŞKANI ALİ DEMİR'İN YAPTIĞI AÇIKLAMADA: 
YDS İÇERİĞİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA: 
Demir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ÖSYM'nin önceki yıllarda Kamu Personeli YabancıDil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (KPDS), Üniversitelerarası Kurul Yabancı Dil Sınavı (ÜDS) yaptığını; Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) içinde, pek çok kamu kurumu sınavlarında ve Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı'nda (TUS) dayabancı dil testi olduğunu hatırlattı. 
Bu sınavları daha nitelikli hale getirmek amacıylaYDS adıyla birleştirerek yılda 2 kez yapacaklarını dile getiren Demir, ilk sınavın 7 Nisan'da olacağını, ikinci sınavın ise Ekim ayı içerisinde yapılmasının planlandığını belirtti. 
YDS'nin 23 dilde gerçekleştirileceğini ifade eden Demir, sınavın Almanca, Arapça, Fransızca, İngilizce ve Rusça için yılda 2 kez, bunun dışındaki diller için her yıl ilkbahar döneminde yapılacağını söyledi. 
ÖSYM'nin geçen yıl Eylül ayında 2 milyon 850 bin adayı sınava aldığını anımsatan Demir, KPDS ve ÜDS'de aday sayısı toplam 300 bine ulaşsa bile bunun kendileri için sorun yaratmayacağını bildirdi. 
KPDS ve ÜDS'nin geçerliliğinin devam edeceğini dile getiren Demir, ''Mevcut KPDS ve ÜDS'nin geçerlilikleri devam edecek ve yeni gelenler YDS'ye girecek. Bu yıl yapacağımız YDS'nin, KPDS ve ÜDS ile eşdeğerlilikte olmasını sağlayacağız. Dolayısıyla bu sınava geçişte bir sorun olmayacaktır'' diye konuştu. 
Soru sayısı, süre ve içerikle ilgili çalışma yaptıklarını ifade eden Demir, YDS'nin her iki sınavın özellikleriniortaya koyacağını vurguladı. 
-Elektronik ortamda sınav için çalışmalara başladık- 
YDS ile yabancı dil seviye belirleme sınavlarını daha nitelikli yerlere taşımayı amaçladıklarını dile getiren Demir, ''Bunu geçiş dönemi olarak düşünüyoruz. Önümüzdeki yıllarda ÖSYM'ye ait bir 'sesli soru-sesli cevap', 'görüntülü soru- sesli cevap' şeklinde elektronik ortamda yapılacak sınav için çalışmalara başladık. Oraya taşımak istediğimiz için bu birleştirmeyi, güç toplamayı organize ettik'' şeklinde konuştu. 
YDS'nin belirli bir geçerlilik süresi olmadığını, sürekli geçerli olacağını ifade eden Demir, ''Ancak kurumlar kendi istekleri doğrultusunda süre tanımlayabilir. Yabancı dil tazminatı için süre yine KPDS'de olduğu gibi5 yıl'' dedi. 
ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan yabancı dil eşdeğerlikleri tablolarının YDS için de geçerli olacağının altını çizen Demir, ''YDS, KPDS gibi tek bir alanda yapılacak. Ancak soru içerikleri tabii ki sağlık bilimleri, fen bilimleri ve sosyal bilimleri kapsayacak şekilde olacak. ÜDS'de yaptığımız gibi bir sağlık bilimleri, sosyal bilimler, fen bilimleri testi hazırlamayacağız. Zaten son 2 yılda yaptığımız ÜDS'lerde de yüzde 50'ye varan kısmı ortak sorulardı'' ifadelerini kullandı. 
-''Endişeye gerek yok''- 
Tıpta Uzmanlık Sınavı'nda ise adayların YDS puanlarının yeterli seviyede olması halinde tercih yapabileceklerini belirten Demir, yeterli puanı alamamaları halinde TUS'ta başarılı olsalar bile tercih yapamayacaklarını kaydetti. 
Devlet Personel Başkanlığı ile protokol hazırlamak üzere olduklarını bildiren Demir, adayların KPSS puanının YDS puanı dikkate alınarak hesaplanmasını istediklerini belirtti. 
YDS, KPDS ve ÜDS'nin ortak özelliklerini taşıyan bir sınav olacağı için bu sınava girecek adayların bilgi seviyesi veya çalışma tarzı şeklinde bir mağduriyetleri olmayacağının altını çizen Demir, ''Burada endişeye gerek yok. Adaylar aynen KPDS veya ÜDS'ye hazırlanır gibi bu sınava hazırlandıklarında sınavı sorunsuz başaracaklardır. Zaten önümüzdeki günlerde bu sınavın içeriğini yansıtan ve örnek sorularla diğerlerinden farklı olmadığını ortaya koyan bir duyurumuz olacak'' diye konuştu. 
-''Adaylardan LYS-5 dışında bir sınava girmelerini istemiyoruz'' 
Lisans Yerleştirme Sınavı'ndaki (LYS), yabancı dil testi olan LYS-5'in kapsamının farklı olduğuna dikkati çeken Demir, ''LYS 1-2-3 gibi LYS-5'i de adaylara vereceğiz ve üniversite yerleştirmelerinde LYS-5'i esas alacağız. Adaylardan LYS-5 dışında bir sınava girmelerini istemiyoruz'' dedi. 


KONU İÇERİĞİ 

YDS' ye hazırlanan adayların; eğer orta seviye İngilizce bilgi birikimi var ve doğru stratejilerle hazırlanıyorlar ise, yüksek bir puan almaları her zaman mümkündür. 

Strateji ve soru çözüm teknikleri verilirken dikkat edilen konular şöyledir; 

- Gramer konuları, 
- Eski KPDS ve ÜDS Sorularının daha yoğun geldiği konular üzerinde ağırlıklı olarak durulmuştur. 
- Soru çözüm teknikleri, her soruda, ilk kez anlatılıyor gibi yeniden verilmiştir. 
- Sorulardaki benzer kalıplardaki ipuçları basite indirgenerek gösterilmiştir. 
- Okuma parçalarında, konunun ana fikrinden ve zaman uyumundan nasıl sonuca gidildiği en güzel örneklerle incelenmiştir. 
- Kelime çalışmaları sürekli bir faaliyet şeklinde düşünülmüş ve bu kapsamda ele alınmıştır. 

HİÇBİR KURS YA DA KURUMDA HER BİR SORU VE KONU BU KADAR AYRINTILI İNCELENMEMİŞ VE İRDELENMEMİŞTİR. SİZ BUNU İSTEDİĞİNİZ ZAMAN İSTEDİĞİNİZ KADAR TEKRAR ETME ÖZGÜRLÜĞÜNE VE İNSİYATİFİNE SAHİP OLACAKSINIZ. 

HEPİNİZE İYİ ÇALIŞMALAR VE BAŞARILAR DİLİYORUZ. 
KONULARI AŞAĞIDAKİ SIRAYA GÖRE TAKİP EDİNİZ: 
1-TENSE 
2-TENSE SORULARI 
3-ADJECTIVES 
4-ADJECTIVE SORULARI 
5-MODALS 
6-MODALS SORULARI 
7-GERUND 
8-GERUND SORULARI 
9-IF CLAUSES 
10-IF CLAUSES SORULARI 
11- RELATIVE C. 
12-RELATIVE C. SORULARI 
13-PARTICIPLES 
14- PARTICIPLES SORULARI 
15-NOUN C. 
16-NOUN C. SORULARI 
17- INVERSION 
18-INVERSION SORULARI 
19-ADVERBIAL CLAUSES 
20-ADVERBIAL CLAUSES SORULARI 
21-TAG QUESTIONS 
22-TAG QUESTIONS SORULARI 


Yorumlar - Yorum Yaz
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam134
Toplam Ziyaret3705043
VİDEOLAR
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.477332.6074
Euro34.596434.7351
Takvim