• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
MUHTEVA
Site Haritası

Alexa

Custom Search

Bakan Avcı'dan Okullarda Mescit Açıklaması

Bakan Avcı'dan Okullarda Mescit Açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, katıldığı bir programda ‘okullarda mescit açılmasıyla birlikte ayrımcılık yapılıp yapılmayacağı’ yönündeki soruya, “Türkiye’de artık her şey değişti. Kimse kimseye karışmıyor.” cevabını verdi.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, katıldığı bir programda ‘okullarda mescit açılmasıyla birlikte ayrımcılık yapılıp yapılmayacağı’ yönündeki soruya, “Türkiye’de artık her şey değişti. Kimse kimseye karışmıyor.” cevabını verdi.

Bakan Nabi Avcı, Seyrantepe Belediyesi Gençlik Merkezi’nin organize ettiği ‘liderlik akademisi’ programının kapanış törenine katıldı. 

Tören sonrası Suzan Sezen isimli vatandaş, Bakan Avcı’ya, “İlköğretim ve liselerde mescit açılması için imzalar toplanıyor. Böyle bir durumda namaz kılan ve kılmayan arasında ayrımcılık söz konusu olmaz mı?“ diye sordu. Avcı da, “Türkiye’de artık her şey değişti. Kimse kimseye karışmıyor. Şunu bilelim ki; ne yapana yapma diyeceksin, ne de yapmayana yap. En doğrusu budur. Endişenizi anlıyorum. Lakin korkmayın Türkiye artık bu olayları atladık. Kimse kimsenin eylemlerinden korkmayacak kadar birbirini tanımaya başladı. Zaman zaman sıkıntılar olabilir. Bunların olmaması için birbirimizi uyaralım ama korkmayalım. Türkiye olarak biz bu tür problemleri aştık.“ cevabını verdi.

Bakan Avcı, törende yaptığı konuşmada ise, örnek lider olarak Bosna Hersekli lider Aliya İzzetbegoviç’in ismini vererek, “İzzetbegoviç tam bir lider örneğidir.” dedi.‘LİDER OLMAK KOLAY, LİDERİN ARKASINDA DURAN ADAM OLMAK ZORDUR’

Bakan Avcı sözlerine şöyle devam etti: “Öteden beri çok önemli bir kavram olan liderlik hakkında ciddi çekincelerim var. Şimdi liderlik ile ilgili bu kadar güzel şeylerin ve olumlu sözlerin konuşulduğu bu ortamda birilerinde bir dakika bu işi öte tarafı demesi gerekir. Liderlik çok iyi bir şey değildir. Ne demek istediğimi Doğu’dan ve Batı’dan iki örnekle açmaya çalışayım. İstanbul Aksaray’da 19 yüzyıl başlarında geçen bir olay. Zannediyorum Ayaş’daki tekkenin şeyhi vefat etmiş. Ayaş’daki ihvan toplanmışlar bize bir şey lazım. Aksaray’daki tekkeden bir şey isteyelim. Mektubu okuyunca Aksaray tekkesindeki efendi, yanındaki halifesine dönüyor ve diyor ki, ‘Evladım, iyi ki bizden şehy istiyorlar. Eğer mürit isteselerdi ya senin gitmen gerekirdi, ya da benim’ Bu kısa hikayeler ile anlatmak istediğim şudur; lider olmak kolaydır da liderin arkasında duran adam olmak zordur.“
http://gazetekamu.com/haber/bakan-avcidan-okullarda-mescit-aciklamasi-4472.html


Yorumlar - Yorum Yaz
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi6
Bugün Toplam202
Toplam Ziyaret3035541
Saat
NAMAZ VAKİTLERİ

SAYFAMIZI BEĞENİN
VİDEOLAR

halilakpinarcom videoları Dailymotion'da

GAZETEKAMU.COM
Hava Durumu
Anlık
Yarın
35° 39° 24°
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.75905.7821
Euro6.54306.5692
Takvim
İL İL TÜRKİYE
NAPOLYON TIKLA ÜYE OL
Fikirlerini Paylaş, Sen de Kazanmaya Başla!