• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
MUHTEVA
Site Haritası

Alexa

NAPOLYON
Fikirlerini Paylaş, Sen de Kazanmaya Başla!
Custom Search

DÜNYA KADAR BİLGİ


ŞİŞMANLIK HASTALIĞI    07.01.2011

ŞİŞMANLIK HASTALIĞI

 

Şişmanlık çağımızın en önemli sorunudur. Şişmanlıkla ilgili tedavi ve beslenme süreçlerini kapsayan detaylı çalışmalar yapılmaktadır. Şişmanlık birçok hayati rahatsızlıgıda beraberinde getiren bir sağlık sorunudur.

YANLIŞ BESLENMEDEN KAYNAKLANIR.
TEDAVI EDILEBILIR.
 
 

İnanılacak gibi değil fakat şişman kişilerin çoğu kilolarının çok fazla olmasına rağmen kendilerini çok rahat ve güzel bulmaktadırlar. iddia edildiğine göre şişman kişilerin sadece % 15 i devamla artan yağ tabakalarını kendilerine problem edinip doktora gitmeyi düşünürlermiş, hakikatte de vücut yağlanmasının sadece ender hallerde bir hastalık neticesi olduğu bir hakikattir.

Mesela böbreklerin fonksiyonundaki bir eksiklik veya tiroit bezlerinin tam çalışmaması bu hale neden olabilirler. Bu durumda ise sıhhatli bir metabolizma için vücudun gerek duyduğu önemli hormonların eksikliği ortaya çıkar.

Ayrıca şunu da belirtmek gerekir ki, fazla kiloya sahip kişilerden sadece pek azı fazla kilolarına sebep olarak hormon düzensizliğini gösterebilirler. Bazı kişilerin ömür boyunca şişman ve bazı talihli kişilerin ise hiç bir gayret göstermeden normal kilolarını muhafaza etmeleri çeşitli ve mühim sebeplere dayanmaktadır.

Beslenme uzmanları, dahiliyeciler ve psikologlar vücutta olagelen ne gibi işlevlerin yağ birikimlerine sebep olduğunu tahmin edebilirler.

Normal vücut ağırlığının % 15 veya 20 fazlasına sahip olanlarda normal kilolu kişiler gibi uzun bir ömür sürebilirler. fakat, Amerika’da Framingham araştırması olarak isimlendirilen çalışmadan elde edilen neticelere göre bu kişilerin çok sıhhatli olmaları, şişmanlık halinde görülen hastalıklara müptela olmamaları gerekmektedir. Mesela yüksek tansiyon, şeker hastalığı ve kandaki yağ miktarının yüksekliği gibi.

Bu bulgulara rağmen doktorların tavsiyelerini şöyle özetleyebiliriz. Vücut yapısına göre normal sayılabilecek kilonun % 15 veya 20 sinin üstündeki herkes doktora başvurmalıdır.

Bu durumda en doğru yol ise doktor tavsiyesi ile fazla kilolarını atarak, kalbi ve, metabolizmayı rahata kavuşturmaktır.

Bazı zayıflama kürleri sadece tesirsiz olmakla kalmayıp, aynı zamanda tehlikeli de olabilirler. bu durum bilhassa umumiyetle kullanılan bir zayıflama metodu için geçerli sayılabilir. SYY metodu (sadece yarısını ye) gerçi büyük miktarlarda kalori almayı önleyebilir. Fakat kişiyi tek yönlü beslenmeye itmesi bakımından tehlikeli olabilir.

Her şeyden önce bilhassa genç kişiler bir iki kilo eksiği veya fazlası ile normal kilolarını muhafaza etmeye dikkat etmeyi öğrenmelidirler. Buna karşın daha yaşlıca kişiler sıhhatlerinden şikâyetçi değiller ve de yuvarlakça görünümlerinden şikâyetçi değil iseler, sevdikleri yemekleri yemeden kendilerini mahrum etmeyebilirler. tabi ki bu davranış o kişilere fazla kilolar getirmiyorsa!

İdeal vücut ölçülerine sahip olmak için yapılan açlık kürleri ise hiç bir doktor tarafından akıllıca bir davranış olarak değerlendirilemez.

Tartılmak için teraziye çıktığınızda şayet ibreyi korku ile izliyorsanız bazı şişman kişilerin söylediklerini hatırlamak icap eder, kilosu fazla olan herkes şişman değildir der bazı kişiler ve bu sözlerde bir hakikat payı da vardır aslında! Kişinin kemik yapısının vücut ağırlığı ölçümünde önemli bir rol oynadığı kanısı ise pek doğru değildir. Kişinin şişmanlığı, vücudun yuvarlaklıkları ve hissedilebilen yağ tabakaları ile kolayca tespit edilebilir. Arzu ettikleri kilonun üzerinde olan kişilerin ise ille de vücutlarını bazı yerlerinde yağ tabakaları olması icap etmez! Hiç bir şişman kişi yoktur ki yakınları ona, artık az yemeğe gayret etmesini, şayet az yiyecek olursa kilolarının azalacağını söylememiş olsunlar. Halbuki yuvarlacık görünümlerine rağmen pek çok kişi beslenme tarzlarındaki tek yönlülükten dolayı yetersiz gıda almaktadırlar.

Şöyle ki;

Bu kişiler sırf midelerini doldurmak için, besin değeri ve değişikliğine dikkat etmeden alıştıkları tek beslenme şeklini sürdürürler. Bu durumda vücut için hayati önemi olan (b vitamini, protein) gibi mühim besin maddelerinin yokluğu ortaya çıkar.

Bu gıdalara örnek göster icap ederse, mesela, kızarmış patates, sandviç, pasta, kek veya çikolata ve dondurmayı sayabiliriz.

Bazı şişman kişiler sırf sevdikleri bu gibi maddeleri yiyebilmek için normal öğünlerden vazgeçebilirler.

Bunu yaparken de samimi olarak, artık doğru dürüst yemek yemekten vazgeçtiklerini ve böylelikle kilo vereceklerini zannederler. (bu arada canları istedikçe ve istediği kadar boş kaloriyi gövdeye indirirler) bu tür beslenmeye devam ettikleri sürece ne doğru dürüst karınları doyacak, ne de zayıflayabileceklerdir.

Bazı hanımlar, sabahları biraz kepek ekmeği ile yağsız peynir, öğlenleri meyve, akşamları salamla ekmek ve salata yedikleri halde bir gram dahi veremezler.

Bunun sebebi, yakacak besin maddesi olmadığı için metabolizma yavaş çalışmaya başlamıştır.

Zayıflamaya da yardımcı olamayacak kronik bir az beslenmeye itebilecek bu gibi açlık kürleri yerine bayanlara 1200 kalori karışık besin kürünü tavsiye ederiz. Böyle bir metot tatbik ettiğiniz takdirde hem tek yönlü ve yetersiz beslenmeden korunmuş olursunuz, hem de yeniden yemek yemenin zevkine varırsınız.

Ayrıca metabolizmanız yeniden doğru dürüst çalışmaya başlar, çalışan bir metabolizmanın gereği olan hareketlerinize yeniden bir canlılık gelecektir. Vücut hareketlerinizin bu canlılığı devam ettiği sürece de inatçı kilolardan teker teker kurtulmanız mümkün olabilecektir.
0 Yorum - Yorum Yaz


 
 
Biricik Ağabeyimiz Bahattin Yıldız,
   Şehadete Uçtu...
   Bahaddin Yıldız ağabeyimiz ve İHH Asya Sorumlusu Faruk Aktaş kardeşimiz Afganistan'da düşen bir uçakla şehid oldular.
 
     Hayatını Resulullah (sav.)' in yolunda hizmet için adamış değerli ağabeyimiz Bahattin Yıldız, Afganistan'da düşen uçaktaydı. Bahattin Yıldız ağabeyimiz, İHH'nın bir yetim projesini Afganistan'da hayata geçirmek amacıyla gönüllü olarak gitmişti.     
     Pamir Havayolları'na ait uçakta altısı yabancı 43 yolcu bulunuyordu. Değerli ağabeyimiz Bahattin Yıldız'ın yanısıra aynı projede görevli, İHH'nın Asya sorumlusu Faruk Aktaş kardeşimiz ve Mustafa Cebil isimli bir Türk vatandaşının daha olduğu haberlerini aldık. Kazada kurtulan olup olmadığı ise bilinmiyor.    
     Kurtarma ekiplerinin, çok yoğun kar yağışı dolayısıyla kaza mahalline ulaşamadığı da gelen bilgiler arasında. (17 Mayıs 2010 P.tesi saat 23.00.)
     30 yıldan bu yana Afganistan sorunuyla yakından ilgilenen Bahattin Yıldız ağabeyimiz, geçtiğimiz günlerde geçici olarak yaşadığı Almanya'dan Türkiye üzerinden Afganistan'a geçmişti ve 17 Mayıs 2010 Pazartesi günü sabah saatlerinde Afganistan'da düşen uçakta bulunuyordu...
     1956 Sivas doğumlu olan Bahattin Yıldız ağabeyimiz, 1975 yılında İzmir İmam Hatip lisesinden mezun olmuş, 1987 yılında Erzurum İşletme Fakültesini bitirmişti. Yazıları Mavera, Güldeste, Gurbet dergilerinde ve Milli Gazete'de yayınlanmıştı. Üçü kız ikisi erkek beş çocuğu olan Bahattin Yıldız ağabeyimizin; Savaşan Afganistan, Cihat Günlüğü, Kar Çiçeği, Karda Ayak İzleri, Güllerin Vedası isimli kitapları yayınlanmıştı ve gazetelerde, dergilerde, internet sitelerinde sürekli yazıları yayınlanmaktaydı...
 
     İHH Asya sorumlusu olan Faruk Aktaş Kardeşimiz ise 1974 Iğdır doğumluydu. İlk, orta ve liseyi Iğdır’da okumuştu. Çok küçük yaşlarda babasını kaybeden Faruk kardeşimiz, 2002 yılında Pakistan İslam Üniversitesi Şeriat Fakültesinden mezun olmuştu. Bir çocuğu olan Aktaş, altı aydan bu yana İHH’da çalışıyordu.
Özel Arama0 Yorum - Yorum Yaz


Kesik Çayır Biçilir Mi?

Meram bağları, Meram çayırları tanıktır, böylesi yiğit her anaya kısmet olmaz. İnadına mertti, inadına yiğit, inadına yağızdı.

Konya'nın valisi o yıl Meram'da otururdu hep. Meram o zamanlar da en saygıdeğer yeriydi şehrin, Mevlevi dedeleri Meram'daydı, çelebiler hepten Meram'daydı. Ve Vali paşanın yâveri, genç yâveri Meram'dan çok az inerdi Konya'ya. Bütün oralar bu genç adamı, o da bütün oraları tanırdı, iyi tanırdı.

Yâver, fesini sola doğru devirdi. Güz demiydi. Serindi ama o yanıyordu. Korkmuyordu. Oysa Kocamış bir gece yollara düşmüştü "Dutlu"dan Meram'a doğru, akşam namazından sonra. Korkmuyordu.

"Sırtıma sepken yağıyor."
"Yanuben yorgun gelirim."

demiş elin oğlu zamanında. Yâver işte bu hâl idi. Konya severdi bu delikanlıyı; O da Konya'yı. Ama Konya'dan daha çok sevdiği bir şey bir kişi, bir hatun kişi vardı. Meram'a ilk zamanlar sık gelirdi. Aslı Konaya'lı değildi.

Sevdiceği bir Mevlevî çelebisinin kızıydı. Düşünün, Allah etmesin dile düşerlerse ötesi yoktu bu işin. Allah etmesin dile düşerlerse, Musalla mezarlığında selviler hüzzam makamından bir şarkıyla başlayıverirlerdi. Allah etmesin, gençti. Konya'nın delikanlısı zaten pek hayır okumuyordu adının üstüne. Allah etmesin. Ama yine de kotkmuyordu işte.

Sevdiceği bir Mevlevî çelebisinin kızıydı. Gelirken- giderken bir şeyler olmuştu. Bir şeyler olmuştu çünkü. Loraslarından kalkan ebabil kuşları, kanatlarında "Günaydınlar" getirdilerdi bir gün. Ebabil kuşlarının gözleri kahverengiydi, sol ellerinin üstünde bir "Ben" vardı ebabil kuşlarının.

Bu gece onunla buluşacaktı. İlk buluşmaları değildi bu şüphesiz. Ama Meram'ın o ördekbaşı ve şili çayırları o "incecik" çayırları tanık olsun ki en mutlusuna gidiyordu buluşmalarının.

Yâver fesini sol yana devirdi ve bıyıklarını burdu. Eli-ayağı yanıyor gibiydi. Kerpiç duvarı aşmıya çalıştı. Ceketi tozlandı, aldırmadı, hemen şöyle silkiverdi eliyle, ince çayırlar ayağına dolaştılar aldırmadı.

Çelebi kızı, Zerdalinin altına vardı. Gözleri apaydınlıktı, kahverengiydi.
Yâver yanına gelince, oturuverirdi çayırların üstüne. Yâver o cesaretsiz elleriyle çelebi kızın elini tutacak oldu, edemedi. Oturdu.

Konya pul pul dirildi gözbebeklerine. Yalnız Konya değil dünyalar onundu. Anasını hatırladı, bir zaman sonra, memleketini hatırladı, sonra kalkıp gitmek istedi, niye istedi bilmem, gidemedi.Oturdu.

Derken efendim sekiz iklimden ipil ipil bir batı rüzgarının seranadı başladı. Kız konuşuyordu. Çelebi kızı. Derken efendim, Dere tarafından bir bülbülü vurdular, ne hacetti, kız konuşuyordu, yâver öldü öldü dirildi.

Konuştular. Kızın elleri yâverin ellerinde serindi. Uzun uzun konuştular. Aşktı bu dost. Sevgiydi. Ne Konya vardı önlerinde, ne zerdali ağaçları, Ne Meram, ne paşa, ne çayırlar ve ne de sekiz taraflarından sekiz kara binayla onları gözetleyen sekiz Konya uşağı.

Derken efendim, yâver "Haydi hoşçakalasız" diyecekti, diyemedi. Derken efendim sekiz karabina sekiz kurşun kuştu yâverin suratına. Derken efendim, yâver "gidem" dedi, gidemedi. Önce sallandı sağ ayağının üzerinde üç kez. Sonra sa yanına devrildi. Kıpırdayamadı bile. Sekiz Konya delikanlısı için sanki bir şey olmamıştı. Dere yöresine doğru "Konyalı" yı çağıraraktan yürüdüler.

Sabah yakındı. Çelebi kızı ölü sevgilinin üstüne eğildi. Öylece kaldı.
Gün ışığında ölü yâveri ve çelebi kızını "incecik" çayırların üstünde buldular.
Paşa, vali paşa, yâverin anasına yanık künyesini gönderdi yarıntesi günü.

"İnce çayır biçilir mi
Sular ayaz içilir mi
Bana yardan vaz geç derleR

Yâr tat'lolur geçilir mi"

Sonra arkasından, mezar taşı olsun garibin diye bu türküyü yakıverdiler. "İnce çayır biçilir mi?" Biçtiler bile.

"Aman ben yandım, paşam ben yandım,
Ellerin köyünde vuruldum kaldım."Kaynak:
Kamil UĞURLU
Bir Konya Türküsünün Doğuş Hikayesi
Türk Folklor Araştırmaları-Kasım 1963
0 Yorum - Yorum Yaz


telgrafın tellerine kuşlar mı konar ,
herkes sevdiğine yavrum böyle mi yanar.
gel yanıma , yanıma da , yanı yanı yanıbaşıma ,
şu gençlikte neler geldi garip ( cahil ) başıma..

telgrafın tellerini arşınlamalı ,
yar üstüne yar seveni kurşunlamalı.!
gel yanıma , yanıma da , yanı yanı yanıbaşıma ,
şu gençlikte neler geldi garip ( cahil ) başıma..

telgrafın direkleri semaya bakar ,
o senin güzel gözlerin çok canlar yakar..
gel yanıma , yanıma da , yanı yanı yanıbaşıma ,
şu gençlikte neler geldi garip ( cahil ) başıma..
0 Yorum - Yorum Yaz


                                   

Türkiye’deki Depremler ve Korunma Yolları

 

DEPREMLER

 

Yerkabuğu içindeki kırılmalar nedeniyle ani olarak ortaya çıkan titreşimlerin dalgalar halinde yayılarak geçtikleri ortamları ve yer yüzeyini sarsması olayına “DEPREM” denir
İnceleyen bilim sismoloji, ölçen alet sismoğraftır. Şiddeti Richter ölçeğine göre belirlenir.

 

Depremin kaynağını aldığı yere İç merkez (Hiposantr), yeryüzünde buna en yakın noktaya da dış merkez (Episantr) denir.

OLUŞUMLARINA GÖRE DEPREMLER

Çöküntü Depremleri: Yer altındaki boşlukların (mağara, maden ocakları) çökmesi ile oluşurlar. Hissedilme alanları yerel olup enerjileri azdır. Fazla zarar meydana getirmezler. Bu tür depremlerin görülme olasılığının en fazla olduğu bölgemiz Akdeniz’dir.

Volkanik Depremler : Volkanizma olayı sonucunda etkili olan depremlerdir. Bunlar da yanardağlarla ilgili olduklarından yereldirler ve önemli zarara neden olmazlar. Japonya ve İtalya’da oluşan depremlerin bir kısmı bu gruba girmektedir. Türkiye’de aktif yanardağ olmadığı için bu tip depremler olmamaktadır.

Tektonik Depremler: Kıta ve dağ oluşumu hareketleri sırasında yer kabuğunda meydana gelen sıkışma ve kırılmalar sırasında olur. En fazla görülen deprem çeşididir. Etki alanı çok geniştir.

Not: Dünya üzerindeki volkanik alanlarla; deprem bölgeleri, fay hatları, genç kıvrım dağları ve sıcak su kaynakları arasında bir paralellik vardır. Sebebi bu alanlarda yer kabuğunun hareket halinde olmasıdır.

Depremlerin Meydana Getireceği Zarar Derecesinde;

İç ve dış merkezlere olan uzaklık,
Depremin süresi ve şiddeti,
Zeminin özelliği,

Depremlerden Korunma Yolları

Fay hatları üzerinde büyük yerleşim merkezleri kurulmamalı ve yüksek katlı binalar yapılmamalı.
Binalardaki yapı malzemesi ve yapı tekniği sarsıntılara dayanıklı olmalıdır.
Deprem konusunda halk eğitilmelidir.
Binaların yapıldığı zemin sağlam olmalı. Yer altı suyu bakımında zengin olan alüvyal alanlara çok katlı bina yapılmamalıdır.
Deprem sırasında merdiven ve tavan boşluklarında durulmamalı.
Bina içinde üzerimize düşüp altında kalabileceğimiz mobilya ve eşyalardan uzak durulmalıdır.
Bina dışında ise ağaç, duvar ve elektrik telleri gibi devrilebilecek şeylerden uzak durmalıyız.
Deprem sırasında mümkünse, yanan sobalar söndürülmeli, elektrik ve su kapatılmalıdır

TÜRKİYE’DE DEPREM BÖLGELERİ

Deprem Bölgeleri Haritası’na göre, yurdumuzun %92′sinin deprem bölgeleri içerisinde olduğu, nüfusumuzun %95′inin deprem tehlikesi altında yaşadığı ve ayrıca büyük sanayi merkezlerinin %98′i ve barajlarımızın %93′ünün deprem bölgesinde bulunduğu bilinmektedir.
Kuzey Anadolu Deprem Kuşağı:Saros Körfezinden başlar, Marmara denizinden geçtikten sonra Kuzey Anadolu Dağlarının güneyini takip ederek Van Gölünün kuzeyine doğru uzanır.

Batı Anadolu Deprem Kuşağı:Güney Marmara’dan başlar Ege Bölgesindeki çöküntü ovalarını takip eder.

Güney Anadolu Deprem Kuşağı:Hatay’dan başlar, Güney Anadolu Toroslar’ını takip ederek Van gölünün güneyine doğru devam eder.

 

 

DEPREM TEHLİKESİNİN AZ OLDUĞU YERLER
Konya, Karaman, Taşeli Platosu ve İçel çevresi.
Mardin-Şırnak çevresi.
Trakya’da Ergene havzası

 

 

 

DÜNYA ÜZERİNDEKİ DEPREM BÖLGELERİ

 

 

Atlas Okyanusunun orta kesimi,
Alp-Himalaya kıvrım dağları çevresi
Büyük Okyanus çevresi (En fazla bu bölgede görülmektedir. Sebebi katı haldeki yerkabuğunun (Sial) ince ve kırıklı olmasıdır.)

DEPREM TEHLİKESİ AZ OLAN YERLER
K.Batı Avrupa-Grönland adası
Asya’nın kuzeyi (Sibirya)
A.B.D ve Kanada’nın K.Doğusu
Güney Afrika
Okyanusya’nın (Avustralya) batısı

TÜRKİYE’DEKİ DEPREM ALANLARI

 

Türkiye nüfusunun % 60'a yakını, faal olan ve zarar verebilen deprem alanları üzerinde yerleşmiştir.

 

Daha önce görülen Erzurum, Erzincan, Van, Bolu, Çankırı, Tokat, Adapazarı, Kütahya, Burdur, Lice, Bingöl, Dinar, Ceyhan, Gölcük ve Düzce depremlerinin büyük oranda can ve mal kaybına neden olmasında, bu kentlerin fay hatları üzerinde yer almalarının önemli rolü olmuştur.

 

Konya Ovası, Karaman, Mersin (Taşeli Plâtosu çevresi), Ergene Havzası ve Mardin Eşiği deprem bakımından tehlikesi az olan yerlerdir.

 

 

DEPREMLERDEN KORUNMAK VE DEPREMİN ETKİSİNİ AZALTMAK İÇİN,

 

Kırık (fay) hatlarından uzak, sağlam zeminlere yerleşmek,

Mümkün olduğunca ovalarda yerleşmemek,

Depreme dayanıklı binalar inşa etmek,

Halkı, depremde alınacak sivil savunma önlemleri konusunda eğitmek, vb. önlemler gereklidir.
3 Yorum - Yorum Yaz

BİYOGRAFİLER    17.03.2011

Orhan Veli Kanık ( 1914)- (1950)


1914 yılında İstanbul’da doğdu.Ankara Gazi Lisesi’ni bitirdi (1932). İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü’ndeki öğrenimini yarıda bıraktı (1935), Ankara’ya giderek PTT Umum Müdürlüğü’nde çalıştı (1936-1942), Milli Eğitim Bakanlığı Tercüme Bürosu’na memur oldu (1945), oradan ayrılınca (1947) Yaprak dergisini çıkardı ( 1 Ocak 1949’dan 15 Haziran 1950’ye kadar 28 sayı çıktı, Son Yaprak adlı özel bir sayı ölümü üzerine arkadaşları tarafından çıkarıldı). 14 Kasım 1950 tarihinde beyin kanamasından öldü. Rumelihisarı mezarlığına gömüldü.

Kişiliğini belli eden ilk şiirlerini arkadaşları Oktay Rıfat ve Melih Cevdet’le birlikte Varlık dergisinde yayımlamaya başladı, büyük bir ilgi gördü, sağlığında kendinden çok bahsettiren şair oldu. Şiiri bir takım kalıp ve klişelerden, şairanelikten, yıpranmış benzetmelerden kurtararak, daha kısa daha basit bir şekle soktu; yalın bir halk dili kullandı, gündelik sözlerle zaman zaman (Aralık 1936-15 Nisan 1940,38 şiir), çok kısa zamanda büyük yergi ve espriden faydalanarak, gündelik yaşantılar üzerine yazdı.

ESERLERİ
Şiir kitapları: Garip (Oktay Rıfat ve Melih Cevdet’le beraber, 1941), Garip (yalnız kendi şiirleriyle, genişletilmiş 2. baskı,1945), Vazgeçemediğim (1945), Destan Gibi (1946), Yenisi (1947), Karşı (1949).

Sağlığında bu altı kitaba aldığı şiirleriyle, bu kitaplara girmemiş başka şiirleri, ölümünden sonra tek kitap halinde basıldı: Orhan veli, Bütün Şiirleri (1951).

Düzyazıları, eleştiri ve hikayeleri: Orhan Veli, Nesir Yazıları (1953, 2. b. Denize Doğru adıyla, 1970) adlı kitapta toplandı. La Fontaine’nin 49 fable’ini nazımla Türkçe’ye çeviren şair (La Fontaine Masalları, 2 kitap, 1943), aynı şekilde Nasrettin Hoca Hikayeleri (1949) adlı kitabında da Hoca’nın 72 fıkrasını nazma çevirdi. Çeviri kitaplarının sayısı 12’dir.

Asım Bezirci’nin derlediği çeviri şiirleri ise Çeviri Şiirler (1982) adıyla; düzyazıları da, yenide Bütün Yazılar I, II (1982) adıyla yayımlandı.
Orhan Veli/Bütün Eserleri dizisinin ilk kitabı Edebiyat Dünyamız (1975)’da şairin düzyazıları, konuşma ve röportajları (haz. Asım bezirci), ikinci kitapta Bütün Şiirleri (1975) derlendi.

HAKKINDA YAZILANLAR
Adnan Veli Kanık, ağabeyinin biyografisi ile basında çıkmış yazılarından seçme parçaları şu kitapta derledi: Orhan Veli İçin (1953).
Şair üzerine bir inceleme Asım Bezirci’nin, zengin bir bibliyografya da veren Orhan Veli Kanık adlı eseridir (1967).


ANLATAMIYORUM

Ağlasam sesimi duyar mısınız,
Mısralarımda;
Dokunabilir misiniz
Gözyaşlarıma, ellerinizle?

Bilmezdim şarkıların bu kadar güzel,
Kelimelerin kifayetsiz olduğunu
Bu derde düşmeden önce.

Bir yer var, biliyorum;
Her şeyi söylemek mümkün;
Epeyce yaklaşmışım, duyuyorum;
Anlatamıyorum.

 

www.halilakpinar.net Eğitim sitesi

 

 

 

 

YUNUS EMRE HAYATI (1238 - 1320)

Yaşamı konusunda yeterli bilgi olmadığı gibi onunla ilgili kaynaklarda anlatılanlar da birbirini tutmaz. Nerede, hangi yılda doğduğu kesinlikle bilinmiyor. Kimi kaynaklarda Anadolu'ya Doğu'dan gelen Türk oymaklarından birine bağlı olup, 1238 dolaylarında doğduğu söylenirse de kesin değildir.

1320 dolaylarında Eskişehir'de öldüğü söylenir. Batı Anadolu'nun birkaç yöresinde 'Yunus Emre' adını taşıyan ve onunla ilgili görüldüğünden 'makam' adı verilen yer vardır. Yapılan araştırmalara göre şiirlerinin toplandığı Divan ölümünden yetmiş yıl sonra düzenlenmiştir. Anadolu'da 'Yunus Emre' adını taşıyan ve Yunus Emre'den çok sonraları yaşamış başka şairlerin yapıtlarıyla karışan şiirlerinin bir bölümü dil incelemeleri sonunda ayıklanmış, böylece 357 şiirin onun olduğu konusunda görüş birliğine varılmıştır. Gene Yunus Emre adını taşıyan ve başka şairlerin elinden çıktığı ileri sürülen 310 şiir daha derlenmiştir. Onun dil, şiir ve düşünce bakımından özgünlüğü ve etkisi, ilk düzenlenen Divan'daki şiirleri nedeniyledir.

Yunus Emre'nin şiirinde, edebiyat tarihi bakımından, dil, düşünce, duygu ve yaratıcılık gibi dört önemli sorun sergilenir. Bu sorunlar bir görüş ve inanış bütünlüğü içinde ele alınır, insan konusunda odaklaştırılır. Şiirde işlenen konular ise insan, Tanrı, Varlık Birliği, sevgi, yaşama sevinci, barış, evren, ölüm, yetkinlik, olgunluk, alçakgönüllülük, erdem, eliaçıklık gibi genellikle gerçek yaşamı ilgilendiren kavramlardır. O, bu kavramları, şiirinin bütünlüğü içinde temel öğe olarak sergilemiştir.

İnsan bir 'sevgi varlığı'dır, tin ile gövde gibi iki ayrı tözden kurulmuştur. Tin tanrısaldır, ölümsüzdür, gövdede kaldığı sürece geldiği özün ve yüce kaynağa, tanrısal evrene dönme özlemi içindedir. Gövde dağılır, kendini kuran öğelere ayrılır. İçinde insanın da bulunduğu tüm varlık evreni toprak, su, ateş ve yel gibi dört ilkeden kurulmuştur. Bu dört ilke yaratılmıştır, yaratıcı da Tanrı'dır. Tanrı, bu dört ilkeyi yarattıktan sonra, ayrı ayrı oranlarda birleştirerek varlık türlerinin oluşmasını sağlamıştır. İnsan sevgi yoluyla Tanrı'ya ulaşır, çünkü insanla Tanrı arasında özdeşlik vardır. Ancak, insanın bu madde evreninde bulunması, tinin tanrısal kaynaktan uzak kalması bir ayrılıktır. Bu ayrılık insanı, yaşamı boyunca Tanrı'yı düşünme, ona özlem duyma olaylarıyla karşı karşıya getirmiştir.

Sevgi insanda birleştirici, bütünleştirici bir eğilim niteliğindedir. Yunus Emre, sevgiyi Tanrı ve onun yarattığı tüm varlıklara karşı duyulan bir yakınlık, bir eğilim diye anlar. Sevginin ereği yüce Tanrı'ya ölümsüz olana kavuşmak, onun varlığında bütünlüğe ulaşmaktır. Tanrı insanla özdeş olduğundan kendini seven Tanrı'yı, Tanrı'yı seven kendini sever. Çünkü sevgi kendini başkasında, başkasını kendinde bulmaktır. Sevginin olmadığı yerde, öfke, kırgınlık, çözülme ve birbirinden kopukluk gibi olumsuz durumlar ortaya çıkar.

Sevginin değerini yalnız seven bilir, sevmek de bir bilgelik, bir olgunluk işidir. Yeterince aydınlanmamış, Tanrı ışığından yoksun kalmış bir gönülde sevginin yeri yoktur. Bütün varlık türlerini birbirine bağlayan, onları tanrısal evrene yönelten sevgidir. Sevgi bir çıkar aracı olmadığından seven karşılık beklemez. Dost kişi gerçek seven kimsedir (âşık) . Dost başka bir anlamda da Tanrı'dır, kişinin gönlünde ışıyan tözdür.

Yunus Emre'de yaşamak tanrısal tözün bir yansıması olan evrende sevinç duymaktır. Çünkü, bütün varlık türlerinde Tanrı görünmektedir, bu nedenle severek, düşünerek yaşamayı bilen kimse her yerde Tanrı ile karşı karşıyadır. Yaşamak belli nesnelere bağlanmak, yalnız gelip geçici varlıkları edinmek için çırpınmak değildir. Böyle bir yaşama biçimi kişiyi tanrısal tözden uzaklaştırdığı gibi yetkinlikten, bilgelikten de yoksun kılar. Yunus Emre'nin dilinde bilge kişinin adı 'eren'dir. Eren barış içinde yaşamayı, bütün insanları kardeş görmeyi, kendini sevmeyeni bile sevmeyi bilen kişidir. Onun gönlü yalnız sevgiyle, dostluk duygularıyla doludur.

Ölüm tinin gövdeden ayrılıp tanrısal kaynağa dönmesiyle gerçekleşir. Bu nedenle ölüm tinle gövde arasında bir ayrılıktır. Gerçekte ölüm yoktur, tinin ölümsüzlüğe ulaşması, yüce kaynağa dönüşü vardır. Çünkü, bütün varlık türleri tanrısal tözün yansıması olduğundan, salt ölüm de söz konusu değildir. Ölümün bir başka anlamı da bilgiden, erdemden, yetkinlikten, sevgiden yoksun kalmaktır.

Yunus Emre'nin edebiyat tarihi bakımından, önemli bir yanı da Anadolu'da, Türkçe şiir dilinin öncüsü olması ve tasavvuf sorunlarını yalın, kolay anlaşılır bir dille söyleyişi nedeniyledir. Şiirlerinin ölçüsü, Türkçe'nin ses yapısına uymayan 'aruz' olmakla birlikte söyleyişi akıcı, sürükleyici bir nitelik taşır. Tasavvufun en güç anlaşılır kavramlarını, Türkçe'nin ses yapısına uygun biçimde dile getirir, şiirinde duygu ve düşünce birliğinden oluşan bir derinlik görülür.

Yer yer yalın halk söyleyişine yaklaşan dilinde anlam-uyum bağlantısı bütüncül bir içerik taşır. Ona göre önemli olan bir sözü etkili biçimde söylemektir. Bu nedenle sözün boş bir kavram olmaması, bir varlık sorununu, bir düşünceyi dile getirmesi gerekir. İnsan ancak söz söyleme yetisiyle insandır, konuşan Tanrı durumundadır. Yunus Emre'de Türkçe, şiir dili olma yanında, düşünceyi içeren, açıklayan bir odak özelliği kazanmıştır.

 

ESERLERİ

Divan, (ö.s) , 1943; Risaletü'n-Nushiye, (ö.s) , 1965, ('Öğüt Kitapçığı') .

Necip Fazıl Kısakürek ( 1904)- (25.05.1983)


şair, yazar, düşünür
1904 yılında İstanbul’da doğdu. Çeşitli okullarda, bu arada Amerikan Koleji'nde okudu. Orta öğrenimini Bahriye Mektebi'nde yaptı(1922). Bu askeri okulda, din derslerini, Aksekili Ahmed Hamdi, tarih derslerini Yahya Kemal'den gördü. Ama asıl anlamda onu etkileyen öğetmen İbrahim Aşkî oldu. İbrahim Aşkî verdiği kitaplarla, onun tasavvufla ilk temasını sağladı.

Bahriye Mektebi'nin namzet ve harp sınıflarını bitirdi. Darülfünun Felsefe Bölümü'nden mezun oldu (1921-1924). Milli Eğitim Bakanlığı bursu ile Paris'te gitti (1924-1925). Yurda döndükten sonra Hollanda, Osmanlı ve İş Bankalarında memurluk ve müfettişlik gibi görevlerde bulundu (1926-1939). Ankara'da Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi, Devlet Konservatuvarı ile İstanbul'da Güzel Sanatlar Akademisi'nde dersler verdi (1939-1942). Gençlik yıllarında basınla ilişkiye geçti. Memurlukla ilişkisini kesti. Hayatını yazarlık ve dergicilikten kazanmaya başladı. 25 Mayıs 1983 tarihinde Erenköy'deki evinde vefat etti. Naaşı, Eyüp sırtlarındaki kabristana defnedildi.

Ödülleri

Necip Fazıl Sabır Taşı adlı oyunuyla 1947 yılında C.H.P. Piyes Yarışmacı Birincilik Ödülü'nü almıştır. Kısakürek'e doğumunun 75. yıldönümü dolayısıyla Kültür Bakanlığı'nca "Büyük Kültür Armağanı" (25 Mayıs 1980) ve Türk Edebiyatı Vakfı'nca "Türkçenin Yaşayan En Büyük Şairi" ünvanını vermiştir.

Yazı Hayatı

Necip Fazıl'ın yayınlanan ilk şiiri Örümcek Ağı adlı kitabına "Bir Mezar Taşı" başlığıyla alacağı "Kitabe" şiiridir ve 1 Temmuz 1923 tarihli Yeni Mecmua'da çıkmıştır. Necip Fazıl hatıralarında "benim de yerim bu el oldu yâhu/ Gençlik bahçesinde sel oldu yâhu" dizeleriyle başlayan bu şiir dolayısıyla Ahmet Haşim'in "Çocuk Bu Sesi nerden buldun sen?" dediğini yazmaktadır. Kısakürek bu tarihten itibaren 1939 yılına kadar Yeni Mecmua, Milli Mecmua, Anadolu, Hayat, Varlık gibi dergilerle Cumhuriyet gazetesinde yayımlanan şiir ve yazılarıyla ününü genişletmiştir.Necip Fazıl 1925 yılında Paris'ten yurda döndükten sonra, aralıklı şekilde ama uzun sürelerle Ankara'da kalmış, üçüncü gelişinde, bazı bankaların da desteğini sağlayarak 14 Mart 1936 tarihinde Ağaç adlı bir dergi çıkarmıştır. Yazarları arasında Ahmet Hamdi Tanpınar, Ahmet Kutsi Tecer, Mustafa Şekip Tunç'un da bulunduğu Ağaç, yeni kapanmış olan Yakup Kadri'nin sahipliğindeki Kadro dergisinin Burhan Belge, Vedat Nedim Tör, Şevket Süreyya Aydemir ve İsmail Husrev Tökin gibi yazarlarının savunduğu ve dönemin etellektüellerini hayli etkilemiş bulunan materyalist ve marksizan düşüncelerine karşı spiritüalist ve idealist bir çizgi izlemeyi öngörmüştür. Ankara'da altı sayı çıkan Ağaç dergisini Kısakürek daha sonra İstanbul'a nakletmiş, ancak dergi 17'nci sayıda kapanmıştır.Ve Büyük Doğu Necip Fazıl, 1943 yılında bu defa, dini ve siyasi kimliği de olan Büyük Doğu dergisini çıkarmış, 1978 yılına kadar aralıklarla haftalık, günlük ve aylık olarak çıkardığı Büyük Doğu'da iktidarlara cephe almış, yazı ve yayınları yüzünden mahkemelere düşmüş, dergi birçok kez kapatılmıştır. Özellikle İslam medeniyetini ve tarihini savunan Necip Fazıl giderek milletimizin sevdiği bir insan olmuştur. Necip Fazıl 1947 yılında Büyük Doğu'nun toplatılması üzerine ayrıca Borazan diye bir siyasi mizah dergisi de çıkarmıştır.

ESERLERİ

Şiir: Örümcek Ağı, Kaldırımlar, Ben ve Ötesi, Sonsuzluk Kervanı, Çile, Şiirlerim, Esselâm, Çile Oyun: Tohum, Bir Adam Yaratmak ,Künye, Sabır Taşı, Para, Nami Diğer Parmaksız Salih, Reis Bey, Ahşap Konak, Siyah Pelerinli Adam, Ulu Hakan Abdülhamit, Yunus Emre.

Roman: Aynadaki Yalan, Kafa Kağıdı

Hikaye: Birkaç Hikâye Birkaç Tahlil, Ruh Burkuntularından Hikâyeler, HikâyelerimHatırat: Cinnet Mustatili, Hac, O ve Ben, Bâbıâli.

 

 

 

Yahya Kemal Beyatlı ( 1884)- (1958)


şair, yazar, milletvekili, büyükelçi
1884 yılında Üsküp'te doğdu. Asıl adı Ahmed Agâh'tır. İlköğrenimini Üsküp'te gördü. İstanbul Vefa Lisesi mezunu. Başlangıçta Sultan II.Abdülhamit yönetimine karşı muhaliflerin safında yer alarak Paris'e kaçtı. Fransa'da Siyasal Bilgiler okurken hocası Albert Sorrel'in etkisinde kalarak düşüncelerinde değişmeler oldu. Fransa'da dokuz yıl kaldı. Fransız edebiyatını ve edebiyatçılarını yakından tanıma imkânı buldu. Onlardan etkilendi. Bir ara Nev-Yunanî bir şiirin peşine düştü. Doğu Dilleri Okulu'na devam ederek Arapça ve Farsça'sını geliştirdi. Divan şiiri üzerinde yoğunlaştı. 1913 yılında İstanbul'a döndü. Darüşşafaka, Medresetü'l-Vâizin ve Darülfünûn'da Tarih ve Edebiyat dersleri okuttu. Gazete ve dergilerde yazılar yazdı. Lozan Konferansı'na katıldı.

1923'te Urfa milletvekili seçildi. Çeşitli ülkelerde diplomatik görevler alarak Türkiye'yi temsil etti. Yozgat, Tekirdağ ve İstanbul milletvekilliği yaptı. Pakistan büyükelçiliği görevinde iken emekli oldu (1949) ve yurda döndü. Tedavi için Paris'e gitti. Bir yıl sonra da öldü.

Cumhuriyet dönemi Türk şiirinin en büyük temsilcilerinden biridir. Aruzla yazdı. Klasik şiirimizin temel özelliklerine bağlı kalarak, kendine özgü bir şair oldu. Sanatta ve edebiyatta millî ve manevî değerlere bağlı kaldı.

ESERLERİ

Şiirleri Kendi Gök Kubbemiz, Eski Şiirin Rüzgârıyla, Rubailer ve Hayyam Rubailerini Türkçe Söyleyiş, Bitmemiş Şiirler.

Fikir ve Hatıra Kitapları:Aziz İstanbul, Eğil Dağlar, Siyasi Hikayeler, Siyasi ve Edebi Portreler, Edebiyata Dair, Çocukluğum Gençliğim Siyasi ve Edebi Hatıralarım, Tarih Muhasebeleri, Mektuplar-Makaleler

Yahya Kemal Ahmet Hamdi Tanpınar YAPI KREDİ YAYINLARI

"Yahya Kemal Beyatlı
Şiire Adanmış Bir Yaşam Sermet Sami Uysal YAHYA KEMAL'İ SEVENLER DERNEĞİ

"

Yahya Kemal'in Dünyası Süheyl Ünver ŞEHİR YAYINLARI

Yahya Kemal (Eve Dönen Adam) Beşir Ayvazoğlu ÖTÜKEN NEŞRİYAT


Yahya Kemal Beyatlı Heyet TOKER YAYINLARIYahya Kemal Ahmet Hamdi Tanpınar DERGAH YAYINLARIYahya Kemal Beyatlı Yaşamı ve Yapıtlarını Okuma Kılavuzu Kemal Bek ÖZNE YAYINLARI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aşık Veysel Şatıroğlu ( 1894)- (1973)


(1894-1973)

Sivas'ın Şarkışla ilçesine bağlı Sivrialan Köyü'nde doğdu. Yedi yaşında iken çiçek hastalığına yakalanarak gözlerini kaybetti. Babasının telkiniyle saz çalıp şiir söylemeye başladı. Ahmet Kutsi Tecer'in yardımıyla yurt çapında tanındı. Köy Enstitülerinde halk türküsü öğretmenliği yaptı. TBBM tarafından özel bir kanunla kendisine maaş bağlandı. Halk şiirinin başarılı örneklerini verdi. Şiirlerinde dünyanın geçiciliği, ölüm, kardeşlik, birlik-beraberlik ve sevgi gibi temaları işledi. Şiirleri, Dostlar Beni Hatırlasın adı altında bir kitapta toplandı.

Şiirlerinden örnekler;


GÖNÜL BİR GÜZELİ SEVMİŞ

Gönül bir güzeli sevmiş ayrılmaz
Dolanır peşinde çoban misâli
Hiç kimse bu derdin dermânın bilmez
Azmış yaraları perişan hali

Lokman çâre bulmaz yoktur Eflâtun
Yârdan ayrılması ölümden çetin
Elde endaz ettim bu aşkın atın
Terkettim sılayı vatanı ili

Ferhat Şirin için kestiği taşlar
Benim senin için döktüğüm yaşlar
Seni yaksın beni yakan ateşler
Yaktı bu sinemi savruldu külü

Arılar bal için bekler petekler
Alır her çiçekten verir emekler
Mecnun Leylâ için pınarı bekler
Ben de bir yâr için olmuşum deli

Evvelden var idi bu sevda bende
İlikte damarda cesette canda
Ölünce hû çeksin kemiğim sinde
Dünyâda durunca Veysel'in dili
-----------------------------------------------------------
www.halilakpinar.net Eğitim sitesi

 
0 Yorum - Yorum Yaz


em          am

BEN YÜRÜRÜM YANE YANE

f               

AŞK BOYADI BENİ KANE

em        am

NE AKİLEM NE DİVANE

f            g  

GELGÖR BENİ AŞK NEYLEDİ

em         am

GAH ESERİM YELLER GİBİ

f           g

GAH TOZARIM YOLLAR GİBİ

em          am

GAH COŞARIM SELLER GİBİ

f            g    

GEL GÖR BENİ AŞK NEYLEDİem          am

BEN YUNUS-İ Bİ-ÇAREYİM

f             g

DOST ELİNDEN AVAREYİM

em           am

BAŞTAN AŞAĞA YAREYİM

f             g

GEL GÖR BENİ AŞK NEYLEDİ
 

 

 

 

 
0 Yorum - Yorum Yaz


Portre

Cemaleddin Efgani (1838-1897)

 

 

Cemaleddin Efganî, Kasım 1838'de Kabil yakınlarındaki Esadabad'da doğdu.

Efgani, ilk eğitimini önemli bir bilgiye ve ilme sahip olan babası Safder'den almıştır. Kabil'de; medrese tahsilini tamamladıktan sonra Hindistan'a gitmiş ve oradan da hac farizasını yerine getirmek üzere kutsal beldelere gitmiştir. Bu arada Necef ve Kerbala'da bir süre kalarak ders almış ve daha sonra da Kabil'e dönmüştür. Daha sonra Hindistan'a geçmiştir. Burada sömürgeci İngilizlere karşı halkı uyandırmak maksadıyla; "Ey Müslümanlar! Siz insan değil de sinek olsaydınız vızıltınız İngilizlerin kulaklarını sağır ederdi! Ey Hintliler! Sizler su kaplumbağası olsaydınız İngiltere adasını yerindan söker denize batırırdınız!.." demek suretiyle onları cesaretlendirmeye çalışmıştır.

Hindistan'dan Mısır'a geçmiş ve orada yaklaşık kırk gün kaldıktan sonra İstanbul'a gelmiştir (1870). İstanbul'a gelir gelmez önceden hakkında bilgi sahibi olunmuş olmalı ki, kısa bir süre içinde önemli görevlere getirilmek suretiyle özel alaka görmüştür. Başta sadrazam Ali Paşa olmak üzere, o zaman yönetimde olan Tanzimatçıların ileri gelenlerinden olan Fuat Paşa, Saffet Paşa, Münif Efendi ve Hoca Tahsin Efendi ile görüşerek yakın münasebet kurma imkanını bulmuştur. Aynı zamanda Meclis-i Maarif ve Encümen-i Daniş azalıklarına getirilmiştir.

Efgani, İstanbul'da aldığı resmi görevlerin dışında halka açık konferanslar vermeye başlamış, bir konfesansında peygamberlerle filozoflar arasında benzerlik kurması tepkilere yol açtığı gibi, şahsına karşı olanların da kışkırtmalarıyla tepkiler artmış ve konferanslarına son vermek zorunda kalmıştır. Dönemin Adliye nazırı olan Cevdet Paşa, Efganiyle görüştüğü gibi konuşma metnini de incelemiş ve daha sonraları Sultan Abdülhamid'e sunduğu raporunda yanlış anlaşılmanın sözkonusu olduğunu belirterek Efgani'den yana tavır koymuştur. Bu yanlış anlaşılmada Efgani'nin yeterli olmayan Türkçesinin de etkisi olmuştur.

Efgani, kısa bir süre için 1871 yılında Mısır'a gittiyse de, Başvezir Riyad Paşa'nın girişimleriyle yakın alaka, maaş tahsisi ve talebelerinin çoğalmasının etkisiyle Kahire'de sekiz yıl kaldı. Mısır'da mason localarıyla girdiği ilişki ve bazı mason localarına üye olması tepkilere yol açmıştır. Diğer yandan devlet idarecilerini yanlış hareketlerinden dolayı eleştirmesi, İngilizlerin Mısır'daki faaliyetlerinden rahatsız olmaları ve bu rahatsızlıklarını yeni hidiv olan Tevfik Paşa'ya iletmelerinden sonra Mısır'dan ayrılmak zorunda kalmıştır (1879). Buradan ayrılırken büyük bir iz ve geride çok sayıda talebe bırakmıştır.

Efgani, Mısır'dan sonra sırasıyla Hindistan,Amerika ve İngiltere'yi dolaştıktan sonra 1883 yılında Paris'e geçerek Muhammed Abduh ile birlikte Urvetü'l-Vüska adlı Arapça bir gazete yayınlamaya başlamıştır. Müsümanların uyanmasını sağlamak, doğunun sömürgecilikten kurtarılmasını gaye edinen bu ikili, fikirlerini gazete yoluyla yaymaya çalışmışlardır.

Efgani, gazetesinin kapanmasından sonra bir süre daha Paris'te kalmış ve İran Şahı Nasrüddin'in daveti üzerine bu ülkeye gitmiştir. Başlangıçta, İran yönetimiyle iyi ilişkiler kurmuş, halktan da yakın ilgi görerek etrafında talebeler biriktiyse de özel sohbetlerinde Şah'a, halkın yönetime daha fazla katılmasını tavsiye etmesi aralarının bozulmasına sebep olmuş, ardından kendini tehlikede hissedince buradan da ayrılmıştır. Bir süre sonra Şah'a suikast düzenlenip öldürülmesinden Efgani de sorumlu tutulmuştur. Bu sebeple İran, İstanbul'da bulunan Efgani'nin kendilerine teslim edilmesini isteyecek ancak, Sultan Abdülhamid onu iade etmeyecektir.

Efgani, İstanbul'da yerleşmek üzere Sultan Abdülhamid tarafından davet edilmiştir. İstanbul'a geldikten (1892) sonra iyi karşılanarak kendisine; Teşvikiye'de bir ev, araba ve maaş tahsis edilmiştir. Vefatına kadar İstanbul'da kalmış ve1897'de burada vefat etmiştir. Maçka'daki şeyhler mezarlığına defnedilen Efgani'nin naaşı daha sonraları Afganistan Hükümetinin isteği üzerine bu ülkeye taşınmıştır (1944).

Fikirleri

Yaşamış bulunduğu asrın en önemli özelliği; İslamiyetin ve Müslümanların bir bakıma topyekün bir hücuma uğraması, topraklarının bir bir istilaya uğrayıp Müslümanların da sömürge durumuna düşmeleridir. Bu itibarla Müslümanların bu işgallere karşı koyup sömürge olmaktan kurtulma fikrinin savunucuları arasında Efgani önemli bir yer almıştır. İttihad-ı İslam fikrinin yayılmasını sömürge politikasına aykırı bulan İngiltere, karşı tedbirlere başvurmuş, bu arada Efgani'yi de yakın takibe alarak faaliyet alanını daraltmaya çalışmıştır.

Efgani'nin Şi i olduğunu ileri sürenler daha çok doğduğu yere dayanarak bu fikri ileri sürmüşler ancak, bu tezlerini Efgani'nin fikirleriyle teyid etmemişler veya edememişlerdir. Diğer yandan, en meşhur takipçisi olan Muhammed Abduh'tan istifade ederek yola çıkanlar O'nun samimi ve Sünni akideye sahip olduğu hükmüne varmışlardır. Bunların dışında Efgani'yi dinsizlik ve sapıklıkla itham edenler olmuş ama, bu iddialarının mesnedini gösterememişlerdir. Çünkü, yazdığı eserlerin önemli bir kısmını materyalist felsefenin reddi ve insanlığa verdiği zararı ortaya çıkarmaya çalışmıştır.

Efgani'ye göre insanlığın ilim, ahlak ve medeniyette yücelmesiyle beraber dünya ve ahiretteki saadetini kazanabilmesi şu esaslara bağlıdır:

1-Doğru düşünme, gerçeği bulmada mani teşkil eden hurafelerden arınıp, İslamın tevhid ve tenzih ilkeleriyle hareket etmek.
2-Fert ve toplum farkını gözetmeden, birilerine üstünlük vermeyip diğerlerinin de mükemmelliği (peygamberlik hariç her şeyi) yakalayabileceğine inanmak, ırk ve sınıf üstünlüğü yerine akıl, ruh ve fazilet gibi erdemleri yerleştirmek.
3-İslamı diğer dinlerden ayıran en önemli özelliğinden olan ve çok değer verdiği bir esas olan; bilgileri sağlam delillere dayandırıp zan ve vehimlere meydan vermemek.
4-İstisnasız her toplumda eğitime özel önem vermek, bunu sağlamak için de her toplumun kendi alim ve mürşidini yetiştirebilmesine imkan sağlamak. Bu konuda, İslamiyetin farz kıldığı ilim öğrenme konusuna dikkat çeker. (Hayreddin Karaman; Cemaleddin Efgani, TDV. İA. 10. C. s. 461).

Efgani'ye göre içtihat kapısı açıktır. Siret, hadis, icma-kıyas hakkında bilgisi olup Arapça'yı bilenler içtihad yapabilirler. Ona göre Kur'an-ı Kerim'de, devlet yönetiminden, yöneticilerin görev ve sorumluluklarına, insani meselelerin yanında uzaydaki gök cisimlerinin arasındaki ilişkilere kadar pek çok şey hakkında açık veya kapalı bilgiler mevcuttur. Bunları doğru olarak anlayabilmek, aklın ve ilmin verilerine uymakla mümkündür.

Efgani'ye göre, Batılılar Şarklılardan daha zeki, daha kabiliyetli değiller. Güç ve hakimiyetin sırlarını keşfeden Batılılar, Doğuluları esaretleri altına almışlardır. Batılılar, ülkelerinde okuyup ilerlemenin ve gücün sırlarını öğrenememiş Doğululardan, dejenere olmuşlardan istifade etmektedirler. Müslümanların gerileme sebeplerini de şu şekilde tesbit etmiştir:

1-Hilafetin saltanata dönüşmesi, dirayetsiz kişilerin halife olması.
2-Din ve milliyetin zayıflamasıyla birlikte halifelerin yabancıları devlet hizmetinde istihdam etmeleri.
3-9. ve 10. yüzyıllarda yayılan batıni ve zındıkların safsataları.
4-Müslümanların heyecanlarını kıran ve hamlelerini durduran cebir inancının yayılması.
5-Hainler tarafından uydurma hadis ve israiliyatın dini kitaplara sokulması, temiz inançların kirletilmesi.
6-Eğitim ve öğretime gereken önemin verilmeyerek, hurafelere karşı koyacak seviyeye yükseltilememesi.
7-Doğuda Moğolların, Batıda ise Haçlıların saldırılarının sonucu meydana gelen yıkım ve tahribatlar.
8-Müslümanlar arasındaki birliğin zedelenmesi ve meydana gelen bölünmeler.

İttihad-ı İslam konusunda, halifelik, hac ve din bağı üzerinde önemle durur. Din bağı İslam birliği için gerekli olduğu gibi milli kimliklerini muhafaza etmek isteyenler için de gereklidir. Din bağı kurulamadığı takdirde ırki manadaki birliği kurmak da imkansızlaşır. Müslümanlar din bağına sımsıkı sarılıp birbirlerini gözetirken, başka din ve inanca sahip olanlara da saygılı olmalıdırlar. İnananların manevi merkezi Mekke ve Medine'dir.

Cemaleddin Efgani ve Bediüzzaman

Bediüzzaman Hazretleri, Mardin'de Cemaleddin Efgani'nin "siyasette muktesit meslek"i ondan öğrendim (Beyanat ve Tenvirler, s. 105) dediği talebesiyle görüşüp fikirleri hakkında bilgi sahibi olmuş, İttihad-ı İslam'da seleflerini sayarken, Efgani'nin ismini de zikretmiştir. (Tarihçe-i Hayat, s. 39, 59)

Efgani'nin önemle üzerinde durduğu milliyet konusuna Bediüzzaman Hazretleri de değinerek, milli kimliklerin korunmasında dinlerin rolüne değinmiştir.

Hilafet konusunda da benzer fikirleri taşırlar. Efgani, gerçek halifeliğin dört halife döneminde uygulandığını, halifelerin, akıl ve fazilet sahibi olup idari ehliyete sahip olmaları gerektiğini söyler. Bu makama en uygun olan şahsın getirilebilmesi için ümmetin katılımının sağlanması gerekir. Bediüzzaman Hazretleri, Hz. Hasan'ın (ra) altı aylık halifeliğini de hesaba katarak, bundan sonra halifeliğin mecrasının değiştiğini ifade eder. Bu ilk halifelerin bir bakıma reis-i cumhur olduklarına dikkat çeker. "Hulefa-i Raşidîn hem halife, hem reis-i cumhur idiler. Sıdkîk-ı Ekber (r.a.) Aşere-i Mübeşşereye ve Sahabe-i Kirama elbette reis-i cumhur hükmünde idi. Fakat manasız isim ve resim değil, belki hakikat-ı adaleti ve hürriyet-i şer'iyeyi taşıyan mana-yı dindar cumhuriyetin reisleri idiler." (Beyanat ve Tenvirler. s. 275)

Ellidokuz yıllık bir ömür boyanca bir çok faaliyetin içinde bulunup dünya çapında bir şöhrete ulaşan Efgani'nin görüşlerinden ve eserlerinden çok, yaşantısı tartışma konusu olmuş ve çok sert eleştirilere maruz kalmıştır. Kişiliği de önemli olmakla beraber hala fikirleri net olarak anlaşılmayı beklemektedir. Ama, İttihad-ı İslam konusunda fikir ve eylemlerinde samimi olduğu aşikardır.

 

 ALEYHİNE YAZILANLAR VE REDDİYELER http://www.google.com.tr/url?sa=t&source=web&cd=4&ved=0CDEQFjAD&url=http%3A%2F%2Fmustafaislamoglunareddiye.wordpress.com%2F2009%2F12%2F30%2Fmustafa-islamoglu-efganiyi-karalayanlar-onun-tuvalet-bezi-olamazlar%2F&ei=kzyQTbfvKs3Nsgb-79iSCg&usg=AFQjCNEF0fpALeA3lsdmDCdCug0w77Vm0w

http://www.google.com.tr/url?sa=t&source=web&cd=1&ved=0CBYQtwIwAA&url=http%3A%2F%2Fvideo.google.com%2Fvideoplay%3Fdocid%3D-7128610292711726316&ei=kzyQTbfvKs3Nsgb-79iSCg&usg=AFQjCNHMQhRNsmaaaNr52B2IXdAxCHDf7g

 

 

Cemaleddin Efgani (1838-1897)

 

Mukabele

 


Enstitü Sayfası Arşivi

- Tüm Başlıklar

- Portreler

- Mana-i Harfi 0 Yorum - Yorum Yaz

ÇÖKERTME    18.04.2011

 

ÇÖKERTME


                    Çökertme türküsünün kahramanı olan Halıl babası tarafından Van ili , Erciş ilçesi, Bozüyük köyündedir. Ailenin büyükleri önce Van’dan İstanköy’ e gelir ve daha sonra da Bodrum Karabağ’da Bekiroğlu tepesine yerleşirler. Halil’in babası, Demirci Ali usta burada bir çingene kızı ile evlenir ve Halil dünyaya gelir. Halil bir namus meselesinden dolayı kız kardeşini öldürdükten sonra kaçak gezmeye başlar. Sık sık İstanköy’e gitmektedir. Bu gidişlerden birinde düğüne davet edilir. Düğünde iken Halil’i Rumlar ihbar ederler. Yakalatırlar. Sonuçta Halil yedi yıl hapis yatar. Bu olay üzerine Halil Rumlara diş bilemektedir. Hapisten çıkınca da onlara haşin davranır. Böylece Rumlarla Halil arasında bir husumet doğar. Halil bu arada türküde ‘Çakır Gülsüm’ olarak adlandırılan Hafize adlı kadına ilgi duymaya başlar ve Halil ilk olarak Gülsüm’ ü Kara kaya’ da ki bir düğünden zorla kaçırır Gülsüm ve annesi ise o dönemde Bodrum’un yönetiminden sorumlu Çerkes Kaymakam olarak bilinen Ömer Lütfi Bey’in evinde hizmetkarlık yapmaktadır. Türküde adı geçen İbrahim Çavuş, kolculardandır ve Çakır Gülsüm’ ün ilk kocasıdır. Arkadaş olmaları sebebiyle Halil’i devamlı kollamaktadır. Halil ikinci olarak Gülsüm’ ü , Dertlinin Ali’nin Karabağdaki evinden alarak dağa kaldırır. Yalıkavak karşısındaki Güdürde bir in bulur ve Gülsüm’ le burada yaşamaya başlar. Bu olaylara kızan kaymakam Ömer Lütfi Bey , Halil’in üzerine Selam oğlu adlı bir kişiyi gönderir. Selam oğlu Halil’i bulur fakat önceden tanıştıkları için kaymakam konusunda Halil’i uyarır. Halil uyarıları dinleyerek buradan kaçar ve Gülsüm’ le birlikte Yalıkavak yakınındaki Çökertmeye gelir. Amacı bir kayıkla adalara kaçmakdır. Rum gemicilerden ‘Kosta Paho’ ( Kos’lu İstanköylü Paho) ile anlaşır. Rumlarla aralarındaki husumetten dolayı Paho, tayfa Andon vasıtasıyla Halil’i Çerkes kaymakam’a ihbar eder. Kaymakamın emriyle denizden kol kayığı ile kolcubaşı Barka’nın Ali harekete geçer. Ayrıca Paho’ nun demir atacağı karaya yakın yerde de jandarma komutanı Ömer Çavuş önceden pusuya yatırılır. Halil’i adalara götürecek kayık yola çıkar. Paho, Halil’i yakalatabilmek için dalgaları bahane ederek Aspata gitmeyi teklif eder ve deniz durulunca adalara rahat geçebileceklerini söyler. Halil bu teklife inanır. Tekne ; Aspat ‘tan Bitez koyuna gelerek Hırsız Yatağı denen yere yakın olarak açıkta demir atar. Akşam olduğunda teknede içki faslı başlar. Paho, Halil ve Gülsüm’ ün içkilerine ‘Balık Ağısı’ denilen bir bitkinin sersemletici zehrini koyar. Bu zehrin etkisi ile Halil ve gülsün uykuya dalarlar. Ömer Çavuş kara pusudadır. Paho, Halil ve Gülsüm’ ü uyuttuktan sonra demir alır ve teknesini yavaş yavaş kıyıya yanaştırmaya başlar .

                Ömer Çavuş tam kıyıya yanaşmadan tekneye ateş edilmesi emrini verir. Kurşunların kendisine isabet edeceğinden korkan Paho tekneyi açığa bırakır. Tam bu sırada Kolcu başı Barka’nın Ali de kol kayığı ile Paho’ nun teknesini sarar. Paho Halil’den çekindiği için onu uyandırır. Geçen süre içerisinde Barka’nın Ali tekneye girmiştir. Halil ve Gülsüm sersemlemiş bir vaziyette güverteye çıkartılırlar. Güvertede Halil’in ayağı kayar , Barka’nın Ali Halil’i bacağından yaralar. Halil yaralı bir vaziyette Bodrum’a getirilir ve kaymakamlık binası önünden karaya çıkartılır. Halk kaymakamlık binası önünde toplanmıştır. O sırada ‘Kel Mülazım’ adı verilen jandarma komutanı ‘Hükümete karşı gelenlerin sonu budur’ gibilerden konuşma yapar Halil yaralı bir vaziyette kaymakamlık binası önünde bulunan bir mahsene atılır. Yaraları tımar edilmez. Burada bir süre acı içinde inler. Daha sonra Ömer Çavuş tarafından boğazına çökülerek öldürülür ve sırtındaki elbiseleriyle birlikte alel acele gömülür. Bu olay üzerine Bodrum’dan ‘Üçlü Saçayağı’ olarak adlandırılan türkülerin ikincisi olan ‘Çökertme’ yakılır.

 

 

 


TÜRKÜ


Çökertmeden çıktım da Halil’ im aman başım selamet
Bitez de yalısına varmadan Halil’im aman koptu kıyamet
Arkideşim İbram Çavuş Allah’ına emanet
Burası da Aspat değil Halil’im aman Bitez yalısı
Ciğerimi ateş sardı aman kurşun yarası
Gidelim gidelim Halil’im çökertmeye varalım
Kolcular gelirse Halil’im nerelere kaçalım
Teslim olmayalım Halil’im aman kurşun saçalım
Burası da Aspat değil Halil’im aman Bitez yalısı
Ciğerime ateş sardı aman kurşun yarası
Güvertede gezer iken aman kunduram kaydı
İpeklide mandilimi aman örüzger aldı
Çakırda gözlü Gülsüm’ümü Çerkes kaymakam aldı
Burası da Aspat değil Halil’im aman Bitez yalısı
Ciğerime ateş sardı aman kurşun yarası

 

ABDULSETAR UNAL

12 TM/B 678
0 Yorum - Yorum Yaz


Hüseynik'ten Çıktım Şeher Yoluna

Hüseynik'ten çıktım şeher yoluna

Can ağrısı tesir etti canıma

Yaradanım merhamet et kuluna

Yazık oldu yazık şu genç ömrüme

Bilmem şu feleğin bana kastı ne

Telgrafın direkleri sayılmaz

Ati hanım baygın düşmüş ayılmaz

Böyle canlar teneşire koyulmaz

Lütfü gelsintelgırafın başına

Bir tel versin musul'dakardaşıma

Bu gençlikte neler geldi başıma

 

HİKAYESİ:

 

1892'de Harput Posta Müdürü olan yakışıklı, merd ve herkes tarafından sevilen sayılan Akif, Hüseynik'te oturur, sabahları Saray Yolu ile Harput'a çıkardı.

Akif bir rivayete göre uçarı, gece gündüz eğlence alemlerinde gezer tozar cinsten. Bir sürü de sevdalısı var. Kızkardeşi Ati Hanım bir kardeşi de Musul'da olduğundan abisine aşırı düşkün. Telgrafçı Lütfü'de Akif'in Müdürlüğü döneminde PTT'de göreve başlamış, Akif'in çok sevdiği bir şahsiyettir.

Akif hiç beklenmedik bir zamanda Hüseynik'ten Şehre (Harput) çıkarken yolda kalp krizi geçirir ve ölür. Ölüm olayı duyulunca bütün bir şehir halkı hele, sevdalıları arkasından günlerce gözyaşı dökerler.

İşte tam bu sırada Saçlızade Hacı Vehbi Efendi yukarıdaki bu güzel ve hazin şarkıyı güftesiyle ve bestesiyle meydana getirmiştir.
0 Yorum - Yorum Yaz


Adı Soyadı Başvuru Tipi Alanı Puanı

Anadolu

Durumu Yerleştiği Kurum

SÜLEYMAN

KARAKUZU Müdür Yardımcısı Teknoloji ve Tasarım 70

DENİZLİ/MERKEZ (459298)

MERKEZ EFENDI İLKÖĞRETİM

OKULU

ZEKERİYA TÜRK Müdür Yardımcısı Sosyal Bilgiler 64

DENİZLİ/ÇİVRİL (810335)

75.YIL İLKÖĞRETİM OKULU

AHMET KISA Müdür Yardımcısı Sınıf Öğretmenliği 64

DENİZLİ/MERKEZ (872317)

DR.BEKİR SIDDIK MÜFTÜLER

İLKÖĞRETİM OKULU

CEMİL GEZENER Müdür Yardımcısı Coğrafya 67

DENİZLİ/MERKEZ (970428)

SERVERGAZİ İMKB KIZ TEKNİK

VE MESLEK LİSESİ

KAMİL YİĞİT Müdür Yardımcısı Coğrafya 66

DENİZLİ/MERKEZ (140026)

ANAFARTALAR LİSESİ

AHMET KOÇER Müdür Yardımcısı Din Kült. ve Ahl.Bil. 73

DENİZLİ/MERKEZ (140122)

İMAM HATİP LİSESİ

RİFAT TÜREMEN Müdür Yardımcısı Coğrafya 72

- Anadolu

Lisesi

DENİZLİ/MERKEZ (339803)

DENİZLİ TİCARET MESLEK

LİSESİ

ALİ DURMAZ Müdür Yardımcısı Coğrafya 62,00

DENİZLİ/ÇİVRİL (352486)

ÇİVRİL KERİMAN KAMER

TİCARET MESLEK LİSESİ

HAYRETTİN KARA Müdür Yardımcısı Din Kült. ve Ahl.Bil. 73,00

DENİZLİ/GÜNEY (459585)

ÜÇEYLÜL İLKÖĞRETİM OKULU

SELMA KEÇECİ Müdür Yardımcısı Türkçe 69,00

DENİZLİ/MERKEZ (462358)

HACI HASAN ALİ

KÖMÜRCÜOĞLU İLKÖĞRETİM

ASIM GÜLHAN Müdür Yardımcısı Felsefe 60,00

DENİZLİ/SERİNHİSAR (862708)

SERİNHİSAR HAKKI GÖKÇETİN

ÇOK PROGRAMLI LİSESİ

İLKER YAĞICI Müdür Yardımcısı Sınıf Öğretmenliği 67,00

DENİZLİ/MERKEZ (951318)

HACI SERPİL KABAKLIOĞLU

İLKÖĞRETİM OKULU

KADİR

BOZDEVECİ Müdür Yardımcısı Din Kült. ve Ahl.Bil. 63,00

- Anadolu

Lisesi

DENİZLİ/MERKEZ (140063)

MURAT MEHMET AKİF ERSOY LİSESİ

ABDULLAH

ATMACA Müdür Yardımcısı Tarih 63,00

DENİZLİ/ACIPAYAM (140433)

ACIPAYAM TEKNİK VE

ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ

SELÇUK ÖZBEK Müdür Yardımcısı Türk Dili ve Edebiyatı 62,00

DENİZLİ/ACIPAYAM (140433)

ACIPAYAM TEKNİK VE

ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ

SELDA EBECİM Müdür Yardımcısı

İşitme Engelliler Sınıfı

Öğretmenliği 61,00

DENİZLİ/MERKEZ (228710)

POLİS AMCA EĞİTİM UYGULAMA

OKULU VE İŞ EĞİTİM MERKEZİ

İSMAİL

KOCAYİĞİT Müdür Yardımcısı Türkçe 72,00

DENİZLİ/KALE (387928) YA-TU

OTOMOTİV HÜRRİYET

İLKÖĞRETİM OKULU

SEMRA SABAH Müdür Yardımcısı Teknoloji ve Tasarım 67,00

DENİZLİ/ÇİVRİL (396902)

RASİME KAMEROĞLU

İLKÖĞRETİM OKULU

HAKAN MADEN Müdür Yardımcısı Sınıf Öğretmenliği 68,00

DENİZLİ/MERKEZ (462633)

HACI İBRAHİM DEMİREREN

CUMHURİYET İLKÖĞRETİM

HASAN EFE Müdür Yardımcısı Sosyal Bilgiler 64,00

DENİZLİ/MERKEZ (462682)

KARAKOVA İLKÖĞRETİM OKULU

SEHER AN Müdür Yardımcısı Sınıf Öğretmenliği 60,00

DENİZLİ/BABADAĞ (387894)

BABADAĞ MÜŞERREF YILMAZ

İLKÖĞRETİM OKULU

SENEM ULUYOL Müdür Yardımcısı İngilizce 69,00

DENİZLİ/MERKEZ (951318)

HACI SERPİL KABAKLIOĞLU

İLKÖĞRETİM OKULU

KEMAL YEŞİLTEPE Müdür Yardımcısı Matematik 67,00

DENİZLİ/MERKEZ (970428)

SERVERGAZİ İMKB KIZ TEKNİK

VE MESLEK LİSESİ

HÜSEYİN

KARAGÜL Müdür Yardımcısı Din Kült. ve Ahl.Bil. 73,00

DENİZLİ/SARAYKÖY (269405)

İMAM HATİP LİSESİ

BÜLENT SOLAK Müdür Yardımcısı Sınıf Öğretmenliği 68,00

DENİZLİ/MERKEZ (384517)

DENİZLİ TİCARET BORSASI

İLKÖĞRETİM OKULU

HÜSEYİN ÇETİN Müdür Yardımcısı Sınıf Öğretmenliği 61,00

DENİZLİ/SERİNHİSAR (401201)

ATATÜRK İLKÖĞRETİM OKULU

HAKAN BERBER Müdür Yardımcısı

İlköğretim Matematik

Öğr. 71,00

DENİZLİ/MERKEZ (964786)

DENİZLİ TİCARET ODASI AHİ

SİNAN İLKÖĞRETİM OKULU

 

Generated by Foxit PDF Creator © Foxit Software

http://www.foxitsoftware.com For evaluation only.

TURGUT

ÖZDEMİR Müdür Yardımcısı Tarih 64,00

DENİZLİ/TAVAS (281764)

HANİFE VE AHMET PARALI

TEKNİK VE ENDÜSTRİ MESLEK

KERİM BULUT Müdür Yardımcısı Beden Eğitimi 60,00

- Anadolu

Lisesi

DENİZLİ/TAVAS (461999)

KIZILCABÖLÜK ATATÜRK

İLKÖĞRETİM OKULU

MUSTAFA VURAL Müdür Yardımcısı Din Kült. ve Ahl.Bil. 79,00

DENİZLİ/MERKEZ (970728)

DENİZLİ ÖZEL EĞİTİM MESLEK

LİSESİ

ALİ BARAN Müdür Yardımcısı

İnşaat Tek./Yapı

Tasarımı 67,00

DENİZLİ/MERKEZ (140087)

ATATÜRK TEKNİK VE ENDÜSTRİ

MESLEK LİSESİ

HİKMET ÇETİNER Müdür Yardımcısı Türk Dili ve Edebiyatı 69,00

- Anadolu

Lisesi

DENİZLİ/MERKEZ (140109)

DENİZLİ İMKB KIZ TEKNİK VE

MESLEK LİSESİ

ÖZKAN UZUN Müdür Yardımcısı Coğrafya 63,00

- Anadolu

Lisesi

DENİZLİ/ÇİVRİL (141176)

CİVRİL LİSESİ

İBRAHİM İÇEN Müdür Yardımcısı Sınıf Öğretmenliği 63,00

DENİZLİ/SARAYKÖY (141499)

HALK EĞİTİM MERKEZİ

DURSEL SOYSAL Müdür Yardımcısı

İşitme Engelliler Sınıfı

Öğretmenliği 66,00

DENİZLİ/MERKEZ (228710)

POLİS AMCA EĞİTİM UYGULAMA

OKULU VE İŞ EĞİTİM MERKEZİ

MUSA AK Müdür Yardımcısı Sosyal Bilgiler 68,00

DENİZLİ/BEYAĞAÇ (233531)

BEYAĞAÇ LİSESİ

SELMA SİVAS Müdür Yardımcısı Sınıf Öğretmenliği 61,00

DENİZLİ/BABADAĞ (310616)

KELLECİ İLKÖĞRETİM OKULU

ALİ CİRİT Müdür Yardımcısı Büro Yön. ve Sekreterlik 71,00

DENİZLİ/ÇİVRİL (352486)

ÇİVRİL KERİMAN KAMER

TİCARET MESLEK LİSESİ

AHMET ÖZKAN Müdür Yardımcısı İngilizce 61,00

DENİZLİ/HONAZ (361459)

NECATİ-FİKRİYE DALAMAN

İLKÖĞRETİM OKULU

OSMAN HAYTA Müdür Yardımcısı Sınıf Öğretmenliği 63,00

DENİZLİ/BEKİLLİ (376059)

KUTLUBEY ŞEHİT ER ATAKAN

CARAN İLKÖĞRETİM OKULU

AHMET ÇETİN Müdür Yardımcısı Din Kült. ve Ahl.Bil. 60,00

DENİZLİ/KALE (458435)

ÖZLÜCE İLKÖĞRETİM OKULU

CÜNEYT YİĞEN Müdür Yardımcısı Fen ve Teknoloji 68,00

DENİZLİ/MERKEZ (462192)

HACI LEMAN OTO İLKÖĞRETİM

OKULU

GÖKHAN TURAN Müdür Yardımcısı Sınıf Öğretmenliği 63,00

DENİZLİ/SARAYKÖY (462537)

TOSUNLAR İLKÖĞRETİM OKULU
0 Yorum - Yorum Yaz


 

 

 

Sepetçioğlu

Sepetçioğlu bir ananın kuzusu,
Hiç gitmiyor kollarımın sızısı,
Böyleyimiş alnımızın yazısı
Yassıl dağlar yassıl aman,
Osman Efem geliyor vay vay!

Osman Efe de, Osman Efe ha!.. Halkın gönlünde umut, yüreğinde sevgi. Zalimler, halk düşmanları derseniz, köşe bucak peşinde Osman Efe’nin. Yüreklerinde bir korku ki, uykuları bölünüyor geceleri. Derebeyi’nin dilinde Osman Efe’nin adı “Şu Sepetçioğlu denen eşkiyayı yakalayanı altınlara boğarım. Ölüsünü, ya da dirisini getirene bağlar, bahçeler vereceğim” diyor. Neden ki derseniz, diyelim. Sepetçioğlu Osman Efe mert. Bileğine güçlü, yüreğine sağlam.

Kastamonu’nun Araç ilçesinin Yukarı Avşar köyünden. Babasının bir karış toprağı yok. Köylük yerde topraksızlık kötü. El eline muhtaç eder topraksızlık. Muhtaç eder ki, gündelik işler karın doyurmaz. Eli görür, cebi görmez insanın. Osman’ın babası da öyle. N’apsın? Ek bir gelir gerek. Sepet yapıp satıyor. Hani çok bir şey kazanmıyor ama, geçinip gidiyorlar. Babasının ölümünden sonra Osman güç durumlara düşüyor. Geçim sıkıntısı çekiyor. Köyü terketmek zorunda kalıyor sonunda. Varıp Kastamonu’ya yerleşiyor. Baba mesleği sepetçiliği de iş ediniyor kendisine. Zaten bir anası, bir kendi. Geçinip gidiyorlar. Kollu sepet, ekmek selesi, küfe, çeşit çeşit. Küçüklü büyüklü. Günde birkaç tane yapıp satıyor. Bir de şu var ki, devir çok eski. Anadolu beylerin elinde. Her beylik kendi bölgesinde yaşayanlardan sorumlu. Yani ki, onların kazancını beylikler vergiliyor. Beyin emrinde sipahiler. Köy köy; kent kent dolaşıp kazançlarının bir kısmını topluyor. Ama öyle bir toplayış ki, düşman başına. Sipahilerin dediği dedik, çaldığı düdük. Varıyorlar harmanın başına “Bu harmandan elli gülek buğday ayırın aşar olarak” diyorlar. O kadar. çiftçinin eli kolu bağlı. Harmandan elli gülek buğday çıkar mı, çıkmaz mı. Belli değil. Çıkarsa geriye ne kalır. Kışın çoluk çocuk ne yer. Soran yok. Ya gelecek yılın tohumluğu? Sipahiler zalim! Gaddar! Şundan ki, sırtları kalın sipahilerin. İlk güvenceleri “Bey” sipahilerin. Sonra “Beylerbeyi”. Sonra da “Padişah”. Padişah açıyor ağzını “Şunca buğday, şunca arpa. Şunca deve gerekli bana” diyor. O kadar! Emri beylerbeyi alıyor, bey’e iletiyor. Bey de sipahilere. Ha, bir de “mültezim” denilen gelir toplayıcılar var. Filan köyün tüm gelirini kabala alıyor. Yani, bey istediği öşrü bildiriyor. Diyelim ki bey köyden yüz çuval pirinç istiyor. Bunu mültezim köylüden topluyor. Ayrıca kendisi için de ek yapıyor buna. Artık insafına kalmış. Ne kadar pay isterse onu da ekleyip varıp köylüye bildiriyor. “Ürününüzden şuncasını öşür olarak istiyorum. Filan yere getirip teslim edeceksiniz.” O kadar! Kim ki istenileni vermedi, ferman padişahtan. İnsaf sipahiden.
İşte Sepetçioğlu’nun yaşadığı devir, bu devir. Sepetçioğlu’nun yaşadığı beylik de İsfendiyaroğulları Beyliği. İsfendiyaroğlu Hamza Bey’de din-iman kıt! İnsaf vicdan hak getire! Öşrü artırdıkça artırıyor. Köylü bir deri bir kemik. Umurunda değil beyin. Durmadan daha çok vergi alınması için emir yağdırıyor. Sepetçioğlu o zamanlar daha “efe” değil. Osman diyor herkes! “Sepetçioğlu Osman”.

Günlerden bir gün, dükkanında sepet örüyor Osman. Kapı tekmeyle açılıyor. “Hamza Bey’in emridir. Hafta sonuna kadar yüz tane sepet vereceksin öşür olarak. Ellisi sele, ellisi kulplu olsun”. Tak kapı sipahiler dışarda. Sepetçioğlu almış başını ellerinin arasına. Başlamış hesaplamaya. Günde iki sepet örse, hafta sonuna kadar oniki sepet yapar. Eldekileri de eklese, elli sepeti geçmez. Bunların tümünü verirse neyle geçinecek. Üstelik düğün hazırlığı var. Üçbeş kuruş bir kenara atmak gerek. Varıp anasına açmış durumu. Anası tasalı. “Oğlum sana kötülük yaparlar. Ne yapıp yap, istediklerini yerine getir. Baban rahmetli de çok çektiydi. Sepetleri yetiremeyince yollarda çalıştırdılar. Ev yapımında iş verdiler. Sen sen ol, çekin Osmanlı’dan. İstediklerini yetir. Yoksa iyi olmaz”. Olmazı belli. Ya çaresi? Ne yapsın Osman. Varıp komşu sepetçilerden ödünç sepet istese kim verir. Hepsi aynı durumda. Çaresiz Osman. Gözlerinde uykular kaçık. Hafta sonunu iple çekiyor. “Gelsinler. Durumu anlatırım. Nişanlıyım. Yakında düğünüm olacak. Biraz anlayış gösterin bana derim. Bunlar da insan. Canımı alacak değiller ya! Olanı alır giderler” diyor. İyi. Hoş! Ama evdeki Pazar çarşıya uymuyor. Hafta sonu gelip de sipahiler kapıya dayanınca işler karışıyor. “Vay efendim vay! Nişanlıymış da para gerekliymiş. Öküzün yamacına koşul da aklın başına gelsin. Gör bakalım, yol yapmak mı kolay yoksa sepet mi?” Osman’ın cevap vermesine kalmadan iki kişi yakalamış kollarından. Sürüye sürüye atın terkisine bağlamışlar. Sürmüşler atları doğru Bey’in huzuruna. Daha bir dolu adam bekliyor kapıda. Kiminin üstü başı lime lime, kiminin gözü yaşlı. Osman da girmiş aralarına. Girmiş ya, alıp veriyor, alıp veriyor. Çok geçmeden Bey görünmüş. Elinde nar çubuğu. Sıradan girmiş. “Demek emirlere karşı durursunuz. Canınız ucuz sizin. Keyfiniz bilir. Alın bunları yol yapımına koşun.” O kadar! Bey buyurur, beycik vurur. Adamlar sıra sıra dizilir yollara. Osman’ın içi içine sığmıyor. Osman tetikte. Osman yolun kuytusunu kolluyor. Sonra süzülüveriyor karanlıklara. Ver elini Kastamonu. İlkin anasına varıyor. Durumu sergiliyor. “Böyleyken böyle. Canımı zor kurtardım. Bu işin oluru yok. Sizi size bırakıyorum. Ben bu işi Bey’in yanına koymayacağım. Onca zavallı adamın ahını alacağım Bey’den”. Anası ürkek, “Oğul beyle yarışa çıkılmaz. Kolu uzundur Bey’in. Sağ komaz seni. Kapısında kulu çok. Baş edemezsin” diyorsa da Osman kararlı. “Görsünler el mi yaman Bey mi! Dinsizin hakkından imansız gelir. Yanına koymam bunu. Sen benim baba yadigarı tüfeğimi ver. Nişanlıma da gözkulak ol” deyip atlamış atına. Doğruca nişanlısının evine. Nişanlısı da yürekli kız. Üstelemiyor hiç.
Osman düşüyor yollara. Varıp Bey’in konağına ulaşıyor. Pusu kuruyor. İsfendiyaroğlu Hamza Bey de at sırtında gezintiye çıkıyor çok geçmeden. Sözün kısası, Sepetçioğlu Osman, hakkından geliyor Bey’in. Sonda da atını mahmuzlayıp Gülpü Dağına sığınıyor. Gaddar Bey’in ölümünü duyan halk sevinç içinde. Dilden dile anlatıyorlar Sepetçioğlu’nu. Bundan böyle de adını, “Sepetçioğlu Osman Efe”yapıyorlar. çokluk da Sepetçioğlu deyip kısadan kesiyor.

Bey öldü diye, beylik dağılmıyor elbet. Hamza Bey’in oğlu Rüstem Bey alıyor beylik sırasını. Babasından daha gaddar Rüstem Bey. Halkı daha çok eziyor. Bir tek Sepetçioğlu karşı duruyor Rüstem Bey’in buyruklarına. Buyruğa buyrukla karşı koyuyor üstelik. Rüstem Bey, öşrün oranını artırınca o da buyrukluyor : “Filan gün, filan saatte, falan yere şu kadar baş koyun getirin.” O kadar! Koyunlar gelirse gelir; yoksa Bey’in adamlarından bir kaçı gider. Gidecek adamları da iyi seçiyor Sepetçioğlu. En gaddarlarını, halka en çok eziyet edenini seçiyor sipahilerin.

Bey’de bir telaş. Atlılar çıkarıyor Gülpü Dağına. Boş. Halk seviniyor. Sepetçioğlu’nun adı dillerde. Herkes elinden gelen yardımı geri komuyor. Aç-susuz bırakmıyor Sepetçioğlu’nu. Bey bakıyor bu işin oluru yok. İşi kurnazlığa döküyor. Sepetçioğlu’nun anasıyla nişanlısını yakalatıp getirtiyor konağına. Sonra da haber salıyor Sepetçioğlu’na : “Ya gelir teslim olur, ya da anasıyla nişanlısını boğdururum.” Sepetçioğlu durumu öğrenince bir gece baskın yapıyor Rüstem Bey’in konağına. Anasıyla nişanlısını alıp kaçıyor. Kimi, “Beyin adamlarının arasında Sepetçioğlu’nu tutanlar vardı, onlar yardım etti” diyor; kimi, “Sepetçioğlu çatal yürekli. Bir nara atmış ki yerler yerinden oynamış. Kimsenin kılı kıpırdamamış” diyor.

Sözün özü, Sepetçioğlu, anasıyla nişanlısını da alıp Gülpü Dağına çıkmış yeniden. Adı daha da büyümüş. Halk daha tutar olmuş. Beyin yüreği korkulu. Öşürü, eziyeti bırakıp bir tek Sepetçioğlu’nun peşine takmış adamlarını. Sepetçioğlu derseniz üç can. Anasıyla nişanlısı da yardımdan çok yük oluyarlar ona. Sipahilerin yaklaşma haberini duyunca yer değiştiriyorlar. Gün oluyor aç-susuz, saatlerce yürüyorlar. Anası derseniz yaşlı. Yola dayanamıyor. Teslim olmayı da istemiyor. Biliyor ki Rüstem Bey sağ komaz bu kez. Derken sipahilerin tuzağına düşüyorlar birgün. Sepetçioğlu, aslanlar gibi döğüşüyor. Nişanlısı da öyle. Ama anası; anası yürüyemiyor gayrı. Vuruşa vuruşa geri çekiliyorlar. Ama, uzun sürmüyor bu. Sipahiler dağın tepesini dolanıp arkadan sarıyorlar. Daha çok dayanamıyor Sepetçioğlu.

Üçünün ölüsünü şenlikle şehire getiriyor sipahiler. Günlerce yiyip içip keyfediyorlar. Halk geriden geriden izliyor bu şenlikleri. Bir de türkü yakıyorlar Sepetçioğlu için. Alıp Sepetçioğlu’nun tüm yiğitliğini koyuyorlar bu türküye...

Yaslan Sepetçioğlu yaslan,
Laleli çimenli dağlara yaslan,
Analar doğurmaz sen gibi aslan,
Yassıl dağlar yassıl, Osman Efem geliyor aman!
Yassılsın dağlar ya! Yassılsın ki Osman Efe geçsin. Osman Efe’yi asırlar ötesinden bugüne getirmek olanaksız elbette. Ama türküsü var ya!

SEPETÇİOĞLU
Sepetçioğlu bin ananın kuzusu,
Hiç gitmiyor kollarımın sızısı,
Böyle imiş alnımızın yazısı,
Yassıl dağlar Osman Efem geliyor.
Yaslan Sepetçioğlu yaslan,
Laleli çimenli dağlara yaslan,
Analar doğurmaz sen gibi aslan,
Yassıl dağlar, Osman Efem geliyor aman!
Kalk gidelim kışla önü aşağı,
Salıvermiş ince belden kuşağı,
Yaman olur Kastamonu uşağı,
Yassıl dağlar, Osman Efem geliyor aman!

KAYNAKLAR
1. Sadi Yaver ATAMAN: Doğcıl Saz Şairlerinin Hür Fikirleri Yaymadaki Rolleri (1944) ve Sepetçioğlu Osman Efe Zeybeği ve Türküsü TFA Dergisi s.165/1963
2. M. ÖZBEK Folklar ve Türkülerimiz 1975, s.359
3. F. ARSUNAR: Batı Anadolu’da Zeybekler (MİFAD Arşivi No.145)

0 Yorum - Yorum Yaz


DENİZLİ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
İL İÇİ İSTEĞE BAĞLI ATAMA SONUÇLARI
NoAdı SoyadıAlanıHiz. PuanAtandığı Kurum
1ABDULLAH ERTANFen ve Teknoloji349(332455)   Arif Yalınkaya İlköğretim Okulu
2AYFER ZENGİNOkul Öncesi Öğrt191(970428)Servergazi İMKB  Kız Teknik ve Meslek Lİsesi
3ABDURRAHMAN KILINÇSınıf Öğretmenliği290(457299)Acıpayam Çakır İlköğretim Okulu
4ADALET ERESSınıf Öğretmenliği277(753817)Merkez Gültepe Reşat Vural İlköğretim Okulu
5ADİL BOZBIYIKSınıf Öğretmenliği334(458758)Merkez İlköğretim Okulu
6ADİLE BOZKURTSınıf Öğretmenliği358(966781) Abalıoğlu Yem Sanayi İlköğretim Okulu
7ABDURRAHMAN  KAPLANTürkçe60(753817)Gültepe Reşat Vural İlköğretim Okulu
8ADEM KANKURALTürkçe160(462251)Hürriyet İlköğretim Okulu
9ADNAN ÖZEN(A)Matematik264(967315) Denizli Lisesi
10AHMET AVCI(N)Sınıf Öğretmenliği180(319894) Emirhisar İlköğretim Okulu
11AHMET ALİ TIRAŞ(N)Sınıf Öğretmenliği375(459225) Ekrem Başer İlköğretim Okulu
12AHMETALİ TEMİZ(N)Fen ve Teknoloji219(835117) Katip Çelebi İlköğretim Okulu
13ALEV BİÇER(N)Sınıf Öğretmenliği66(233543) İnceler Atatürk İlköğretim Okulu
14ALİ AVERİ(N)Matematik210(967561) Durmuş Ali Çoban Anadolu Lisesi
15ALİ ER(N)Sınıf Öğretmenliği371(459298) Merkez Efendı İlköğretim Okulu
16ALİ HAYTI(N)Sınıf Öğretmenliği359(384517) Denizli Ticaret Borsası İlköğretim Okulu
17ARİF MUTLU(N)Sınıf Öğretmenliği262(459333) Ahmet Nuri Erikoğlu İlköğretim Okulu
18ARZU YÜREKTÜRK(N)Beden Eğitimi113(332455) Arif Yalınkaya İlköğretim Okulu
19ASIM ORHAN(N)Sınıf Öğretmenliği288(139970) Fatih İlköğretim Okulu
20ATİKE HAYTA(N)Kimya/Kimya Teknolojisi231(967315) Denizli Lisesi
21AYDAN ÇETİNKAYA(N)Sınıf Öğretmenliği280(967725) Necip Fazıl Kısakürek İlköğretim Okulu
22AYFER BALLIM(N)Sınıf Öğretmenliği164(463232) Akdere Hüseyin Ali Bayram İlköğretim Okulu
23AYGÜN KAYIHAN(N)Sağlık/Acil Sağlık Hizmetleri267(966518) Denizli Anadolu Sağlık Meslek Lisesi
24AYLA DEMİRTÜRK(N)Sınıf Öğretmenliği196(310570) Ahmet Sami Uslu İlköğretim Okulu
25AYNUR UYSAL(N)Teknoloji ve Tasarım171(459298) Merkez Efendı İlköğretim Okulu
26AYŞE ÇELEBİ(N)Sınıf Öğretmenliği104(732256) Bozkurt Cumhuriyet İlköğretim Okulu
27AYŞE KURT(N)Okul Öncesi Öğrt94(462358) Hacı Hasan Ali Kömürcüoğlu İlköğretim Okulu
28AYŞE VURAL(N)Sınıf Öğretmenliği123(314925) Ataköy İlköğretim Okulu
29AYŞE GÜL UYGUN(N)İngilizce109(970960) Yeşilköy İbrahim Cengiz İlköğretim Okulu
30AYŞE ÖZLE DEMİREL(N)Sınıf Öğretmenliği105(732256) Bozkurt Cumhuriyet İlköğretim Okulu
31AYŞE TUĞBA DEVECİ(N)Sınıf Öğretmenliği85(286290) Gözler İlköğretim Okulu
32AYŞEGÜL TEKDEMİR(N)Sınıf Öğretmenliği210(355885) Güzelköy Mehmet Tunç İlköğretim Okulu
33AYŞENUR ALBAYRAK(N)Sınıf Öğretmenliği79(867665) Kıralan İlköğretim Okulu
34AYTEKİN KAPUSUZ(N)Sınıf Öğretmenliği211(462192) Hacı Leman Oto İlköğretim Okulu
35AZEM ARSLAN(N)Sınıf Öğretmenliği302(753962) Yeşilyuva Atatürk İlköğretim Okulu
36AZİZE DİNÇ(N)Sınıf Öğretmenliği119(248192) Beylerli İlköğretim Okulu
37BAHA ERDEM KAYACIK(N)Sınıf Öğretmenliği61(459250) Atatürk İlköğretim Okulu
38BAHRİYE ANNAK(N)Türk Dili ve Edebiyatı192(972674) Mustafa Şipar Anadolu Lisesi
39BARIŞ YALÇIN(N)Sınıf Öğretmenliği137(223934) Yenicekent Atatürk İlköğretim Okulu
40BAŞAK KARAOĞLAN(N)Sınıf Öğretmenliği158(376131) Yahşiler İlköğretim Okulu
41BEDİA ACARTÜRK KIRGIZ(N)İngilizce41(885291) Hacı İbrahim Cin İlköğretim Okulu
42BEGÜM KUZUCU(N)Sınıf Öğretmenliği171(817301) Yaşar Kımıl İlköğretim Okulu
43BEKİR EGELİ(N)Sınıf Öğretmenliği338(966483) Vali Recep Yazıcıoğlu İlköğretim Okulu
44BENGİ KÖPRÜLÜ ESENOĞLU(N)Sınıf Öğretmenliği138(248728) Baharlar İlköğretim Okulu
45BİLGİ KOYUNCU(A)İngilizce131(972703) Hilmi Özcan Anadolu Lisesi
46BURCU YAYCİ(N)Sınıf Öğretmenliği122(223934) Yenicekent Atatürk İlköğretim Okulu
47BURÇİN TAŞ(N)Matematik33(962456) Denizli Irlıganlı Lisesi
48BÜLENT AŞIK(A)Matematik272(967409) Hasan Tekin Ada Anadolu Lisesi
49BÜLENT KARADAYI(N)Sınıf Öğretmenliği141(250018) Dağal İlköğretim Okulu
50CAHİDE YAYINTAŞ CAN(N)Sınıf Öğretmenliği82(833525) Kavaklar Beyelli Mehmet Altaş İlköğretim Okulu
51CENGİZ BARLAS(N)Sınıf Öğretmenliği314(967725) Necip Fazıl Kısakürek İlköğretim Okulu
52CENGİZ YAĞCI(N)Sınıf Öğretmenliği228(252676) Hulusi Kulaklı İlköğretim Okulu
53CENNET BOZ(N)Teknoloji ve Tasarım237(463340) 19 Mayıs İlköğretim Okulu
54CENNET ÜNAL(N)Teknoloji ve Tasarım224(463734) Raşit Özkardeş İlköğretim Okulu
55CENNET ESİN BUDAK(N)Sınıf Öğretmenliği115(376131) Yahşiler İlköğretim Okulu
56ÇİĞDEM GEZENER(N)Okul Öncesi Öğrt201(967725) Necip Fazıl Kısakürek İlköğretim Okulu
57DEĞER SAL(N)Sağlık/Acil Sağlık Hizmetleri153(962810) Bekir Güngör Anadolu Sağlık Meslek Lisesi
58DEMET KASAP(N)Sınıf Öğretmenliği122(811892) Gülalan Özer Vural İlköğretim Okulu
59DERYA AĞAOĞLU(N)Sınıf Öğretmenliği157(463185) Altındere İlköğretim Okulu
60DİLEK KAYNAR(N)Sınıf Öğretmenliği113(971719) Gölcük Yatılı İlköğretim Bölge Okulu
61DUDU GÜNEŞ(N)Sınıf Öğretmenliği251(462047) Yardım Sevenler Derneği İlköğretim Okulu
62EDA BIÇAK(N)Sınıf Öğretmenliği117(376047) Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu
63EKREM ORHAN(N)Sınıf Öğretmenliği361(966781) Abalıoğlu Yem Sanayi İlköğretim Okulu
64ELÇİN ERİM(N)Sınıf Öğretmenliği112(732256) Bozkurt Cumhuriyet İlköğretim Okulu
65ELEM USLU(N)Okul Öncesi Öğrt86(384517) Denizli Ticaret Borsası İlköğretim Okulu
66ELVAN GÖRGÜN(N)İngilizce89(865510) Yenişehir Mimar Sinan İlköğretim Okulu
67EMİN ERCAN ERDEM(N)Türkçe173(332492) Zaferiye Abalıoğlu İlköğretim Okulu
68EMRE ÇALIŞKAN(N)Sınıf Öğretmenliği170(228974) Karaçay İlköğretim Okulu
69ERCAN ARIK(N)Sınıf Öğretmenliği247(310570) Ahmet Sami Uslu İlköğretim Okulu
70ERDAL KARADABAN(N)Sınıf Öğretmenliği187(387750) Kocadere Vali Mehmet Özgün İlköğretim Okulu
71ERDOĞAN BÜTÜN(N)Sınıf Öğretmenliği205(319894) Emirhisar İlköğretim Okulu
72ERDOĞAN DOĞAN(N)Sınıf Öğretmenliği381(966483) Vali Recep Yazıcıoğlu İlköğretim Okulu
73ERHAN TURAN(N)Sınıf Öğretmenliği136(458830) Kadıköy İlköğretim Okulu
74ERKAN ŞENOCAK(N)İlköğretim Matematik Öğr.134(970960) Yeşilköy İbrahim Cengiz İlköğretim Okulu
75EROL GÜLMEZ(N)Sınıf Öğretmenliği129(223934) Yenicekent Atatürk İlköğretim Okulu
76EROL KAVSARA(N)Sınıf Öğretmenliği203(885266) Akhan Ahmet Gökşin İlköğretim Okulu
77ESİN ÇAYIRLI(N)Sınıf Öğretmenliği156(248251) Adil Akan İlköğretim Okulu
78ETEM SOYUÇOK(N)Sınıf Öğretmenliği255(459249) Adil Demireren Mustafa Musoğlu İlköğretim Okulu
79FADİME YARDIM(N)Türkçe66(310594) Kızılcasöğüt İlköğretim Okulu
80FATIMA GER(N)İngilizce141(462466) Gazi İlköğretim Okulu
81FATIMA PALA(N)Okul Öncesi Öğrt99(885291) Hacı İbrahim Cin İlköğretim Okulu
82FATİH DİNÇ(N)Sınıf Öğretmenliği75(459823) Bıçakçı İlköğretim Okulu
83FATMA DEMİR(N)Sınıf Öğretmenliği72(389748) Hisar İlköğretim Okulu
84FATMA DİNÇ(N)Beden Eğitimi147(970428) Servergazi İMKB Kız Teknik ve Meslek Lisesi
85FATMA ŞİRİN(N)Sınıf Öğretmenliği167(401201) Atatürk İlköğretim Okulu
86FATMANA GEBEŞ(N)Sınıf Öğretmenliği343(457513) Osman Manisalı İlköğretim Okulu
87FAZİLET ÖZCAN(N)Güzellik ve Saç Bakım Hizmetler127(970428) Servergazi İMKB Kız Teknik ve Meslek Lisesi
88FERHAT ÖZLÜ(N)Sınıf Öğretmenliği191(139994) Irlıganlı Şehit Piyade Onbaşı Bayram Güzel İlköğretim Okulu
89FERİŞ AKDENİZ(N)Sınıf Öğretmenliği208(970845) TOKİ İlköğretim Okulu
90FIRAT SAKARYA(N)Sınıf Öğretmenliği140(971719) Gölcük Yatılı İlköğretim Bölge Okulu
91FİGEN BETTEMİR(N)Görsel Sanatlar/Resim200(462143) Kayhan Zehra-Nihat Moralıoğlu İlköğretim Okulu
92FİLİZ BÜYÜKTOPÇU(N)Çocuk Gelişimi ve Eğitimi179(970428) Servergazi İMKB Kız Teknik ve Meslek Lisesi
93FİLİZ DENİZ(N)İngilizce146(967409) Hasan Tekin Ada Anadolu Lisesi
94FİLİZ TOPTAŞ(N)Sınıf Öğretmenliği234(953498) Nermin-Osman Akça İlköğretim Okulu
95FİLİZ UYSAL(N)Sınıf Öğretmenliği182(376155) Kocabaş İlköğretim Okulu
96GÖKHAN AKSOY(N)Sınıf Öğretmenliği266(252676) Hulusi Kulaklı İlköğretim Okulu
97GÖKSEL ERDOĞAN(N)Sınıf Öğretmenliği309(139970) Fatih İlköğretim Okulu
98GÖKSEL GÜNAY(N)Matematik199(971508) Tavas Anadolu Öğretmen Lisesi
99GÖNÜL ŞAHİN(N)Sınıf Öğretmenliği363(966483) Vali Recep Yazıcıoğlu İlköğretim Okulu
100GÜL AYSEL GÖZLÜKAYA(N)Sınıf Öğretmenliği208(462574) Dentaş İlköğretim Okulu
101GÜLER DUYAN(N)Sınıf Öğretmenliği96(463197) Aydoğdu İlköğretim Okulu
102GÜLİN ORAY(N)Sınıf Öğretmenliği71(248586) Ulukent Şehit Öğretmen Ayşe Konakçı İlköğretim Okulu
103GÜLSEVİM TOSUN(N)Okul Öncesi Öğrt123(966483) Vali Recep Yazıcıoğlu İlköğretim Okulu
104GÜLSÜM OKUNAKOL(N)Sınıf Öğretmenliği318(457513) Osman Manisalı İlköğretim Okulu
105GÜLSÜN BAYAR(N)İngilizce80(811377) Milli Eğitim Koruma Derneği İlköğretim Okulu
106GÜLTEN ÖZDAĞ(N)Sınıf Öğretmenliği169(458891) Yenicekent Cumhuriyet İlköğretim Okulu
107GÜNNUR APA(N)Sınıf Öğretmenliği317(139970) Fatih İlköğretim Okulu
108HACER TEKİN(N)Sınıf Öğretmenliği107(314925) Ataköy İlköğretim Okulu
109HAKAN İNAL(N)Sınıf Öğretmenliği145(835058) Şahinler İlköğretim Okulu
110HAKAN KABAKOĞLU(N)Matematik214(972703) Hilmi Özcan Anadolu Lisesi
111HALİL HARBICI(N)Sosyal Bilgiler49(965685) Cumhuriyet YİBO
112HALİL İBRAHİM TÜRKAN(N)Sınıf Öğretmenliği387(376011) Atatürk İlköğretim Okulu
113HARUN KARADAĞ(N)Sınıf Öğretmenliği67(458998) Bayıralan İlköğretim Okulu
114HASAN UYAN(N)Sınıf Öğretmenliği230(459225) Ekrem Başer İlköğretim Okulu
115HASAN BAYRAM GÜRCAN(N)Sınıf Öğretmenliği272(462143) Kayhan Zehra-Nihat Moralıoğlu İlköğretim Okulu
116HASAN HÜSEYİN ÖZNUR(N)Din Kült. ve Ahl.Bil.212(462251) Hürriyet İlköğretim Okulu
117HATİCE KILIÇ(N)Sınıf Öğretmenliği240(462143) Kayhan Zehra-Nihat Moralıoğlu İlköğretim Okulu
118HATİCE YATAĞANBABA(N)Müzik113(462084) Kınıklı Denizli Basma Sanayii İlköğretim Okulu
119HAYRİYE USLU(N)Sınıf Öğretmenliği270(967725) Necip Fazıl Kısakürek İlköğretim Okulu
120HİLAL KÖKEN(N)Sınıf Öğretmenliği63(266055) Cumalı İlköğretim Okulu
121HİLAL ŞAHİNDOĞAN(N)Sınıf Öğretmenliği155(248251) Adil Akan İlköğretim Okulu
122HİMMET SARAÇ(N)Sınıf Öğretmenliği332(966781) Abalıoğlu Yem Sanayi İlköğretim Okulu
123HÜLYA ÖZBAŞ(N)Fen ve Teknoloji180(389736) Müftü Ahmet Hulusi İlköğretim Okulu
124HÜSEYİN ARSLAN(N)Metal Teknolojisi136(140433) Acıpayam Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi
125HÜSEYİN DEMİREL(N)Sınıf Öğretmenliği349(332492) Zaferiye Abalıoğlu İlköğretim Okulu
126HÜSEYİN EKİZCE(N)Sınıf Öğretmenliği376(332467) Doğan Demircioğlu Emsan İlköğretim Okulu
127İBRAHİM HASKÖSE(N)Sınıf Öğretmenliği370(835117) Katip Çelebi İlköğretim Okulu
128İLHAN AYCAN(N)Matematik223(964247) Nevzat Karalp Anadolu Lisesi
129İLHAN EKİZCE(N)Sınıf Öğretmenliği342(459083) Bağbaşı Hüsamettin Kulaklı İlköğretim Okulu
130İLHAN YILDIRIM(N)İngilizce127(972674) Mustafa Şipar Anadolu Lisesi
131İLHAN YÖRÜK(N)Matematik339(967409) Hasan Tekin Ada Anadolu Lisesi
132İLKNUR CİNALOĞLU(N)Sınıf Öğretmenliği297(462143) Kayhan Zehra-Nihat Moralıoğlu İlköğretim Okulu
133İLKNUR KANDEMİR AKHAN(N)Görsel Sanatlar/Resim165(140063) Mehmet Akif Ersoy Lisesi
134İPEK DİNÇ ARICI(N)İngilizce88(973320) Orhan Abalıoğlu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi
135İSA KOCABAŞ(N)Türk Dili ve Edebiyatı159(970728) Denizli Özel Eğitim Meslek Lisesi
136İSMAİL AKYOL(N)Türkçe182(332467) Doğan Demircioğlu Emsan İlköğretim Okulu
137İSMAİL BURUK(N)Teknoloji ve Tasarım125(337314) Çamlık İlköğretim Okulu ve İş Okulu
138İZZET ACARLI(N)Sınıf Öğretmenliği406(384517) Denizli Ticaret Borsası İlköğretim Okulu
139KAMİLE AYNA(N)Sınıf Öğretmenliği128(462491) Yorga Hacı Fatma Topalan İlköğretim Okulu
140KEMAL KOÇ(N)Türk Dili ve Edebiyatı201(964247) Nevzat Karalp Anadolu Lisesi
141KUMRU TURAN(N)Sınıf Öğretmenliği61(458783) Karaköy İlköğretim Okulu
142MEBRUKE ERTÜRK(N)Sınıf Öğretmenliği285(463626) Şemikler Amiroğlu İlköğretim Okulu
143MEHMET ALNIAK(A)Din Kült. ve Ahl.Bil.256(970428) Servergazi İMKB Kız Teknik ve Meslek Lisesi
144MEHMET ARSLAN(N)Sınıf Öğretmenliği369(384517) Denizli Ticaret Borsası İlköğretim Okulu
145MEHMET EKİZCE(N)Türkçe187(332467) Doğan Demircioğlu Emsan İlköğretim Okulu
146MEHMET ERKİŞ(N)İlköğretim Matematik Öğr.160(463579) Ressam İbrahim Çallı İlköğretim Okulu
147MEHMET FIŞKINLI(N)Sınıf Öğretmenliği476(966483) Vali Recep Yazıcıoğlu İlköğretim Okulu
148MEHMET KARATAŞ(N)Sınıf Öğretmenliği136(830342) Bekirler İlköğretim Okulu
149MEHMET VERİM(N)Sınıf Öğretmenliği376(970960) Yeşilköy İbrahim Cengiz İlköğretim Okulu
150MEHMET ZORBAZ(N)Sınıf Öğretmenliği202(458925) Cafer Sadık Abalıoğlu İlköğretim Okulu
151MEHMET ALİ ŞEKER(N)Sınıf Öğretmenliği74(971719) Gölcük Yatılı İlköğretim Bölge Okulu
152MEHTAP KARAMAN(N)Türkçe63(954132) Şehitler İlköğretim Okulu
153MERAL DEMİRÖRS(N)Sınıf Öğretmenliği328(462084) Kınıklı Denizli Basma Sanayii İlköğretim Okulu
154MERAL ÖNCE(N)Sınıf Öğretmenliği348(970960) Yeşilköy İbrahim Cengiz İlköğretim Okulu
155MERİH YAMAN İNANIR(N)Okul Öncesi Öğrt91(389736) Müftü Ahmet Hulusi İlköğretim Okulu
156MERYEM TÜRKKOLU(N)Sınıf Öğretmenliği329(383860) Lütfi Ege İlköğretim Okulu
157METİN MARIM(N)Sınıf Öğretmenliği209(459262) Mehmet Oray İlköğretim Okulu
158MURAT TOKEL(N)Sınıf Öğretmenliği219(833790) Ahmet Nadir Özlen İlköğretim Okulu
159MUSTAFA AKCA(N)Sınıf Öğretmenliği309(463626) Şemikler Amiroğlu İlköğretim Okulu
160MUSTAFA ASLAN(N)Sınıf Öğretmenliği128(376047) Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu
161MUSTAFA AYAZ(N)Sınıf Öğretmenliği306(261613) Akalan Fatih İlköğretim Okulu
162MUSTAFA AYHAN(N)Sınıf Öğretmenliği98(376131) Yahşiler İlköğretim Okulu
163MUSTAFA BORA(N)Sınıf Öğretmenliği340(966781) Abalıoğlu Yem Sanayi İlköğretim Okulu
164MUSTAFA İNCEBACAK(N)Sınıf Öğretmenliği286(376167) Güngör Cerit Cumhuriyet İlköğretim Okulu
165MUSTAFA KILIÇELLİ(N)Sınıf Öğretmenliği346(953498) Nermin-Osman Akça İlköğretim Okulu
166MUSTAFA GÜRLER KARAKAYA(N)Sınıf Öğretmenliği200(355885) Güzelköy Mehmet Tunç İlköğretim Okulu
167MUZAFFER KARAGÖNLÜ(N)Sınıf Öğretmenliği303(462358) Hacı Hasan Ali Kömürcüoğlu İlköğretim Okulu
168MÜNEVVER ERGÜL(N)Sınıf Öğretmenliği147(732256) Bozkurt Cumhuriyet İlköğretim Okulu
169MÜRŞİDE BOZDEVECİ(A)Matematik154(970428) Servergazi İMKB Kız Teknik ve Meslek Lisesi
170NADİR ÇETİNKAYA(N)Sınıf Öğretmenliği194(885266) Akhan Ahmet Gökşin İlköğretim Okulu
171NALAN AKBIYIK(N)Sınıf Öğretmenliği344(383860) Lütfi Ege İlköğretim Okulu
172NAYMAN SAKARYA(N)Teknoloji ve Tasarım185(970960) Yeşilköy İbrahim Cengiz İlköğretim Okulu
173NAZAN TERCAN DİNÇ(N)Sınıf Öğretmenliği169(459979) Mimar Sinan İlköğretim Okulu
174NAZİFE AYDOĞMUŞ(N)Sınıf Öğretmenliği291(310582) Kameroğlu Kardeşler Cumhuriyet İlköğretim Okulu
175NAZMİ KARAKAYA(N)Sınıf Öğretmenliği378(865510) Yenişehir Mimar Sinan İlköğretim Okulu
176NESRİN İNANÇ(N)Sınıf Öğretmenliği113(867665) Kıralan İlköğretim Okulu
177NEŞE ATALAY(N)Coğrafya306(970428) Servergazi İMKB Kız Teknik ve Meslek Lisesi
178NEZİHE ŞEN(N)Sınıf Öğretmenliği219(462574) Dentaş İlköğretim Okulu
179NEZİHE TAY(N)Sınıf Öğretmenliği208(970845) TOKİ İlköğretim Okulu
180NİLGÜN KARABAY(N)Teknoloji ve Tasarım159(332492) Zaferiye Abalıoğlu İlköğretim Okulu
181NİMET ERTÖRÜN(N)Sınıf Öğretmenliği309(462358) Hacı Hasan Ali Kömürcüoğlu İlköğretim Okulu
182NURCAN DORUK(N)Sınıf Öğretmenliği255(459249) Adil Demireren Mustafa Musoğlu İlköğretim Okulu
183NURCAN ERSOY(N)Sosyal Bilgiler88(459130) Atalar Sadettin Kıbrıslıoğlu İlköğretim Okulu
184NURETTİN ÇOBAN(N)Sınıf Öğretmenliği209(970465) Hacıeyüplü İlköğretim Okulu
185NURİ DİNÇEL(N)İngilizce130(970428) Servergazi İMKB Kız Teknik ve Meslek Lisesi
186NURTEN TALAN(A)Matematik264(967409) Hasan Tekin Ada Anadolu Lisesi
187NURULLAH ARICI(N)Sınıf Öğretmenliği109(229083) Uzunpınar İlköğretim Okulu
188ORHAN GÜNEY(N)Sosyal Bilgiler266(463340) 19 Mayıs İlköğretim Okulu
189ORHAN KURAN(N)Sınıf Öğretmenliği449(463340) 19 Mayıs İlköğretim Okulu
190OSMAN ÇOPUR(N)Sınıf Öğretmenliği397(966483) Vali Recep Yazıcıoğlu İlköğretim Okulu
191OSMAN KARADENİZ(N)Sınıf Öğretmenliği117(732256) Bozkurt Cumhuriyet İlköğretim Okulu
192OSMAN KILIÇ(N)Sınıf Öğretmenliği308(401201) Atatürk İlköğretim Okulu
193OSMAN ÖSELMİŞ(N)Sınıf Öğretmenliği320(457562) Atatürk İlköğretim Okulu
194OSMAN TEKİN(N)Türkçe186(462143) Kayhan Zehra-Nihat Moralıoğlu İlköğretim Okulu
195OYLUM KURT(A)Türk Dili ve Edebiyatı137(972822) Yaşar Saniye Gemici Anadolu Lisesi
196ÖMER ÜNAL(N)Sınıf Öğretmenliği413(966483) Vali Recep Yazıcıoğlu İlköğretim Okulu
197ÖZCAN AYDOĞMUŞ(N)Sınıf Öğretmenliği339(462633) Hacı İbrahim Demireren Cumhuriyet İlköğretim Okulu
198ÖZLEM PEKEL MACUNLUOĞLU(N)Güzellik ve Saç Bakım Hizmetler99(970428) Servergazi İMKB Kız Teknik ve Meslek Lisesi
199PELİN DÖNGEL(N)Sınıf Öğretmenliği124(229083) Uzunpınar İlköğretim Okulu
200PERİHAN GENİŞOL(N)Sınıf Öğretmenliği275(363625) Sait Kalaycıoğlu İlköğretim Okulu
201RAMAZAN ARGUN(N)Sınıf Öğretmenliği372(463293) 100.yıl Mehmetcik İlköğretim Okulu
202RAMAZAN AYDIN(A)Beden Eğitimi118(970428) Servergazi İMKB Kız Teknik ve Meslek Lisesi
203RAMAZAN GÜRCAN(N)Sosyal Bilgiler361(332492) Zaferiye Abalıoğlu İlköğretim Okulu
204RAMAZAN KARÇKAY(N)Matematik110(964461) Denizli Anadolu İmam Hatip Lisesi
205RAMAZAN KEYİK(N)Sınıf Öğretmenliği214(310604) Yeşilyaka İlköğretim Okulu
206RASİM BAYAR(N)Biyoloji348(264379) Denizli Türk Eğitim Vakfı Anadolu Lisesi
207REMZİ EMRE DUMAN(N)Türkçe106(877046) Üçler İlköğretim Okulu
208RESUL ADAY(N)İngilizce136(967561) Durmuş Ali Çoban Anadolu Lisesi
209REŞAT UYSAL(N)Sınıf Öğretmenliği200(361459) Necati-Fikriye Dalaman İlköğretim Okulu
210SADIK KART(N)Sınıf Öğretmenliği346(384517) Denizli Ticaret Borsası İlköğretim Okulu
211SALİH KOCABAŞ(N)Sınıf Öğretmenliği345(966483) Vali Recep Yazıcıoğlu İlköğretim Okulu
212SAMİ DORUK(N)Sınıf Öğretmenliği338(458758) Merkez İlköğretim Okulu
213SELAHİ BAKIRTAŞ(N)Türk Dili ve Edebiyatı151(970428) Servergazi İMKB Kız Teknik ve Meslek Lisesi
214SELCEN DAĞLI(N)Okul Öncesi Öğrt44(973202) Ahmet Çalışkan Anaokulu
215SELİM PAŞA(N)Sınıf Öğretmenliği225(462574) Dentaş İlköğretim Okulu
216SEMİHA ATMACA(N)Teknoloji ve Tasarım197(462251) Hürriyet İlköğretim Okulu
217SERPİL GÜNDOĞDU(N)Sınıf Öğretmenliği264(753817) Gültepe Reşat Vural İlköğretim Okulu
218SEVİM GÜLEÇ(N)Türk Dili ve Edebiyatı167(972822) Yaşar Saniye Gemici Anadolu Lisesi
219SEVİM KILINÇ(N)Sınıf Öğretmenliği338(457621) Cumhuriyet İlköğretim Okulu
220SEVİNÇ DİNÇ(N)Okul Öncesi Öğrt177(383860) Lütfi Ege İlköğretim Okulu
221SEYHAN AKŞİT(N)Fen ve Teknoloji212(885291) Hacı İbrahim Cin İlköğretim Okulu
222SİBEL KAPLAN(N)Kimya/Kimya Teknolojisi174(300314) Çivril Emine Özcan Anadolu Lisesi
223SONER AKBAŞ(N)Sınıf Öğretmenliği283(967725) Necip Fazıl Kısakürek İlköğretim Okulu
224SONGÜL BEBEK(N)Sınıf Öğretmenliği224(458949) Gazi İlköğretim Okulu
225SULTAN AKINCI(N)Sınıf Öğretmenliği368(375951) Çivril Nevişet Kameroğlu İlköğretim Okulu
226SÜLEYMAN ÖZCAN(N)Fen ve Teknoloji235(970960) Yeşilköy İbrahim Cengiz İlköğretim Okulu
227ŞENGÜL KUNAÇ(N)Okul Öncesi Öğrt145(970428) Servergazi İMKB Kız Teknik ve Meslek Lisesi
228ŞÜKRAN AKKAN(N)Sınıf Öğretmenliği273(458817) Kayhan Mehmet Atmaca İlköğretim Okulu
229TOLGA ODAKAN(N)Elektrik-Elektronik Tek./Elektrik133(973320) Orhan Abalıoğlu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi
230TUNÇAY ŞAFAK(N)Sınıf Öğretmenliği437(966483) Vali Recep Yazıcıoğlu İlköğretim Okulu
231TÜLAY IRĞAR(N)Sınıf Öğretmenliği178(287043) Baklan Atatürk İlköğretim Okulu
232UMMUHAN KILINÇ(N)Sınıf Öğretmenliği371(877046) Üçler İlköğretim Okulu
233UMUT BİRCAN(N)Sınıf Öğretmenliği133(965686) Ahmet Tuncay YİBO
234ÜMİT ÇETİN(N)Beden Eğitimi142(332467) Doğan Demircioğlu Emsan İlköğretim Okulu
235ÜMİT KALAYCI(N)Sınıf Öğretmenliği219(360753) Cumhuriyet İlköğretim Okulu
236ÜMRAN AKYOL(N)Türkçe152(970960) Yeşilköy İbrahim Cengiz İlköğretim Okulu
237ÜMRAN TURA(N)Sınıf Öğretmenliği267(336058) İsmail Uslu İlköğretim Okulu
238VELİ TURAN İNANIR(N)Matematik153(140087) Atatürk Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi
239VELİTTİN CENGİZ(N)Sınıf Öğretmenliği427(332467) Doğan Demircioğlu Emsan İlköğretim Okulu
240YAKUP AKSOY(N)Sosyal Bilgiler141(877046) Üçler İlköğretim Okulu
241YASEMİN ÇARALAN(N)Sınıf Öğretmenliği198(458925) Cafer Sadık Abalıoğlu İlköğretim Okulu
242YASEMİN KOPTUR(N)Sınıf Öğretmenliği267(967725) Necip Fazıl Kısakürek İlköğretim Okulu
243YAŞAR ÖNERİ(N)Sınıf Öğretmenliği320(811377) Milli Eğitim Koruma Derneği İlköğretim Okulu
244YEŞİM ÖNER(N)Sınıf Öğretmenliği196(462478) Gazi İlköğretim Okulu
245YILDIRAY YÜREKTEN(N)İngilizce108(966483) Vali Recep Yazıcıoğlu İlköğretim Okulu
246YILDIRIM YILMAZ(N)Sınıf Öğretmenliği175(459441) Yeşildere İlköğretim Okulu
247YUSUF SÖNMEZ(A)Matematik232(964247) Nevzat Karalp Anadolu Lisesi
248YÜKSEL UĞURLUOĞLU(N)Sınıf Öğretmenliği357(310594) Kızılcasöğüt İlköğretim Okulu
249ZAHİDE ÇEKİÇ(N)Sınıf Öğretmenliği243(462143) Kayhan Zehra-Nihat Moralıoğlu İlköğretim Okulu
250ZERRİN YENİAY ATAR(N)İlköğretim Matematik Öğr.139(332492) Zaferiye Abalıoğlu İlköğretim Okulu
251ZEYNEP GİDER(N)Sınıf Öğretmenliği263(463626) Şemikler Amiroğlu İlköğretim Okulu
252ZEYNEP IŞIK(N)Sınıf Öğretmenliği398(376167) Güngör Cerit Cumhuriyet İlköğretim Okulu
253ZUHAL HAVVA KIRLI(N)Sınıf Öğretmenliği188(223958) Pınarkent İlköğretim Okulu0 Yorum - Yorum Yaz


Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi
2012 Yılı Sınav Takvimi

Son Güncelleme: 11.07.2011
Sürüm: 1

Sıra Sınavın Adı Sınav Tarihi Başvuru
Tarihleri
Başvuru Yerleri Sınav
Ücreti
Sonuç
Açıklama
Tarihi
1.

Yükseköğretim Kurulu
Yurtdışı Yükseköğretim Diplomaları Denkliği İçin Seviye Tespit Sınavı (1. Aşama)
2012-STS 1. Aşama

11.03.2012

2.

Üniversitelerarası Kurul
Yabancı Dil Sınavı (İlkbahar Dönemi)
2012-ÜDS İlkbahar Dönemi

18.03.2012

3.

Yükseköğretime Geçiş Sınavı
2012-YGS

01.04.2012

4.

Jandarma Okullar Komutanlığı
Jandarma Astsubay Temel Kursu Giriş Sınavı
2012-JANA

14.04.2012

5

Jandarma Okullar Komutanlığı
Uzman Jandarma Okulu Giriş Sınavı
2012-JANU

15.04.2012

6.

Türk Cumhuriyetleri ile Türk ve Akraba Toplulukları Sınavı (Yurt Dışı)
2012-TCS Yurt Dışı

22.04.2012

7.

Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (İlkbahar Dönemi)
2012-TUS İlkbahar Dönemi

22.04.2012

8.

Türk Silahlı Kuvveteleri
Askeri Liseler ile Bando Astsubay Hazırlama Okulunda Öğrenim Görecek Öğrencileri Seçme Sınavı
2012-ALS

29.04.2012

9.

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (İlkbahar Dönemi)
2012-ALES İlkbahar Dönemi

13.05.2012
10.

Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (İlkbahar Dönemi)
2012-KPDS İlkbahar Dönemi

20.05.2012

11.

Yükseköğretim Kurulu
Yurtdışı Yükseköğretim Diplomaları Denkliği İçin Seviye Tespit Sınavı (2. Aşama)
2012-STS 2. Aşama

27.05.2012

12.

Türk Cumhuriyetleri ile Türk ve Akraba Toplulukları Sınavı (Yurt İçi)
2012-TCS Yurt İçi

03.06.2012

13.

Lisans Yerleştirme Sınavı-1 (Matematik)
2012-LYS1

16.06.2012

14.

Lisans Yerleştirme Sınavı-5 (Yabancı Dil)
2012-LYS5

16.06.2012

15.

Lisans Yerleştirme Sınavı-4 (Sosyal Bilimler)
2012-LYS4

17.06.2012

16.

Lisans Yerleştirme Sınavı-3 (Edebiyat-Coğrafya)
2012-LYS3

23.06.2012

17.

Lisans Yerleştirme Sınavı-2 (Fen Bilimleri)
2012-LYS2

24.06.2012

18.

Yurtdışında Çalışanların Çocukları İçin Yükseköğretime Giriş Sınavı
2012-YÇS

01.07.2012

19.

Polis Akademisi
Polis Meslek Yüksekokulları Öğrenci Adaylığı Sınavı

2012-PMYO

01.07.2012

20.

Kamu Personel Seçme Sınavı
2012-KPSS Lisans

07.07.2012
08.07.2012

21.

Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı
2012-YDUS

14.07.2012

22.

Dikey Geçiş Sınavı
2012-DGS

15.07.2012

23.

Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (Sonbahar Dönemi)
2012-TUS Sonbahar Dönemi

09.09.2012

24.

Kamu Personel Seçme Sınavı
2012-KPSS Ortaöğretim/Önlisans

23.09.2012

25.

Üniversitelerarası Kurul
Yabancı Dil Sınavı (Sonbahar Dönemi)

2012-ÜDS Sonbahar Dönemi

07.10.2012

26.

Üniversitelerdeki İdari Personel İçin Görevde Yükselme Sınavı
2012-ÜGYS

14.10.2012

27.

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (Sonbahar Dönemi)
2012-ALES Sonbahar Dönemi

11.11.2012

28.

Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (Sonbahar Dönemi)
2012-KPDS Sonbahar Dönemi

18.11.2012
0 Yorum - Yorum Yaz


KİTAPKURTLARIMIZ YARIŞTI

   Mehmet Akif Ersoy Lisesi olarak okumuluzda öğrencilerimiz arasında 100 temel eser içinden seçtiğimiz 30 eserle ilgili 100 soruluk sınav yapıldı.90 öğrencinin katılmak için isim yazdırdığı sınav 75 dk sürdü.

Sorular Türk Dili ev Edebiyat zümresi tarafından hazırlandı.Sınav sonucunda öğrencilerimiz DİZÜSTÜ BİLGİSAYAR VE ALTINLA ÖDÜLLENDİRİLECEKTİR.

SORULAR VE CEVAPLARI İÇİN TIKLAYINIZ

 FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

   Sonuçlar için tıklayınız (30 Mayıs 2011 Pazartesi yayınlanacaktır)

Türü100 TEMEL ESER SORULARI VE CEVAPLARI
Adı100_temel_eser_kitapcik.pdfDOSYAYI İNDİR
Yükleme Tarihi31/05/2011
BilgiDENİZLİ MEHMET AKİF ERSOY LİSESİ

Türü100 TEMEL ESER SORULARI VE CEVAPLARI
Adı100-temel-eser-sorulari.docDOSYAYI İNDİR
Yükleme Tarihi31/05/2011
BilgiÜSKÜDAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

 
0 Yorum - Yorum Yaz

ÜSKÜDAR LİSESİ    31.05.2011

ÜSKÜDAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÜSKÜDAR LİSESİ

100 TEMEL ESER KİTAP OKUMA YARIŞMASI
0 Yorum - Yorum Yaz


Bayılmanın belirtileri Bayılma nedenleri Bayılmalarda İlk Yardım

Günlük yaşamda sık sık rastlanan problemlerden birisi de bayılmalıdır. Genellikle ciddi bir problem olmayan bayılmanın birçok nedeni olabilir. Bunun yanında sık sık karşılaşılan ve uzun süren bayılmalar ciddi bazı problemlerin ve hastalıkların habercisi olabilir. Böyle durumda mutlaka bir doktora başvurmakta yarar vardır.

Bayılma,  aynı zamanda senkop da denir, bir çok neden bağlı olabilir. Birden fazla neden de bayılmaya neden olabilir. Bazı durumlarda ise bayılma nedeni bulunamayabilir.

Bayılma sıklıkla görülebilir. Genellikle ciddi olmamakla beraber bayılma sırasındaki düşmeden kaynaklanan yaralanmalardan endişelenilir.

Kan aracılığı ile beyine yeterli miktarda oksijen taşınmadığı zaman bayılma görülebilir. Bilinç kaybı veya “iç-geçme” birkaç dakika gibi kısa bir süre devam edebilir.

Kan basıncındaki ani düşüş de bayılmaya neden olabilir. Bazı anlarda kalp hızı ve kan damarları vücudun oksijen gereksinimlerine uygun olarak hızlı cevap veremeyebilir. Bu durum yaşlı insanlarda daha sık görülür.

Bayılma durumu:
Ayağa hızlı kalkıldığında,
Aşırı sıcak havada çalışma veya oyun oynandığında,
Hızlı veya derin nefes alıp verildiğinde (hiperventilasyon),
Üzülme durumunda, kan basıncını kontrol eden sinirler etkilenir,
Yüksek tansiyon için ilaç alınıldığında… görülebilir.

Öksürme, idrar yapma ve gerinme beyine giden oksijen miktarını etkileyebilir ve bayılma nedeni olabilir. Bu durumların herhangi birisinde bayılma görülür ise endişelenecek durum olma olasılığı azdır. Ancak, birden fazla durumda tekrarlanması durumunda hekime danışılması gerekmektedir.
Eğer, baş hareketleri ile birlikte bayılma görülürse boyun kemikleri beyine giden kan damarlarına baskı yapıyor demektir. Bu durumun yaşanmasında hekime danışılmalıdır.

Kan şekeri düzeyindeki düşme de bayılma nedeni olabilir. Bu durum şeker hastalarının uzun dönem yemek yememesi ile gelişebilir. Bazı reçetelenmiş ilaçlar bayılmaya neden olabilir. Eğer, kullandığınız ilaçlardan kaynaklanan bayılmadan şüpheleniliyorsa hekime danışılmalıdır. Alkol ve kokain de bayılmaya neden olabilir.

Bayılmanın ciddi nedenleri arasında sara nöbetleri, kalp sorunları ve beyine giden kan damarları ile ilgili sorunlar sayılabilir.

Bayılma nedeni nasıl araştırılır?
Hekim, bayılma sırasında olanlar hakkında tam bilgi almak isteyecektir. Öncesinde, o anda ve sonrasında neler hissedildiği üzerinde durulacaktır. Hekim, detaylı bir fizik muayene yapmak isteyecektir.

Bayılınılacağı hissedildiğinde ne yapılmalıdır?
Yere yatmak yeterlidir. Eğer, bu yapılamıyorsa, oturup öne eğilmeli ve baş dizlerin arasında alınmalıdır. Böylelikle kanın beyine gitmesine yardımcı olunulacaktır. Ayağa kalkmakta acele edilmemelidir.

Bayılma durumunda hekime danışılmalı mıdır?
Eğer bir kez bayılma görülmüş ve belirgin bir sağlık yakınması yoksa hekime danışmaya gerek görülmeyebilir. Ancak, özellikle kalp ile ilişkili, yüksek kan basıncı ve şeker hastalığı gibi ciddi sağlık durumlarında hekime danışılmalıdır.

Aşağıdaki durumların mevcudiyetinde hekime kesinlikle danışılmalıdır:
Düzensiz kalp atımı,
Göğüs ağrısı,
Nefes darlığı,
Uyarıcı belirti olmadan ani gelişim,
Görme bulanıklığı,
Konuşma güçlüğü,
Düşünce güçlüğü,
Başın çevrilmesi ile bayılma,
Aydan birden fazla bayılma.

Bu bilgi bayılma hakkında genel bilgi vermektedir ve herkes için geçerli olmayabilir. Bu bilginin sizin için geçerliliği konusunda aile hekiminize danışınız ve gerekirse ek bilgi alınız.


0 Yorum - Yorum Yaz


Bırakın Bu Gece Onu Anayım..


 

 

Gorunur Bir Kervan Kızgın Çollerde
Resulu Ararlar
Gonca Güllerde
Aşkı Ateş Olmuş Tüm Gönüllerde
EFENDİMİN AŞKI YAKIYOR
BENİ..


Bırakın Bu Gece Onu Anayım
Bende Mevlayayım Hemde
Onayım
O Fahri Alemdir O Benim Canım
Resulun Aşkıyla Bende
YanayımResulu Arzular Divane Gönlüm
Ondan Ayrı Geçen Her
Günüm Ölüm
O Benim Cananım O Benim Gülüm
EFENDİMİN AŞKI YAKIYOR
BENİ


Bırakın Bu Gece Onu Anayım
Bende Mevlayayım Hemde Onayım
O
Fahri Alemdir O Benim Canım
Resulun Aşkıyla Bende Yanayım..


Öyle
Bir Sevdaki Yakar Kavurur
Aşkının Sancısı Kalbime Vurur
Bu Gönül Yıllardır
Özleyip Durur
EFENDİMİN AŞKI YAKIYOR BENİ...
EN SEVDİGİM
İLAHİDİR...MUSTAFA DURSUN ONU ANAYIM.....1 Yorum - Yorum Yaz


Bölüm
Sayı
Konu
:::
Yön . Ata. Böl.
DENİZLİ VALİLİĞİ
T.C.
Milli Eğitim Müdürlüğü
Sıra
No Adı ve Soyadı Branşı
Görevli Bulunduğu
Okul
Yer Değiştirme
Atandığı Okul Adı Nedeni
Okul
Tipi
Okul
Tipi
14
Atandığı Görev
1 REFİK UZ ACIPAYAM - Yeşilyuva A ACIPAYAM - Kelekci Lisesi B İsteğe Bağlı
Osman Çemen Çok Programlı
Lise
Biyoloji Müdür Yardımcısı
2 BAYRAM AYHAN A SERİNHİSAR - Serinhisar A İsteğe Bağlı
Hakkı Gökçetin Çok Programlı
Lise
SERİNHİSAR - Serinhisar
Hakkı Gökçetin Çok Programlı
Lise
Müdür
Başyardımcısı
Din Kült. ve
Ahl.Bil.
3 İBRAHİM ARÇAY A MERKEZ -Müftü Ahmet A İsteğe Bağlı
Hulusi İlköğretim Okulu
ÇİVRİL - Çivril Anadolu İmam
Hatip Lisesi
Müdür
Başyardımcısı
Din Kült. ve
Ahl.Bil.
4 MEHMET TIKIR A SARAYKÖY - Sarayköy A İsteğe Bağlı
Mesleki ve Teknik Eğitim
Merkezi
SERİNHİSAR - Yatağan
Teknik ve Endüstri Meslek
Lisesi
Müdür
Başyardımcısı
Elektrik-Elektr
onik
5 YÜKSEL MARIM B TAVAS - Kızılcabölük Yaşar B İsteğe Bağlı
Oncan Lisesi
Felsefe TAVAS - Tavas Lisesi Müdür
6 ARMAĞAN ORUÇ B ÇİVRİL - Yeşilyaka İlköğretim B İsteğe Bağlı
Okulu
ÇİVRİL - Yeşilyaka İlköğretim
Okulu
Fen ve Müdür Yardımcısı
Teknoloji
7 ASIM ÖZGÜR A MERKEZ - Yeniköy A İsteğe Bağlı
İlköğretim Okulu
MERKEZ - Arif Yalınkaya
İlköğretim Okulu
Fen ve Müdür Yardımcısı
Teknoloji
MUKADDER
ARSLAN
8 A ÇİVRİL -Mustafa Kemal A İsteğe Bağlı
Atatürk İlköğretim Okulu
ÇİVRİL - Işıklı İlköğretim
Okulu
Fen ve Müdür Yardımcısı
Teknoloji
9 AHMET DEVRAN B SARAYKÖY - İmam Hatip B İsteğe Bağlı
Lisesi
SARAYKÖY - İmam Hatip
Lisesi
İ.H.L. Meslek Müdür
Dersleri
ABDULLAH
BARKA
10 A TAVAS - Sarıabat İlköğretim B İsteğe Bağlı
Okulu
BAKLAN - Ataköy
İlköğretim Okulu
İlköğretim Müdür
Matematik
11 NECATİ ÖZBEK A BABADAĞ - Kelleci A İsteğe Bağlı
İlköğretim Okulu
MERKEZ - 19 Mayıs
İlköğretim Okulu
İlköğretim Müdür
Matematik
12 ÖZKAN TEKİN B BEKİLLİ - Bekilli Atatürk B İsteğe Bağlı
Lisesi
BOZKURT - Bozkurt Güzel
Sanatlar ve Spor Lisesi
Müdür
Başyardımcısı
Kimya/Kimya
Teknolojisi
HÜSEYİN
KORKMAZ
13 A TAVAS - Tavas Ticaret C İsteğe Bağlı
Meslek Lisesi
ACIPAYAM - Acıpayam
Ticaret Meslek Lisesi
Muhasebe ve Müdür Yardımcısı
Finansman
14 MAAZ SALMAN C ACIPAYAM - Acıpayam A İsteğe Bağlı
Ticaret Meslek Lisesi
TAVAS - Tavas Ticaret
Meslek Lisesi
Muhasebe ve Müdür
Finansman
15 DERYA KOYUN A MERKEZ - Okul Yaptırma ve C İsteğe Bağlı
Yaşatma Derneği Anaokulu
MERKEZ -Musa Kazım
Manasır İlköğretim Okulu
Okul Öncesi Müdür
Öğrt
DİDEM GAMZE
ÖZKAN
16 SERİNHİSAR - Serinhisar C MERKEZ - TOKİ Anaokulu C İsteğe Bağlı
Anaokulu
Okul Öncesi Müdür Yardımcısı
Öğrt
17 EZGİ DEMİR A MERKEZ - Ahmet Çalışkan C İsteğe Bağlı
Anaokulu
MERKEZ - Zübeyde Hanım
Anaokulu
Okul Öncesi Müdür Yardımcısı
Öğrt
18 FATMA TOMAŞ B ACIPAYAM - Şehit Şemsi C İsteğe Bağlı
Yılmaz Anaokulu
ACIPAYAM - Kız Teknik ve
Meslek Lisesi
Okul Öncesi Müdür
Öğrt
FERİŞTAH
GÜLBAHÇE
19 C TAVAS - Kızılcabölük Hacı C İsteğe Bağlı
İbrahim Aydın Anaokulu
TAVAS - Kızılcabölük Hacı
İbrahim Aydın Anaokulu
Okul Öncesi Müdür
Öğrt
20 HASAN KAYA A MERKEZ - Ahmet Çalışkan C İsteğe Bağlı
Anaokulu
MERKEZ - Fahri Akçakoca
Anaokulu
Okul Öncesi Müdür Yardımcısı
Öğrt
MEHMET
ÇAĞATAY
21 B MERKEZ - Şenay Öztürk A İsteğe Bağlı
Anaokulu
KALE - Kayabaşı Cumhuriyet
İlköğretim Okulu
Okul Öncesi Müdür Yardımcısı
Öğrt
22 MÜNİRE KİRİŞ A MERKEZ - Ahmet Çalışkan C İsteğe Bağlı
Anaokulu
MERKEZ - Sevgi Bayraktar
Anaokulu
Okul Öncesi Müdür
Öğrt
Bölüm
Sayı
Konu
:::
Yön . Ata. Böl.
DENİZLİ VALİLİĞİ
T.C.
Milli Eğitim Müdürlüğü
Sıra
No Adı ve Soyadı Branşı
Görevli Bulunduğu
Okul
Yer Değiştirme
Atandığı Okul Adı Nedeni
Okul
Tipi
Okul
Tipi
14
Atandığı Görev
SERVER
ÖZDEMİRCİ
23 A SARAYKÖY - Sarayköy A İsteğe Bağlı
Merkez Mükerrem Tokat
Anaokulu
SARAYKÖY - Sarayköy
Merkez Mükerrem Tokat
Anaokulu
Okul Öncesi Müdür Yardımcısı
Öğrt
ABDULLAH
KARABULUT
24 A ÇİVRİL - Özdemirci A İsteğe Bağlı
İlköğretim Okulu
ÇİVRİL - Özdemirci
İlköğretim Okulu
Sınıf Müdür Yardımcısı
Öğretmenliği
25 ADNAN ÇAKAN A GÜNEY - Eziler Mustafa A İsteğe Bağlı
Kaçmaz İlköğretim Okulu
GÜNEY - Eziler Mustafa
Kaçmaz İlköğretim Okulu
Sınıf Müdür
Öğretmenliği
26 ALİ KARLIK A MERKEZ - Pakize ve Suzan A İsteğe Bağlı
Özkardeş İlköğretim Okulu
KALE -Mehmet Oray
İlköğretim Okulu
Sınıf Müdür Yardımcısı
Öğretmenliği
27 ALİ ÖZÜTEMİZ B TAVAS - Derinkuyu B İsteğe Bağlı
İlköğretim Okulu
TAVAS - Ulukent Şehit
Öğretmen Ayşe Konakçı
İlköğretim Okulu
Sınıf Müdür Yardımcısı
Öğretmenliği
28 ASIM AYTEN B KALE - Gölbaşı İlköğretim A İsteğe Bağlı
Okulu
KALE - Kırköy İlköğretim
Okulu
Sınıf Müdür Yardımcısı
Öğretmenliği
29 BAYRAM KÖSEK B TAVAS - Garipköy Mehmet B İsteğe Bağlı
Poran İlköğretim Okulu
BEYAĞAÇ - Uzunoluk
İlköğretim Okulu
Sınıf Müdür Yardımcısı
Öğretmenliği
ERDAL
KARATEKE
30 A BAKLAN - Halk Eğitim B İsteğe Bağlı
Merkezi
BAKLAN - Cumhuriyet
İlköğretim Okulu
Sınıf Müdür
Öğretmenliği
31 ERHAN ÖNEN A BEYAĞAÇ - Kızılcaağaç A İsteğe Bağlı
İlköğretim Okulu
BEYAĞAÇ - Kızılcaağaç
İlköğretim Okulu
Sınıf Müdür
Öğretmenliği
32 ERKAN KÖSECE B TAVAS - Horasanlı İlköğretim B İsteğe Bağlı
Okulu
TAVAS - Avdan İlköğretim
Okulu
Sınıf Müdür
Öğretmenliği
33 EROL SOLMAZ A HONAZ - Kocabaş Atatürk A İsteğe Bağlı
İlköğretim Okulu
Sınıf ÇİVRİL - Halk EğitimMerkezi Müdür
Öğretmenliği
34 ERSİN HARTOKA A GÜNEY - Atatürk İlköğretim A İsteğe Bağlı
Okulu
BULDAN - İlçe Milli Eğitim
Müdürlüğü
Sınıf Müdür Yardımcısı
Öğretmenliği
35 ERSOY TEKİN HONAZ - Karaçay İlköğretim B ÇAL - Sazak İlköğretim Okulu A İsteğe Bağlı
Okulu
Sınıf Müdür Yardımcısı
Öğretmenliği
36 FEYZİ ÖZMEN TAVAS - Garipköy Mehmet B İsteğe Bağlı
Poran İlköğretim Okulu
ÇAL - Bayıralan İlköğretim
Okulu
Sınıf Müdür
Öğretmenliği
GÜNGÖR
BAYRAM
37 B ÇİVRİL - Çıtak İlköğretim A İsteğe Bağlı
Okulu
ÇİVRİL - Yeşilyaka İlköğretim
Okulu
Sınıf Müdür
Öğretmenliği
38 GÜNGÖR GÜNDÜZ A BAKLAN - Dağal İlköğretim A İsteğe Bağlı
Okulu
BAKLAN - Baklan Atatürk
İlköğretim Okulu
Sınıf Müdür
Öğretmenliği
39 GÜRSEL KIZILAY A ÇAL - Denizler İlköğretim B İsteğe Bağlı
Okulu
MERKEZ - Yardım Sevenler
Derneği İlköğretim Okulu
Sınıf Müdür
Öğretmenliği
40 HAKAN ERDEM A TAVAS - Yahşiler İlköğretim A İsteğe Bağlı
Okulu
MERKEZ - İl Milli Eğitim
Müdürlüğü
Sınıf Müdür Yardımcısı
Öğretmenliği
41 HALİL HAZAN A TAVAS - Yahşiler İlköğretim A İsteğe Bağlı
Okulu
TAVAS - Yahşiler İlköğretim
Okulu
Sınıf Müdür
Öğretmenliği
HALİL HÜSEYİN
KIZIL
42 A MERKEZ - Denizli Ticaret A İsteğe Bağlı
Odası Ahi Sinan İlköğretim
Okulu
MERKEZ - Necip Fazıl
Kısakürek İlköğretim Okulu
Sınıf Müdür Yardımcısı
Öğretmenliği
43 HATİCE UYSAL A ÇARDAK - Beylerli İlköğretim A İsteğe Bağlı
Okulu
MERKEZ - İl Milli Eğitim
Müdürlüğü
Sınıf Müdür Yardımcısı
Öğretmenliği
HÜSEYİN KENAN
GÜNAY
44 A TAVAS - Derinkuyu B İsteğe Bağlı
İlköğretim Okulu
TAVAS - Pınarlar İlköğretim
Okulu
Sınıf Müdür
Öğretmenliği
Bölüm
Sayı
Konu
:::
Yön . Ata. Böl.
DENİZLİ VALİLİĞİ
T.C.
Milli Eğitim Müdürlüğü
Sıra
No Adı ve Soyadı Branşı
Görevli Bulunduğu
Okul
Yer Değiştirme
Atandığı Okul Adı Nedeni
Okul
Tipi
Okul
Tipi
14
Atandığı Görev
45 İBRAHİM USLU A BULDAN - Alacaoğlu A İsteğe Bağlı
İlköğretim Okulu
BULDAN - Güngör Cerit
Cumhuriyet İlköğretim Okulu
Sınıf Müdür
Öğretmenliği
46 İSMAİL EKİZ A MERKEZ - Abalıoğlu Yem A İsteğe Bağlı
Sanayi İlköğretim Okulu
BABADAĞ - Atatürk
İlköğretim Okulu
Müdür
Başyardımcısı
Sınıf
Öğretmenliği
KADİR
SAMANCIOĞLU
47 B ÇAL - Bahadınlar İlköğretim B İsteğe Bağlı
Okulu
BAKLAN - Halk Eğitim
Merkezi
Sınıf Müdür
Öğretmenliği
48 MEHMET SİVAS B HONAZ - Akbaş İlköğretim B İsteğe Bağlı
Okulu
HONAZ - Akbaş İlköğretim
Okulu
Sınıf Müdür
Öğretmenliği
MEHMET ALİ
ŞEKER
49 A ÇAMELİ - Kolak Gayret A İsteğe Bağlı
İlköğretim Okulu
MERKEZ - İl Milli Eğitim
Müdürlüğü
Sınıf Müdür Yardımcısı
Öğretmenliği
50 MUHAMMET SAY A ACIPAYAM - Aliveren B İsteğe Bağlı
İlköğretim Okulu
ACIPAYAM - Alcı İlköğretim
Okulu
Sınıf Müdür
Öğretmenliği
MUHAMMET ALİ
ÇETİN
51 A BULDAN - Yenicekent A İsteğe Bağlı
Atatürk İlköğretim Okulu
BULDAN - Yenicekent
Atatürk İlköğretim Okulu
Sınıf Müdür Yardımcısı
Öğretmenliği
52 MURAT SARI A ÇİVRİL - Işıklı İlköğretim A İsteğe Bağlı
Okulu
ÇİVRİL - Işıklı İlköğretim
Okulu
Sınıf Müdür
Öğretmenliği
MUZAFFER
DÜZCE
53 A BEKİLLİ - Halk Eğitim B İsteğe Bağlı
Merkezi
MERKEZ - İl Milli Eğitim
Müdürlüğü
Sınıf Müdür Yardımcısı
Öğretmenliği
MÜCAHİT
BAYRAK
54 A TAVAS - Vakıf İlköğretim B İsteğe Bağlı
Okulu
ACIPAYAM - Gölcük Yatılı
İlköğretim Bölge Okulu
Sınıf Müdür Yardımcısı
Öğretmenliği
55 NAİL AYCAN BAKLAN - Dağal İlköğretim A ÇAL - Belevi İlköğretim Okulu B İsteğe Bağlı
Okulu
Sınıf Müdür
Öğretmenliği
56 NAMIK ÖREN B TAVAS - Altınova İlköğretim B İsteğe Bağlı
Okulu
TAVAS - Altınova İlköğretim
Okulu
Sınıf Müdür
Öğretmenliği
57 NAMİ UZUN A ÇAMELİ - Halk Eğitim B İsteğe Bağlı
Merkezi
ÇAMELİ - Atatürk İlköğretim
Okulu
Sınıf Müdür Yardımcısı
Öğretmenliği
58 NEZİHE TAY A SERİNHİSAR - Kocapınar B İsteğe Bağlı
İlköğretim Okulu
MERKEZ - İl Milli Eğitim
Müdürlüğü
Sınıf Müdür Yardımcısı
Öğretmenliği
RAMAZAN
EROĞLU
59 C ÇİVRİL - Kıralan Fatih A İsteğe Bağlı
İlköğretim Okulu
ÇİVRİL - Öğretmen Evi ve
Akşam Sanat Okulu
Sınıf Müdür
Öğretmenliği
60 REŞAT ÇEVİK ACIPAYAM - Yassıhöyük B İsteğe Bağlı
İlköğretim Okulu
TAVAS - Pınarlık İlköğretim
Okulu
Sınıf Müdür Yardımcısı
Öğretmenliği
61 RIZA İZAN A BAKLAN - Ataköy A İsteğe Bağlı
İlköğretim Okulu
BAKLAN - Ataköy
İlköğretim Okulu
Sınıf Müdür Yardımcısı
Öğretmenliği
SALİH
ÇETİNKAYA
62 B GÜNEY - Kerimler İlköğretim A İsteğe Bağlı
Okulu
GÜNEY - Halk Eğitim
Merkezi
Sınıf Müdür
Öğretmenliği
63 SERKAN EYİOL MERKEZ - İl Milli Eğitim A ÇAL - Belevi İlköğretim Okulu B İsteğe Bağlı
Müdürlüğü
Sınıf Müdür Yardımcısı
Öğretmenliği
64 SERKAN YALÇIN A BAKLAN - Kavaklar Beyelli A İsteğe Bağlı
Mehmet Altaş İlköğretim
Okulu
ÇAMELİ - Kalınkoz
İlköğretim Okulu
Sınıf Müdür Yardımcısı
Öğretmenliği
65 SONER ÇETİN A ACIPAYAM - Hisar A İsteğe Bağlı
İlköğretim Okulu
ACIPAYAM - Alcı İlköğretim
Okulu
Sınıf Müdür Yardımcısı
Öğretmenliği
66 SÜLEYMAN OĞUZ A ÇAL - Hançalar Mehmet Akif B İsteğe Bağlı
Ersoy İlköğretim Okulu
SARAYKÖY - İlçe Milli
Eğitim Müdürlüğü
Sınıf Müdür Yardımcısı
Öğretmenliği
Bölüm
Sayı
Konu
:::
Yön . Ata. Böl.
DENİZLİ VALİLİĞİ
T.C.
Milli Eğitim Müdürlüğü
Sıra
No Adı ve Soyadı Branşı
Görevli Bulunduğu
Okul
Yer Değiştirme
Atandığı Okul Adı Nedeni
Okul
Tipi
Okul
Tipi
14
Atandığı Görev
67 TURGAY KESEN B BOZKURT - İnceler Atatürk A İsteğe Bağlı
İlköğretim Okulu
BABADAĞ - Halk Eğitim
Merkezi
Sınıf Müdür
Öğretmenliği
68 YASİN DOKUYAN TAVAS - Horasanlı İlköğretim B İsteğe Bağlı
Okulu
TAVAS - Aydoğdu İlköğretim
Okulu
Sınıf Müdür Yardımcısı
Öğretmenliği
YILMAZ
YUMUŞAK
69 A TAVAS - Kozlar İlköğretim B İsteğe Bağlı
Okulu
HONAZ -Mimar Sinan
İlköğretim Okulu
Sınıf Müdür Yardımcısı
Öğretmenliği
70 YUSUF ÜNLÜ A ACIPAYAM - Kuyucak B İsteğe Bağlı
İlköğretim Okulu
ACIPAYAM - Akalan Fatih
İlköğretim Okulu
Sınıf Müdür
Öğretmenliği
71 ZEKİ KERİM A ÇARDAK - Beylerli İlköğretim A İsteğe Bağlı
Okulu
MERKEZ - İl Milli Eğitim
Müdürlüğü
Sınıf Müdür
Öğretmenliği
72 AYHAN KESKİN A BAKLAN - Baklan Atatürk A İsteğe Bağlı
İlköğretim Okulu
BAKLAN - Dağal İlköğretim
Okulu
Sosyal Bilgiler Müdür Yardımcısı
73 DİNCER FİDAN A BULDAN - Buldan Ali A İsteğe Bağlı
Tunaboylu Mesleki ve Teknik
Eğitim Merkezi
SARAYKÖY - Beylerbeyi
İlköğretim Okulu
Sosyal Bilgiler Müdür Yardımcısı
OSMAN
ALTUNTAŞ
74 A GÜNEY - Güney Çok A İsteğe Bağlı
Programlı Lisesi
GÜNEY - Güney Çok
Programlı Lisesi
Müdür
Başyardımcısı
Sosyal Bilgiler
RECEP
SÖYLEMEZ
75 A MERKEZ - Uzunpınar 70.Yıl B İsteğe Bağlı
Lisesi
ÇİVRİL - Kıralan İlköğretim
Okulu
Sosyal Bilgiler Müdür
76 RAHMİ TÜZEN A ÇİVRİL - Kızılcasöğüt A İsteğe Bağlı
İlköğretim Okulu
ÇİVRİL - Kızılcasöğüt
İlköğretim Okulu
Türkçe Müdür Yardımcısı
77 KEREM ÇİÇEK A MERKEZ - Polis Amca Eğitim A İsteğe Bağlı
Uygulama Okulu ve İş Eğitim
Merkezi
MERKEZ - Polis Amca Eğitim
Uygulama Okulu ve İş Eğitim
Merkezi
Müdür
Başyardımcısı
Zihin Engelliler
Sınıfı
78 PERVİN ÇİVİT A MERKEZ - Polis Amca Eğitim A İsteğe Bağlı
Uygulama Okulu ve İş Eğitim
Merkezi
MERKEZ - Polis Amca Eğitim
Uygulama Okulu ve İş Eğitim
Merkezi
Zihin Engelliler Müdür Yardımcısı
Sınıfı
Bölüm
Sayı
Konu
:::
Yön . Ata. Böl.
DENİZLİ VALİLİĞİ
T.C.
Milli Eğitim Müdürlüğü
Sıra
No Adı ve Soyadı Branşı
Görevli Bulunduğu
Okul
Yer Değiştirme
Atandığı Okul Adı Nedeni
Okul
Tipi
Okul
Tipi
14
Atandığı Görev
VALİLİK MAKAMINA
DENİZLİ
Yukarıda adı ve soyadı, görev yerleri yazılı yöneticilerin, "Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumları
Yöneticilerinin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin" İlgili Maddeleri gereğince hizalarında belirtilen okullara Okul
Yöneticisi olarak atanmaları Müdürlüğümüzce uygun görülmektedir.
Makamlığınızca da uygun görüldüğü takdirde olurlarınıza arz ederim.
Vali Yardımcısı
Milli EğitimMüdürü
.... / .... / ......
O L U R
.... / .... / ......
Liste 78 ( Yetmiş Sekiz ) Kişiden İbarettir .

ADI SOYADIBAŞVURU TÜRÜI ATANDIĞI KURUMTOPLAM PUAN
1SERKAN EYİOLMüdür YardımcısıÇAL-(459046)Belevi İlköğretim Okulu14,58
2SÜLEYMAN OĞUZMüdür YardımcısıÇAL-(361460)Hançalar Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu14,24
3ERSİN HARTOKAMüdür YardımcısıGÜNEY-(459250)Atatürk İlköğretim Okulu12,44
4HATİCE UYSALMüdür YardımcısıÇARDAK-(248192)Beylerli İlköğretim Okulu12,94
5SERKAN YALÇINMüdür YardımcısıBAKLAN-(833525)Kavaklar Beyelli Mehmet Altaş İlköğretim Okulu12,68
6ERHAN ÖNENMüdürBEYAĞAÇ-(458614)Kızılcaağaç İlköğretim Okulu15,68
7MÜCAHİT BAYRAKMüdür YardımcısıTAVAS-(462383)Vakıf İlköğretim Okulu16,28
8TURGAY KESENMüdürBOZKURT-(233543)İnceler Atatürk İlköğretim Okulu17,41
9ASIM ÖZGÜRMüdür YardımcısıMERKEZ-(462956)Yeniköy İlköğretim Okulu23,49
10EROL SOLMAZMüdürHONAZ-(459918)Kocabaş Atatürk İlköğretim Okulu43,79
11YUSUF ÜNLÜMüdürACIPAYAM-(319725)Kuyucak İlköğretim Okulu28,22
12DİDEM GAMZE ÖZKANMüdür YardımcısıMERKEZ-(973180)TOKİ Anaokulu17,32
13HÜSEYİN KORKMAZMüdür YardımcısıTAVAS-(141678)Tavas Ticaret Meslek Lisesi30,16
14SERVER ÖZDEMİRCİMüdür YardımcısıSARAYKÖY-(958308)Sarayköy Merkez Mükerrem Tokat Anaokulu14,66
15HALİL HAZANMüdürTAVAS-(376131)Yahşiler İlköğretim Okulu31,66
16AHMET DEVRANMüdürSARAYKÖY-(269405)İmam Hatip Lisesi35,55
17NECATİ ÖZBEKMüdürBABADAĞ-(310616)Kelleci İlköğretim Okulu36,70
18ARMAĞAN ORUÇMüdür YardımcısıÇİVRİL-(310604)Yeşilyaka İlköğretim Okulu21,59
19ABDULLAH KARABULUTMüdür YardımcısıÇİVRİL-(401178)Özdemirci İlköğretim Okulu25,88
20İSMAİL EKİZMüdür BaşYardımcısıMERKEZ-(966781)Abalıoğlu Yem Sanayi İlköğretim Okulu43,48
21REFİK UZMüdür YardımcısıACIPAYAM-(242362)Kelekci Lisesi17,36
22GÜNGÖR BAYRAMMüdürÇİVRİL-(141140)Çıtak İlköğretim Okulu24,12
23ASIM AYTENMüdür YardımcısıKALE-(248275)Gölbaşı İlköğretim Okulu13,30
24MÜNİRE KİRİŞMüdürMERKEZ-(973202)Ahmet Çalışkan Anaokulu39,67
25RECEP SÖYLEMEZMüdürMERKEZ-(348898)Uzunpınar 70.Yıl Lisesi36,88
26ABDULLAH BARKAMüdürTAVAS-(462214)Sarıabat İlköğretim Okulu42,10
27ÖZKAN TEKİNMüdür BaşYardımcısıBEKİLLİ-(965950)Bekilli Atatürk Lisesi14,74
28NAMIK ÖRENMüdürTAVAS-(222127)Altınova İlköğretim Okulu29,50
29DERYA KOYUNMüdürMERKEZ-(972597)Okul Yaptırma ve Yaşatma Derneği Anaokulu20,20
30MAAZ SALMANMüdürACIPAYAM-(140470)Acıpayam Ticaret Meslek Lisesi22,92
31RIZA İZANMüdür YardımcısıBAKLAN-(314925)Ataköy İlköğretim Okulu37,88
32MEHMET TIKIRMüdür BaşYardımcısıSARAYKÖY-(905157)Sarayköy Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi43,75
33İBRAHİM ARÇAYMüdür BaşYardımcısıMERKEZ-(389736)Müftü Ahmet Hulusi İlköğretim Okulu45,87
34MURAT SARIMüdürÇİVRİL-(363890)lşıklı İlköğretim Okulu34,85
35OSMAN ALTUNTAŞMüdür BaşYardımcısıGÜNEY-(868850)Güney Çok Programlı Lisesi31,38
36ALİ ÖZÜTEMİZMüdür YardımcısıTAVAS-(319737)Derinkuyu İlköğretim Okulu36,67
37SONER ÇETİNMüdür YardımcısıACIPAYAM-(389748)Hisar İlköğretim Okulu17,34
38HÜSEYİN KENAN GÜNAYMüdürTAVAS-(319737)Derinkuyu İlköğretim Okulu27,29
39NAMİ UZUNMüdür YardımcısıÇAMELİ-(140888)Halk Eğitim Merkezi28,90
40GÜNGÖR GÜNDÜZMüdürBAKLAN-(250018)Dağal İlköğretim Okulu21,78
41FATMA TOMAŞMüdürACIPAYAM-(972546)Şehit Şemsi Yılmaz Anaokulu23,82
42İBRAHİM USLUMüdürBULDAN-(401906)Alacaoğlu İlköğretim Okulu32,94
43YÜKSEL MARIMMüdürTAVAS-(141642)Kızılcabölük Yaşar Oncan Lisesi29,08
44FERİŞTAH GÜLBAHÇEMüdürTAVAS-(971736)Kızılcabölük Hacı İbrahim Aydın Anaokulu20,48
45ERDAL KARATEKEMüdürBAKLAN-(270253)Halk Eğitim Merkezi39,07
46BAYRAM AYHANMüdür BaşYardımcısıSERİNHİSAR-(862708)Serinhisar Hakkı Gökçetin Çok Programlı Lise39,24
47HASAN KAYAMüdür YardımcısıMERKEZ-(973202)Ahmet Çalışkan Anaokulu30,77
48RAHMİ TÜZENMüdür YardımcısıÇİVRİL-(310594)Kızılcasöğüt İlköğretim Okulu23,82
49KEREM ÇİÇEKMüdür BaşYardımcısıMERKEZ-(228710)Polis Amca Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi27,55
50SALİH ÇETİNKAYAMüdürGÜNEY-(363900)Kerimler İlköğretim Okulu37,99
51ADNAN ÇAKANMüdürGÜNEY-(248238)Eziler Mustafa Kaçmaz İlköğretim Okulu25,98
52MUKADDER ARSLANMüdür YardımcısıÇİVRİL-(879200)Mustafa Kemal Atatürk İlköğretim Okulu24,70
53MEHMET ÇAĞATAY KİLİMLİOĞLUMüdür YardımcısıMERKEZ-(971925)Şenay Öztürk Anaokulu14,18
54FEYZİ ÖZMENMüdürTAVAS-(463423)Garipköy Mehmet Poran İlköğretim Okulu20,62
55RAMAZAN EROĞLUMüdürÇİVRİL-(964861)Kıralan Fatih İlköğretim Okulu17,86
56HAKAN ERDEMMüdür YardımcısıTAVAS-(376131)Yahşiler İlköğretim Okulu14,72
57MEHMET ALİ ŞEKERMüdür YardımcısıÇAMELİ-(460097)Kolak Gayret İlköğretim Okulu12,16
58NAİL AYÇANMüdürÇAL-(459046)Belevi İlköğretim Okulu22,17
59AYHAN KESKİNMüdür YardımcısıBAKLAN-(287043)Baklan Atatürk İlköğretim Okulu23,53
60HALİL HÜSEYİN KIZILMüdür YardımcısıMERKEZ-(964786)Denizli Ticaret Odası Ahi Sinan İlköğretim Okulu43,18
61ERKAN KÖSECEMüdürTAVAS-(261601)Horasanlı İlköğretim Okulu19,47
62REŞAT ÇEVİKMüdür YardımcısıACIPAYAM-(332610)Yassıhöyük İlköğretim Okulu28,02
63KADİR SAMANCIOĞLUMüdürÇAL-(831168)Bahadınlar İlköğretim Okulu21,45
64ZEKİ KERİMMüdürÇARDAK-(248192)Beylerli İlköğretim Okulu17,32
65PERVİN ÇİVİTMüdür YardımcısıMERKEZ-(228710)Polis Amca Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi21,14
66EZGİ DEMİRMüdür YardımcısıMERKEZ-(973202)Ahmet Çalışkan Anaokulu13,26
67MEHMET SİVASMüdürHONAZ-(459693)Akbaş İlköğretim Okulu20,91
68ERSOY TEKİNMüdür YardımcısıÇAL-(248657)Sazak İlköğretim Okulu12,84
69MUHAMMET SAYMüdürACIPAYAM-(457346)Aliveren İlköğretim Okulu20,82
70YILMAZ YUMUŞAKMüdür YardımcısıTAVAS-(332599)Kozlar İlköğretim Okulu15,26
71YASİN DOKUYANMüdür YardımcısıTAVAS-(261601)Horasanlı İlköğretim Okulu14,82
72MUZAFFER DÜZCEMüdür YardımcısıBEKİLLİ-(231639)Halk Eğitim Merkezi12,84
73MUHAMMET ALİ ÇETİNMüdür YardımcısıBULDAN-(223934)Yenicekent Atatürk İlköğretim Okulu19,82
74ALİ KARLIKMüdür YardımcısıMERKEZ-(383811)Pakize ve Suzan Özkardeş İlköğretim Okulu27,17
75BAYRAM KÖŞEKMüdür YardımcısıTAVAS-(463423)Garipköy Mehmet Poran İlköğretim Okulu19,14
76NEZİHE TAYMüdür YardımcısıSERİNHİSAR-(462753)Kocapınar İlköğretim Okulu15,52
77DİNCER FİDANMüdür YardımcısıBULDAN-(905133)Buldan Ali Tunaboylu Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi10,30
78GÜRSEL KIZILAYMüdürÇAL-(248550)Denizler İlköğretim Okulu25,78


Vali
Uygun Görüşle Arz Ederim
0 Yorum - Yorum Yaz


2012 YILI SINAVA DAYALI MÜDÜR YARDIMCISI İHTİYAÇ LİSTESİ
S.No İlçesi Kurum Adı Görev Adı Norm Mevcut İhtiyaç Kurum Tipi Yatılı/ pansiyonlu bayan yönetici ihtiyaç durumu
1 MERKEZ Çamlık İlköğretim Okulu ve İş Okulu Müdür Yardımcısı 4 1 3 A  
2 MERKEZ Ayşe-Yusuf Erdemir Anaokulu Müdür Yardımcısı 2 0 2 A  
3 MERKEZ Denizli Erbakır Fen Lisesi Müdür Yardımcısı 2 1 1 A 1 BAYAN
4 MERKEZ Denizli Erken Çocukluk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı 2 0 2 A  
5 MERKEZ AHMET-HANİFE PARALI ANAOKULU Müdür Yardımcısı 1 0 1 C  
6 MERKEZ Aşağışamlı İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı 1 0 1 A  
7 MERKEZ Atatürk Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Müdür Yardımcısı 7 6 1 A  
8 MERKEZ AYDEM Fen lisesi Müdür Yardımcısı 2 1 1 B 1 BAYAN
9 MERKEZ Denizli Hayme Hatun Anaokulu Müdür Yardımcısı 1 0 1 A  
10 MERKEZ Denizli Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdür Yardımcısı 2 1 1 A  
11 MERKEZ Denizli Özel Eğitim Meslek Lisesi Müdür Yardımcısı 3 2 1 A  
12 MERKEZ Denizli Lisesi Müdür Yardımcısı 3 2 1 A  
13 MERKEZ Denizli Ticaret Borsası İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı 3 2 1 A  
14 MERKEZ Denizli Ticaret Meslek Lisesi Müdür Yardımcısı 5 4 1 A  
15 MERKEZ Dentaş İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı 2 1 1 A  
16 MERKEZ Eğitim Kurumları Yaptırma ve Yaşatma Derneği Denizli Görme Engelliler İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı 3 2 1 A  
17 MERKEZ Fahri Akçakoca Anaokulu Müdür Yardımcısı 2 1 1 A  
18 MERKEZ İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesi Müdür Yardımcısı 2 1 1 B 1 BAYAN
19 MERKEZ İsmail Tosunoğlu iş Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı 4 2 2 A  
20 MERKEZ Musa Hatice Çelikkol İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı 2 1 1 A  
21 MERKEZ NEDİME KABAKLIOĞLU ANAOKULU Müdür Yardımcısı 1 0 1 C  
22 MERKEZ Orhan Abalıoğlu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Müdür Yardımcısı 7 6 1 A  
23 MERKEZ Pamukkale İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı 1 0 1 A  
24 MERKEZ Pınarkent Koyunaliler İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı 1 0 1 A  
25 MERKEZ Sevindik İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı 2 1 1 B  
26 MERKEZ Şemikler Amiroğlu İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı 2 1 1 A  
27 MERKEZ Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu Müdür Yardımcısı 1 0 1 C  
28 MERKEZ Yardımsevenler Derneği İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı 2 1 1 A  
29 MERKEZ Zübeyde Hanım Anaokulu Müdür Yardımcısı 2 1 1 A  
30 MERKEZ Lütfi Ege Anadolu Öğretmen Lisesi Müdür Yardımcısı 3 2 1 A 1 BAYAN
31 MERKEZ Denizli Mustafa Kaynak Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı 2 1 1 A  
32 MERKEZ Denizli İMKB Kız Tek.ve Meslek Lisesi Müdür Yardımcısı 7 6 1 A  
33 ACIPAYAM Acıpayam Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdür Yardımcısı 2 1 1 B  
34 ACIPAYAM Acıpayam Anaokulu Müdür Yardımcısı 1 0 1 C  
35 ACIPAYAM Acıpayam Mesleki Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı 3 2 1 A  
36 ACIPAYAM Acıpayam Lisesi Müdür Yardımcısı 2 1 1 A  
37 ACIPAYAM Acıpayam Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Müdür Yardımcısı 5 4 1 A  
38 ACIPAYAM Alcı İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı 1 0 1 A  
39 ACIPAYAM Gölcük Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Müdür Yardımcısı 2 1 1 A 1 BAYAN
40 ACIPAYAM Kız Teknik ve Meslek Lisesi Müdür Yardımcısı 3 1 2 B  
41 ACIPAYAM Acıpayam Ticaret Meslek Lisesi Müdür Yardımcısı 2 1 1 A  
42 ACIPAYAM Kumavşarı Yadeller İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı 1 0 1 A  
43 ACIPAYAM Yeşilyuva Osman Çemen Çok Programlı Lise Müdür Yardımcısı 1 0 1 A  
44 AKKÖY Akköy Lisesi Müdür Yardımcısı 1 0 1 A  
45 AKKÖY Sema Abdurrahman Karamanlıoğlu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Müdür Yardımcısı 3 2 1 A  
46 BABADAĞ Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı 1 0 1 B  
47 BAKLAN Baklan Limak Hüsamettin Tuyji Çok Programlı Lise Müdür Yardımcısı 1 0 1 A  
48 BAKLAN Cumhuriyet İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı 1 0 1 A  
49 BAKLAN Dağal İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı 1 0 1 A  
50 BAKLAN Kavaklar Beyelli Mehmet Altaş İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı 1 0 1 A  
51 BEKİLLİ Bekilli Atatürk Lisesi Müdür Yardımcısı 2 1 1 B 1 BAYAN
52 BEKİLLİ Sırıklı İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı 1 0 1 B       
53 BEYAĞAÇ Kapuz Halil İbrahim Arılık İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı 1 0 1 A  
54 BEYAĞAÇ Kızılcaağaç İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı 1 0 1 A  
55 BOZKURT Bozkurt Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi Müdür Yardımcısı 2 0 2 B 1 BAYAN        
56 BOZKURT Bozkurt Anaokulu Müdür Yardımcısı 1 0 1 C  
57 BOZKURT Bozkurt Çok Programlı Lise Müdür Yardımcısı 1 0 1 A  
58 BULDAN Akın Anadolu Öğretmen Lisesi Müdür Yardımcısı 1 0 1 C  
59 BULDAN Ali Tunaboylu Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı 1 0 1 A  
60 BULDAN Buldan Ali Tunaboylu Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı 7 6 1 A  
61 BULDAN Dörteylül İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı 1 0 1 A  
62 BULDAN Salih Gökçe Anaokulu Müdür Yardımcısı 1 0 1 C  
63 BULDAN Yenicekent Meliha Aktan Lisesi Müdür Yardımcısı 1 0 1 B  
64 ÇAL Çal İmam Hatip Lisesi Müdür Yardımcısı 2 0 2 B  
65 ÇAL Çal Meslekî ve Teknik Eğitim Merkezi, Mesleki Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı 3 1 2 A  
66 ÇAL Akkent Cumhuriyet İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı 1 0 1 A  
67 ÇAL Bahadınlar İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı 1 0 1 B  
68 ÇAL Çal Lisesi Müdür Yardımcısı 1 0 1 B  
69 ÇAL Gazi İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı 1 0 1 A  
70 ÇAMELİ Atatürk İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı 1 0 1 A  
71 ÇAMELİ Çameli Arıkaya İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı 1 0 1 B  
72 ÇAMELİ Çameli Çok Programlı Lise Müdür Yardımcısı 2 0 2 A 1 BAYAN                                  
73 ÇAMELİ Gökçeyaka 75.Yıl Cumhuriyet İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı 1 0 1 B  
74 ÇAMELİ Kalınkoz İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı 1 0 1 A  
75 ÇAMELİ Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı 2 1 1 B  
76 ÇAMELİ Kirazlıyayla İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı 1 0 1 B  
77 ÇAMELİ Kolak Gayret İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı 1 0 1 A  
78 ÇAMELİ Sarıkavak İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı 1 0 1 B  
79 ÇARDAK Çardak Çok Programlı Lisesi Müdür Yardımcısı 2 1 1 A 1 BAYAN
80 ÇARDAK Çardak Merkez İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı 1 0 1 A  
81 ÇARDAK Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı 1 0 1 B  
82 ÇARDAK Söğüt İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı 1 0 1 A  
83 ÇİVRİL Çivril Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdür Yardımcısı 3 0 3 A  
84 ÇİVRİL Çivril Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Müdür Yardımcısı 3 2 1 A  
85 ÇİVRİL Gümüşsu Derviş Ali-Mehmet Ceylan Lisesi Müdür Yardımcısı 1 0 1 B  
86 ÇİVRİL Çivril Keriman Kamer Ticaret Meslek Lisesi Müdür Yardımcısı 3 2 1 A  
87 ÇİVRİL Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı 3 2 1 A  
88 ÇİVRİL Işıklı İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı 1 0 1 A  
89 ÇİVRİL Kıralan Fatih İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı 1 0 1 A  
90 ÇİVRİL Kıralan İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı 1 0 1 A  
91 ÇİVRİL Öğretmen Evi ve Akşam Sanat Okulu Müdür Yardımcısı 1 0 1 C  
92 ÇİVRİL Şevkiye Özel Anadolu Öğretmen Lisesi Müdür Yardımcısı 2 1 1 B 1 BAYAN
93 GÜNEY Güney Çok Programlı Lisesi Müdür Yardımcısı 2 0 2 A  
94 GÜNEY Yaşar Kımıl İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı 1 0 1 A  
95 HONAZ Akbaş İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı 1 0 1 B  
96 HONAZ Honaz Kaklık Osman Evran Çok Programlı Lisesi Müdür Yardımcısı 1 0 1 A  
97 HONAZ Kızılyer Hüseyin Avni Özden İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı 1 0 1 A  
98 KALE Mustafa Şipar Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı 2 0 2 B 1 BAYAN      
99 KALE Belenköy İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı 1 0 1 B  
100 KALE Cumhuriyet YİBO Müdür Yardımcısı 2 1 1 A 1 BAYAN
101 KALE İmam Hatip Lisesi Müdür Yardımcısı 1 0 1 B  
102 KALE Karaköy İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı 1 0 1 A  
103 KALE Kale Ethem Özsoy Çok Programlı Lisesi Müdür Yardımcısı 1 0 1 A  
104 KALE Mehmet Oray İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı 1 0 1 A  
105 SARAYKÖY Sarayköy Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı 4 2 2 A  
106 SARAYKÖY Sarayköy Lisesi Müdür Yardımcısı 1 0 1 A  
107 SARAYKÖY Sığma İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı 1 0 1 A  
108 SARAYKÖY 24 Mayıs İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı 2 0 2 A  
109 SERİNHİSAR Kocapınar İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı 1 0 1 B  
110 SERİNHİSAR Serinhisar Hakkı Gökçetin Çok Programlı Lise Müdür Yardımcısı 2 0 2 A  
111 SERİNHİSAR Yatağan Müftü Arif Aksit Ticaret Meslek Lisesi Müdür Yardımcısı 1 0 1 B  
112 SERİNHİSAR Yatağan Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Müdür Yardımcısı 3 2 1 A  
113 TAVAS Avdan İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı 1 0 1 B  
114 TAVAS Sarıabat İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı 1 0 1 B  
115 TAVAS Hanife ve Ahmet Paralı Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Müdür Yardımcısı 5 4 1 A  
116 TAVAS Kozlar İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı 1 0 1 B  
117 TAVAS Tavas Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdür Yardımcısı 3 2 1 B  
118 TAVAS Tavas Zeybekler Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı 1 0 1 B  
119 TAVAS Tavas Mehmet Kısaoğlu Mesleki Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı 2 1 1 C  
TOPLAM 1360 Yorum - Yorum Yaz


GENEL AÇIKLAMALAR

MÜDÜR YARDIMCISI

 

 

 

İlgi : a) 13.08.2009 tarih ve 27318  sayılı Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Atama ve Yer Değiştirmelerine İlişkin Yönetmelik.

           b) 09.08.2011 tarih ve 28020  sayılı Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Atama ve Yer Değiştirmelerine İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına İlişkin Yönetmelik.

 

            İlimiz dahilinde, ilgi (a) Yönetmeliğin 18 maddesinde ilgi (b) Yönetmelikle yapılan değişiklikler uyarınca duyuru ve atama yetkisi Valiliğimize ait olan eğitim kurumlarında açık bulunan Müdür Yardımcılığı kadrolarına, aynı Yönetmeliğin 7.ve 8.maddesinde belirtilen genel ve özel şartları taşıyanlar arasından yapılacaktır.

 

           A.Adayların başvuru süresinde dikkat etmesi gereken hususlar:

           1.Adayların, hizmet belgesindeki görev yerlerini, kadro unvanlarını, görevlerinden ayrılma ve başlama tarihlerini kontrol etmelerini, hata var ise İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine müracaat ederek düzeltmeyi yaptırdıktan sonra başvurularını yapmaları gerekmektedir.

           2.İlgi (a) Yönetmelikte belirtilen şartları taşıyan adaylar Genel Açıklamalarımızda yer alan eğitim kurumu yöneticilerinin atama ve yer değiştirme takviminde belirtilen tarihler arasında http://mebbis.meb.gov.tr internet adresinden “Yönetici Atama Başvuru Ekranı”  üzerinden Ek-1 Yöneticilik İstek Formunda en fazla 25 (Yirmibeş) eğitim kurumunu tercih etmek suretiyle başvuruda bulunabileceklerdir. Başvuruların geçerlilik kazanabilmesi için mutlaka Kurum/İlçe/İl onayının yapılması gerekmektedir. Onay işlemlerinden sonra tercihlerde  değişiklik yapılamayacağından adaylar tercihlerini yaparken dikkatli olmaları gerekmektedir. Elektronik ortamda yapılmayan başvurular geçersiz sayılacaktır.

            3.Adayların ilgi (a) Yönetmeliğin 7. ve 8. Maddesi ile ilgi (b) Yönetmeliğin EK-4 formuna  dikkat ederek  tercihlerde bulunması gerekmektedir.     

            4. Adaylardan ilgi (a) Yönetmeliğin 19. maddesinin 5. bendinde belirtildiği üzere; müdür başyardımcısı olarak ataması yapılanlar müdür yardımcısı olarak atanmak üzere başvuruda bulunamayacaklardır.

            5.Adaylar;

 

a. Sınav Sonuç Belgesi

b. Mezuniyet Belgesi

c. MEBBİS Özlük Modülünden alınmış onaylı Hizmet Belgesini (adaylar hizmet belgesindeki   bilgilerinin doğru olduğunu yazıp, imzalayacaklardır.)

d.  Varsa uzmanlık belgesi

      Elektronik başvuru formuna ekleyerek kadrosunun bulunduğu Eğitim Kurumu Müdürlüğüne teslim edeceklerdir.

 

 

            B.Eğitim Kurumu/ İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerince yapılacak işlemler.

 

            1.Eğitim Kurumu Müdürlüklerinin okullarında görev yapan Eğitim Kurumu Yönetici ve öğretmenlerine  ilgi yönetmelik, duyuru yazısı ve genel açıklamaları imza karşılığında duyurması.

 

2.Adayların başvuru şartlarını taşıyıp taşımadığı ayrıca elektronik ortamda girdiği bilgilerin başvuru evrakları ile uyumlu olup olmadığının okul ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerince dikkatli incelenerek gerekli titizliğin gösterilmesi,

 

3. Adayın girdiği bilgilerin doğru olmadığı tespit edildiğinde kesinlikle onay verilmemesi ve reddedilmesi.

4.Adayların bilgilerinde eksiklik /hata olması halinde  öncelikle ADAY daha  sonra ise eksik veya yanlış bilgileri onaylayan OKUL/İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜKLERİ SORUMLU OLACAKTIR ve HAKLARINDA YASAL İŞLEM YAPILACAKTIR.

 

 

5.Eğitim Kurum Müdürlükleri, İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri; başvuru şartlarını taşıyan adayların başvurusunu Genel Açıklamalarımızda yer alan eğitim kurumu yöneticilerinin atama ve yer değiştirme takviminde belirtilen tarihler arasında elektronik ortamda onaylandıktan sonra Elektronik başvuru formu ile birlikte belgelerini aynı gün bekletmeksizin bağlı bulunduğu İlçe/İl Milli Eğitim Müdürlüğüne gönderilmesi. (başvuru yapan aday sorumludur.)

 

C. İl Milli Eğitim Müdürlüğünce Yapılacak İş ve İşlemler:

 

1.İlimizdeki Eğitim Kurumlarında açık bulunan Müdür Yardımcılıkları listesi Genel Açıklamalarımızda yer alan eğitim kurumu yöneticilerinin atama ve yer değiştirme takvimine göre müdürlüğümüzün  http://denizli.meb.gov.tr  adresinden açıklanacaktır.

2.Bakanlığımızca ve müdürlüğümüzce bu konuda yapılacak ek açıklamalar müdürlüğümüzün http://denizli.meb.gov.tr  adresinden yayımlanacaktır.

3.İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerince Başvurusu onaylanan adayların başvuru şartlarını taşıyıp taşımadığı ayrıca elektronik ortamda girdiği bilgilerin başvuru ekranı ile aynı olup olmadığı incelendikten sonra başvurusu uygun olanlar elektronik ortamda onaylanacak uygun olmayanlar reddedilecektir.

4.İlimizdeki eğitim kurumlarında açık bulunan Müdür Yardımcılığı kadrolarına Genel Açıklamalarımızda yer alan eğitim kurumu yöneticilerinin atama ve yer değiştirme takvimine göre ilgi (a) yönetmelikte şartları tutan adayların eğitim kurumu yöneticiliğine atanmaya hak kazanan yönetici adaylarının atamalarının yapılması.

5.Eğitim Kurumu Müdür Yardımcılığı kadrolarına yapılan atamalar http://denizli.meb.gov.tr  adresinden yayımlanacaktır.

 

 

 

3-MÜDÜR YARDIMCISI ATAMA TAKVİMİ

 

 

S.No

YAPILACAK İŞ VE İŞLEMLER

TARÎH

1

Münhal Eğitim Kurumu Müdür Yardımcılıklarının Duyurusu

8-17 Şubat 2012

2

Okul/Kurum ve İlçe Millî Eğitim Müdürlüklerince Başvuruların Kabul Edilmesi ve Onay Süreci

20-24 Şubat 2012

3

Komisyon incelemesi

27 Şubat 2012 

4

Atama Yapılması ve Elektronik Ortamda İlanı

28 Şubat 2012

 

 

 

 

 

 

 

Adem KILINÇ

    Müdür a.

         Müdür Yardımcısı
0 Yorum - Yorum Yaz

bir hadis    12.05.2012

SELAMUN ALEYKUM

 

 

ibn Mesud (RA)'den rivayetle:

 

"Efendimiz (SAV) bir gün Bilal'e (RA) uğradığında yanında bir kaç yığın hurma gördü ve:

 

-   Bilal, bu nedir ? diye sordu.

 

Hz Bilal:

 

-   Ya Rasulallah, bunu senin misafirlerin için saklıyorum, dedi.

 

Efendimiz:

 

-   Bilal, bunun cehennem dumanı olmasından korkmuyor musun ?!

Bunu fakirlere ver ve

Arşın sahibi yüce Allah'ın

seni darlığa düşüreceğinden korkma, buyurdular...

 

(El-Hılye; c:II, s: 313 ve et-Terğib; cII, s: 174- Taberani ve Bezzar'dan kuvvetli senetlerle) Ebu Nu'aym'ın da aynen naklettiği bu hadisi Eby Yaalaa ile Taberani de mealen Ebu Hureyre (RA)'den rivayet etmişlerdir.
0 Yorum - Yorum Yaz


Kendimiz Olduğumuz Günlere Dönme

Sait Şimşek   

 <http://us.mg3.mail.yahoo.com/images/dinle.gif>

 

Sesli Dinle

 

 <http://www.sizinti.com.tr/images/konular/400/3.jpg>  

 

Son günlerde vicdanının koridorlarını âdeta aşındırırcasına dolaşıyor, iç murakabesinin hesabını bir türlü veremiyordu. Milletine karşı hizmet borcunu lâyıkıyla yerine getiremediğini düşünüyor ve savcı edasıyla nefsini yerden yere vuruyordu. Dertsizsem, dert benim diyor ve yüreğindeki dert meşalesinin yeniden alevlenmesi için ızdırap ateşinin sinesine tekrar düşeceği günleri bekliyordu. Zîrâ iki tarafta da rahatlığın olmayacağını çok iyi biliyordu. Bu tarafta ızdırapla iki büklüm olanların, öbür tarafta feraha ereceği müjdesi verilmişti. Ama bilmek yetmiyordu. Önemli olan yaşamaktı. Bu duygularla son durumunu gözden geçirmeye başladı. Asıl derdi azaldıkça dert edilmeyecek durumların dert olmaya başladığını görüyordu. Etrafındaki insanlara daha çok takılmaya başlamıştı artık. Rabb'iyle münasebetinde de ciddi sıkıntılar olduğunu görmesi çok zor olmadı.

 

Muhasebesi devam ederken, gözleri çoktandır uğramadığı kitaplığına takıldı. Vefasızlığını idrak etmiş olmanın mahcubiyetiyle, yavaş yavaş kitaplığa doğru yürümeye başladı. "Günlerdir nerdesin, kapımı niye çalmıyorsun, vefasızlık sana yakışır mı?" dediğini duyar gibi oldu kitaplığının. Gözlerini eski dostlarının üzerinde gezdirirken bir ara sağ üst köşeye odaklandı. Her ay gönül dünyasına "sızan" o kutlu pınarın açılmamış poşetlere mahkûm olduğunu gördü ve yüreğinde ayrı bir burkuntu hissetti. Eskiden satır satır okuduğu ve gözyaşlarıyla su gönderdiği o pınarın, yüreğinde kurumaya başladığını hisseder gibi oldu ve inandığı değerlerden bu kadar uzaklaştığı için suç listesini iyice kabarttı. Eski dostlarına uzun uzun baktıktan sonra vefasızlığına son vermeye ve gönüllere sızmak için gelen, fakat poşetlere mahkûm, o mukaddes hayat çeşmesinin son kaynağından kana kana içmeye karar verdi. Yavaş, biraz tedirgin, biraz da titrek bir hareketle poşetleri kaldırdı. İyileşmek için reçetesini ciddiyetle okuyan hasta edasıyla, sayfaları açmaya başladı. İlâçlar önem sırasına göre bir bir dizilmişti. Birinci sıradaki ilâç hiç şüphesiz çok önemliydi. İlâcın adını yüksek sesle hecelerken, tam hastalığına göre olduğunu anlaması zor olmadı. İsimler gelişigüzel verilmiyordu. Belki günlerce çekilen ızdırap neticesinde, hâlin yazıya döktürülmesiydi sihirli kelimeler. Tekrar vurgulara dikkat ederek ve ses tonunu biraz daha yükselterek hecelemeye başladı: "Bizim de kendimiz olduğumuz günler vardı." ızdırap insanının köşesinden bu ayki seslenişi bir yaralı gönle daha ulaşmak üzereydi. Müellif, o ilk günlerdeki samimiyetten, çekilen sıkıntılar içindeki mutluluklardan, evlerdeki lâhutî atmosferden, yaşatma arzusuyla yaşayan adanmış ruhlardan bahsediyordu. Yürekten söylenen sözler, gideceği mahfili biliyor ve onun yüreğine rahmet damlaları gibi dökülüyordu. Bir anda kendini yazının satırları arasında buluverdi. Onun da kendi olduğu günler vardı. Turnikeye hasbelkader ilk girenlerdendi. Başı okşanıp git denilen ilk hicret erlerindendi. Hayatını valizine sığdırmış, nereye olsa giderim diyecek kadar fedakârdı o zamanlar.

 

 <http://www.sizinti.com.tr/images/konular/400/3_1.jpg>

Kendi olduğu günleri hatırlarken, hayatı bir film şeridi gibi geçiverdi gözünün önünden. Ömür kasedini 15 yıl geri sararak yaşadığı güzellikleri bir bir hatırlamaya başladı. Bir ânda kendini ilk defa öğretmenlik yaptığı okulunda buluverdi. Sadece öğretmenlik mi? inşaat ustalığı, aşçılık ve doktorluk da yaptığı okulunda. Okul için tutulan bina çok eskiydi. Öğrencilerin düşünce dünyalarından önce, okulun yeniden inşası şarttı. Bu sıkıntılı günlerde herkes birer inşaat işçisi gibi çalışıyordu. Bir defasında hayatı boyu unutamayacağı bir hâdiseye şahit olmuştu. Bulunduğu bölgede okul açılacağını duyan talihli bir veli, çocuğunu okula yazdırmaya gelmişti. Binaya girdiğinde harıl harıl çalışan hiç tanımadığı insanları gördü. Yanlarına yaklaşarak "Duydum ki, burada bir okul açılacakmış. Ben de çocuğumu buraya yazdırmak istiyorum. Müdürün odası nerede? Onunla görüşmeliyim." dedi. Herkes birbirine bakıyordu. Adamın inşaat işçileri sandığı insanlar, aslında okulun idareci ve öğretmenleriydi. Üstü başı toz içinde, yamalı elbiselerle kalabalığın içerisinden biri: "Buyrun müdür benim." dedi. Dünyanın bütün makamlarının ne ehemmiyeti vardı, O'nun rızasını kazanmaya vesile olmadıktan sonra. Çok zor şartlar ve maddî sıkıntılar içerisinde eğitim-öğretime başlamışlardı. Ekmek karneyle veriliyordu bu coğrafyada. Yurtta kalan talebelere ekmek bulabilmek için kapı kapı dolaşıyorlardı. Çoğu gün, bir öğün yemek çıkarabiliyorlardı. Ama talebelerden hiç şikâyet gelmiyordu. Varsın aç olalım, varsın binamız olmasın, siz varsınız ya diyorlardı. Öyle alışmışlardı ki öğretmenlerine, okuldan bir an dahi olsun ayrılmak istemiyorlardı. Hattâ hepsi yurtta kalmak istiyordu. Her gün yapılan yurda kayıt müracaatları, yer olmadığından geri çevriliyordu. Yine bir defasında üç talebe, yurtta kalmak istediklerini ve bir çözüm bulunup yurda alınmalarını rica ettiler. Kalbi buruk ve hayır demenin ızdırabını yaşaya yaşaya alamayacaklarını söylemişti. Fakat talebeler ısrarlıydı. "Eğer bizi almazsanız bahçede yatacağız." dediler. Bütün gayretlerine rağmen yurda alınmadılar. Gece olmuş yatma vakti gelmişti. Talebeler dediklerini yaptılar ve bahçedeki yaşlı söğüt ağacının altına yattılar. Bu destansı sahneyi gözyaşlarıyla pencereden takip ediyordu. "Bu davranışlarına karşılık mutlaka onları yurda almalıyım." dedi, kendi kendine. Gecenin bir yarısında öğrencilerini yattıkları yerden kaldırdı ve odasına getirdi. "Artık burada yatacaksınız." dedi kendi yatacağı yeri düşünmeden. Bu güzel günleri hatırlarken kendinden geçmişti âdeta. Gözleri duvarın köşesine odaklanmış dalıp gitmişti 'hey gidi günleri' düşünerek. O ara bir ses duydu. Önce sesin hayalinde mi, yoksa gerçek hayatta mı olduğunu anlayamadı. Bu ses telefon sesiydi. Şöyle bir irkildi ve sehpanın üzerindeki cep telefonunun çaldığını fark etti. Numarayı tanıyamamıştı. Belli ki numara farklı bir ülkeye aitti. Biraz şaşkın, biraz da dalgın bir ses tonuyla 'Alo!' dedi. Çok uzaklardan geldiğini bildiği bir ses:

 

- Hocam merhaba, ben Hasan, talebeniz Hasan. Nasılsınız?

 

Bir an durakladı ve aklındaki bütün Hasan isimlerini hatırlamaya çalıştı. Fakat sesle şahıslar arasında bir türlü irtibat kuramadı. Karşısındaki ses, konuşmaya devam ediyor ve kendini tanıtmak için bazı ipuçları veriyordu:

 

- İlk talebelerinizden, esmer, hızlı hızlı konuşan, Türkçeyi çok geç öğrenen yaramaz talebeniz Hasan.

 

Türkçeyi çok geç öğrenen ilk talebelerinizden deyince yüreğine tatlı bir heyecan gelmişti. Belli ki telefon Orta Asya'da ilk görev yaptığı yerden geliyordu. Hasan'ı da biraz düşündükten sonra hatırladı. Az önceki hayal dünyasının kahramanlarından yurda alınmadığı için bahçede yatan o üç talebeden biriydi Hasan. Sesi bir hayli değişmiş ve konuşması da düzelmişti. Tabi aradan 12 yıl geçmişti.

 

- Numaramı nereden buldun?

 

- Hocam uzun hikâye. Günlerdir size ulaşmaya çalışıyordum. Bir türlü irtibat telefonunuzu bulamadım. Tam ümidimi kaybetmiştim. Geçenlerde bir grup misafir geldi Türkiye'den. Aralarından biri sizi tanıyormuş. Telefonunuzu ondan aldım. Rabbim ümitlerimin tükendiği yerde birini çıkarıverdi karşıma.

 

İlâhî bir sevkin olduğu aşikârdı. Tevafuklar üst üste geliyordu. Sanki Rahmeti Sonsuz onun düşüncelerinin paklaşması ve yeniden kendi olması için bütün sebepleri seferber etmişti. Bir zamanlar inandığı değerlerle bütünleşmesi için emek sarf ettiği talebesi, şimdi kendi düşüncelerinin yeniden billurlaşması için bir vesile olmuştu. Bu da kaderin güzel bir cilvesiydi. Tanışmadan sonra Hasan konuşmaya devam etti:

 

- Hocam benim asıl talebeliğim Türk okuluna yazıldığım ânda başladı ve siz benim ilk öğretmenimdiniz. Bu gün benim için çok mânâlı bir gün. Okuduğum okula öğretmen oldum. İlk talebeniz olarak öğretmenliğimin ilk gününde ilk öğretmenimi elbette unutamazdım.

 

Konuşmalar devam ederken gözleri dolmuş­tu. Bu sözler üzerine yüreğindeki iniltiyi daha faz­la sakla­yamadı ve gözyaşlarına hıçkırıkla­rı da eklendi. Birkaç dakika sonra ancak; "Ben konuşamayacağım sen devam et dinliyorum seni." diyebildi. Hasan, gözyaşlarıyla hocasının mânevî dünyasının arındırılmasına vesile olduğunu biliyormuş gibi bamteline dokunmaya devam ediyordu.

 

- Hocam size çok minnettarım. Bana gerçek insan olmanın ufkunu gösterdiniz. Her şeye rağmen bana sabrettiniz. İnsanlığa hayırlı birisi olarak yetişmem için gecenizi gündüzünüze kattınız. Her şeyden öte bana insanlığa hizmet etme adına en mukaddes meslek olan öğretmenliği sevdirdiniz. Size ne kadar teşekkür etsem azdır. Sizi her duamda anıyorum. Rabb'im sizin gibi insanları başımızdan eksik etmesin.

 

Telefon görüşmesi birkaç saattir yaşadığı arınma ve yeniden kendi olma sürecine nokta koymuştu. Uzunca süren sohbetten sonra ayrılma vakti gelmişti ve şu sözlerle konuşma sona erdi:

 

- Beni unutmayıp en sıkıntılı ânımda elimden tuttuğun için, bana yeniden beni hatırlattığın için asıl ben sana minnettarım. Sana bu mukaddes görevinde başarılar dilerim Hasan.

 

Telefonla birlikte içerisindeki mânevî boşluk da kapanmıştı âdeta. Artık her şey 'eskisi' gibi olacaktı. Yeniden bir kere daha söz verecekti Rabbine. Kulluk vazifesini yerine getirirken daha hassas davranacak, verilen ömür sermayesini rıza istikametinde harcayacaktı. O ilk günlerdeki gibi bütün derdi Hasanlar yetiştirmek olacak, ayağına dolaşan muzır mânilere takılmayacaktı. Aslında değişen hiçbir şey yoktu. Her zamanki gibi mesuliyetini taşıdığı talebeleri vardı; ileride hangi susamış gönüllere rahmet bulutlarını sevke vesile olacağını bilmediği talebeleri. Her şeyden öte kendi olduğu günlerdeki yüreği vardı; herkese ummanlar gibi açtığı o yüreği. "Bir kere daha" dedi. "Yeniden inandığım değerlere gönülden iman ediyorum. Beni terk etmediğin için sana sonsuz şükürler olsun Rabbim! Rahmetinin tecellilerini iliklerime kadar hissediyor ve asla başkası olmamaya ve her zaman benliğimi davamda eritmeye ve kendim olmaya, bir kere daha söz veriyorum Allah'ım!"

 

http://www.sizinti.com.tr/konular/ayrinti/kendimiz-oldugumuz-gunlere-donme-mayis-2012.html
0 Yorum - Yorum Yaz


S.NoİLÇESİKurum AdıGörev AdıNormMevcutİhtiyaçFazlaKurum Tipi
1MERKEZPolis Amca Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim MerkeziMüdür101-A
2MERKEZAHMET-HANİFE PARALI ANAOKULUMüdür101-C
3MERKEZAYDEM Fen lisesiMüdür101-B
4MERKEZDr.Bekir Sıddık Müftüler Anadolu Sağlık Meslek LisesiMüdür101-B
5MERKEZİbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler LisesiMüdür101-B
6MERKEZMerkez Esentepe 23 Nisan AnaokuluMüdür101-A
7MERKEZNEDİME KABAKLIOĞLU ANAOKULUMüdür101-C
8MERKEZRaşit Özkardeş İlköğretim OkuluMüdür101-A
9MERKEZSevgi Bayraktar AnaokuluMüdür101-A
10MERKEZSevindik İlköğretim OkuluMüdür101-B
11MERKEZTOKİ AnaokuluMüdür101-C
12MERKEZUzunpınar İlköğretim OkuluMüdür101-A
13MERKEZDentaş İlköğretim OkuluMüdür101A
14MERKEZVilayetler Hizmet Birliği AnaokuluMüdür101-C
15ACIPAYAMAcıpayam Anadolu Öğretmen LisesiMüdür101-C
16ACIPAYAMAlcı İlköğretim OkuluMüdür101-A
17ACIPAYAMKelekçi Gazi İlköğretim OkuluMüdür101-A
18ACIPAYAMŞehit Şemsi Yılmaz AnaokuluMüdür101-C
19ACIPAYAMYeşilyuva Osman Çemen Çok Programlı LiseMüdür101-A
20AKKÖYAkköy LisesiMüdür101-A
21BABADAĞAtatürk İlköğretim OkuluMüdür101-A
22BAKLANAtaköy İlköğretim OkuluMüdür101-A
23BAKLANKavaklar Beyelli Mehmet Altaş İlköğretim OkuluMüdür101-A
24BEKİLLİAtatürk LisesiMüdür101C
25BEKİLLİBekilli Alpaslan AnaokuluMüdür101-C
26BEKİLLİKutlubey Şehit Er Atakan Caran İlköğretim OkuluMüdür101-A
27BEKİLLİSırıklı İlköğretim OkuluMüdür101-B
28BEYAĞAÇBeyağaç LisesiMüdür101-B
29BEYAĞAÇKapuz Halil İbrahim Arılık İlköğretim OkuluMüdür101-A
30BOZKURTBozkurt AnaokuluMüdür101-C
31BOZKURTBozkurt Çok Programlı LiseMüdür101-A
32BOZKURTBozkurt Güzel Sanatlar ve Spor LisesiMüdür101-B
33BULDANAkın Anadolu Öğretmen LisesiMüdür101-C
34BULDANSalih Gökçe AnaokuluMüdür101-C
35BULDANYenicekent Atatürk İlköğretim OkuluMüdür101-B
36BULDANYenicekent Meliha Aktan LisesiMüdür101A
37ÇALAkkent AnaokuluMüdür101-C
38ÇALÇal İmam Hatip LisesiMüdür101-B
39ÇALÇal İsabey Atatürk İlköğretim OkuluMüdür101-A
40ÇALHançalar Mehmet Akif Ersoy İlköğretim OkuluMüdür10

1

 

 

 

 

-B
41ÇAMELİÇameli Arıkaya İlköğretim OkuluMüdür101-B
42ÇAMELİKalınkoz İlköğretim OkuluMüdür101-A
43ÇAMELİSarıkavak İlköğretim OkuluMüdür101-B
44ÇAMELİŞehit Er Basri Arslan AnaokuluMüdür101-C
45ÇAMELİYaylapınar İlköğretim OkuluMüdür101-A
46ÇARDAKSöğüt İlköğretim OkuluMüdür101-A
47ÇİVRİLAli Kameroğlu AnaokuluMüdür101-B
48ÇİVRİLÇivril Anadolu İmam Hatip LisesiMüdür101-A
49ÇİVRİLÇivril Keriman Kamer Ticaret Meslek LisesiMüdür101-A
50ÇİVRİLÇivril Teknik ve Endüstri Meslek LisesiMüdür101-A
51ÇİVRİLGürpınar Atatürk İlköğretim OkuluMüdür101-A
52ÇİVRİLKadir Kameroğlu Kız Teknik ve Meslek LisesiMüdür101-A
53ÇİVRİLKıralan İlköğretim OkuluMüdür101-A
54ÇİVRİLMesleki Eğitim MerkeziMüdür101-C
55ÇİVRİLMustafa Taşdelen AnaokuluMüdür101-C
56ÇİVRİLÖğretmen Evi ve Akşam Sanat OkuluMüdür101-C
57GÜNEYAtatürk İlköğretim OkuluMüdür101-A
58HONAZHimmet-Nimet Özçelik Anadolu LisesiMüdür101-C
59HONAZNecati-Fikriye Dalaman İlköğretim OkuluMüdür101-A
60KALEİmam Hatip LisesiMüdür101-B
61KALEKale Ethem Özsoy AnaokuluMüdür101-C
62KALEMesleki Eğitim MerkeziMüdür101-B
63SARAYKÖYSarayköy Merkez Mükerrem Tokat AnaokuluMüdür101-A
64SARAYKÖYSarayköy Mesleki ve Teknik Eğitim MerkeziMüdür101-A
65SERİNHİSARSerinhisar AnaokuluMüdür101-C
66SERİNHİSARYatağan Müftü Arif Aksit Ticaret Meslek LisesiMüdür101-B
67TAVASBekir Güngör Anadolu Sağlık Meslek LisesiMüdür101-B
68TAVASHanife ve Ahmet Paralı Teknik ve Endüstri Meslek LisesiMüdür101-A
69TAVASKarahisar Kemal Sarıkaya İlköğretim OkuluMüdür101-A
70TAVASKarahisar LisesiMüdür101-C
71TAVASKarahisar Şehit Albay İbrahim Karaoğlanoğlu AnaokuluMüdür101-C
72TAVASKızılca AnaokuluMüdür101-C
73TAVASTavas Hacı Ali Bilal Cumhuriyet İlköğretim OkuluMüdür101-A
74TAVASTavas Merkez AnaokuluMüdür101-C

Sıraya Dayalı Müdür Atamaları02.01.2012
 

Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Atama ve Yer Değiştirmelerine İlişkin Yönetmeliğin 20. maddesine göre, İlimizde sınava dayalı müdür atamalarına ait genel açıklamalar ve münhal bulunan okul/kurum müdürlükleri listesi ekli dosyadadır. Dökümanları indirmek için tıklayınız.
 07.02.2012  Müdür Başyardımcısı Atamaları Yapıldı
 Sınava dayalı müdür başyardımcılığı atamaları yapıldı
S.NO ADI SOYADI BAŞVURU TİPİ ALANI PUANI YERLEŞTİĞİ KURUM
1 MESUT İNCEOĞLU Müdür Başyardımcısı Coğrafya 99,39 DENİZLİ/MERKEZ (326677) DENİZLİ ERBAKIR FEN LİSESİ
2 KADİR BOZDEVECİ Müdür Başyardımcısı Din Kült. ve Ahl.Bil. 96,66 DENİZLİ/MERKEZ (967409) HASAN TEKİN ADA ANADOLU LİSESİ
3 AHMET SARICA Müdür Başyardımcısı Din Kült. ve Ahl.Bil. 95,68 DENİZLİ/MERKEZ (140146) VALİ NECATİ BİLİCAN MESLEKİ EĞİTİM MERK.
4 ÖZKAN TEKİN Müdür Başyardımcısı Kimya/Kimya Teknolojisi 88,09 DENİZLİ/ÇİVRİL (812011) ŞEVKİYE ÖZEL ANADOLU ÖĞRETMEN LİSESİ
5 CEMİL APA Müdür Başyardımcısı Fen ve Teknoloji 92,45 DENİZLİ/ACIPAYAM (971719) GÖLCÜK YATILI İLKÖĞRETİM BÖLGE OKULU
6 AHMET KOCASARI Müdür Başyardımcısı Tarih 97,56 DENİZLİ/MERKEZ (140109) DENİZLİ İMKB KIZ TEKNİK VE MESLEK LİSESİ
7 ALİ BOZAK Müdür Başyardımcısı Bilişim Teknolojileri 88,57 DENİZLİ/ÇAMELİ (320740) ÇAMELİ ÇOK PROGRAMLI LİSE
8 ŞÜKRAN GEZGİN Müdür Başyardımcısı Fizik 90,28 DENİZLİ/ACIPAYAM (277877) KIZ TEKNİK VE MESLEK LİSESİ
9 ATİLLA KARAAYVAZ Müdür Başyardımcısı Motorlu Araçlar Teknolojisi 93,81 DENİZLİ/ACIPAYAM (290713) MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ
10 SELMA ADABAŞ MASTAN Müdür Başyardımcısı Zihin Engelliler Sınıfı Öğretmenliği 92,90 DENİZLİ/MERKEZ (888881) İSMAİL TOSUNOĞLU İŞ EĞİTİM MERKEZİ
11 MEVLÜT DİNÇ Müdür Başyardımcısı Türk Dili ve Edebiyatı 89,42 DENİZLİ/TAVAS (962810) BEKİR GÜNGÖR ANADOLU SAĞLIK MESLEK LİSESİ
12 KADİR ŞAKAR Müdür Başyardımcısı Tarih 98,04 DENİZLİ/MERKEZ (972822) YAŞAR SANİYE GEMİCİ ANADOLU LİSESİ
13 FEVZİ YAMUÇ Müdür Başyardımcısı Din Kült. ve Ahl.Bil. 95,60 DENİZLİ/ÇARDAK (750276) ÇARDAK ÇOK PROGRAMLI LİSESİ
14 İLHAN KEÇELİOĞLU Müdür Başyardımcısı Din Kült. ve Ahl.Bil. 99,75 DENİZLİ/ACIPAYAM (140494) ACIPAYAM ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ
15 MUSTAFA ERBİL Müdür Başyardımcısı Din Kült. ve Ahl.Bil. 87,08 DENİZLİ/KALE (972674) MUSTAFA ŞİPAR ANADOLU LİSESİ
16 HAYRULLAH AKGÜN Müdür Başyardımcısı Rehber Öğretmen 99,27 DENİZLİ/MERKEZ (974001) İBRAHİM CİNKAYA SOSYAL BİLİMLER LİSESİ
17 BEKİR HÜSEYİN ÇELİK Müdür Başyardımcısı Tarih 90,23 DENİZLİ/ÇİVRİL (352486) ÇİVRİL KERİMAN KAMER TİCARET MESLEK LİSESİ
18 MUSTAFA BAKİ Müdür Başyardımcısı Sınıf Öğretmenliği 105,63 DENİZLİ/MERKEZ (389736) MÜFTÜ AHMET HULUSİ İLKÖĞRETİM OKULU
19 HALİL BAĞRIAÇIK Müdür Başyardımcısı Tarih 96,24 DENİZLİ/MERKEZ (811461) YUNUS EMRE TİCARET MESLEK LİSESİ
20 MUHARREM OSAL Müdür Başyardımcısı Biyoloji 86,36 DENİZLİ/BOZKURT (965192) BOZKURT GÜZEL SANATLAR VE SPOR LİSESİ
21 AHMET YANIKAN Müdür Başyardımcısı Tarih 95,85 DENİZLİ/MERKEZ (966518) DENİZLİ ANADOLU SAĞLIK MESLEK LİSESİ
22 VEYSİ KILIÇ Müdür Başyardımcısı Fizik 98,40 DENİZLİ/MERKEZ (974047) AYDEM FEN LİSESİ0 Yorum - Yorum Yaz


08.02.2012 

Sınava Dayalı Müdür Yardımcılığı Atamaları 

Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Atama ve Yer Değiştirmelerine İlişkin Yönetmeliğin 18. maddesine göre, İlimizde sınava dayalı müdür yardımcısı atamalarına ait genel açıklamalar ve münhal bulunan okul/kurum müdürlükleri listesi ekli dosyadadır. Dosyayı indirmek için tıklayınız. 
0 Yorum - Yorum Yaz


17 ŞUBAT 2012 CUMA GÜNÜ DENİZLİ'DE OKULLAR TATİL Mİ KAR YAĞIŞI NEDENİYLE OKULLAR TATİL Mİ
0 Yorum - Yorum Yaz


ADISOYADIBABA ADIDOĞUM TARİHİGÖREV İLİGÖREV İLÇESİKURUMUALANIPUANIDURUM
7HANDAN              DUMAN               AYDIN               30.10.1961DENİZLİMERKEZİl Milli Eğitim MüdürlüğüALMANCA                                           74BAŞARILI       
63İBRAHİM             ZIBLAK              HALİL               15.12.1960DENİZLİKALEKale İlköğretim OkuluALMANCA                                           54BAŞARISIZ      
122TARKAN              OĞUZ                MEHMET              01.02.1982DENİZLİÇARDAKMehmet Akif Ersoy İlköğretim OkuluBEDEN EĞT.                                        84BAŞARILI       
132CANAN               AVCI                FEYZİ               28.01.1981DENİZLİAKKÖYAkköy LisesiBEDEN EĞT.                                        83BAŞARILI       
144LÜTFİYE AHU         SEVİNÇ              HAKKI NEDİM         18.07.1980DENİZLİBABADAĞKelleci İlköğretim OkuluBEDEN EĞT.                                        81BAŞARILI       
153GÜRAY               AYDEMİR             AYKUT               11.10.1982DENİZLİBEYAĞAÇAtatürk İlköğretim OkuluBEDEN EĞT.                                        81BAŞARILI       
197YUSUF               BAYINDIR            HASAN               19.03.1981DENİZLİMERKEZYaşar Saniye Gemici Anadolu LisesiBEDEN EĞT.                                        79BAŞARILI       
219SERDAR              ESER                HÜSEYİN HÜSNÜ       18.03.1981DENİZLİMERKEZPınarkent Koyunaliler İlköğretim OkuluBEDEN EĞT.                                        79BAŞARILI       
271ALİ SAİD            ÇAĞLAR              NURETTİN            07.03.1977DENİZLİMERKEZOrhan Abalıoğlu Teknik ve Endüstri Meslek LisesiBEDEN EĞT.                                        78BAŞARILI       
326ÖMER                SARIKAYA            SÜLEYMAN            12.03.1983DENİZLİMERKEZIrlıganlı Şehit Piyade Onbaşı Bayram Güzel İlköğretim OkuluBEDEN EĞT.                                        77BAŞARILI       
332MAHMUT              AYHAN               HABİL               02.01.1980DENİZLİTAVASMehmet Özen İlköğretim OkuluBEDEN EĞT.                                        77BAŞARILI       
407MEHMET              ULUTAŞ              MEHMET              10.08.1980DENİZLİMERKEZÜçler İlköğretim OkuluBEDEN EĞT.                                        76BAŞARILI       
416ŞENOL               GEZER               MEHMET              01.02.1982DENİZLİACIPAYAMAcıpayam LisesiBEDEN EĞT.                                        76BAŞARILI       
441FERHAT              YAZİCİ              HALİM               27.09.1977DENİZLİKALEMehmet Oray İlköğretim OkuluBEDEN EĞT.                                        76BAŞARILI       
464ENGİN               OLSOY               SEYFETTİN           09.03.1978DENİZLİBAKLANBaklan Limak Hüsamettin Tuyji Çok Programlı LiseBEDEN EĞT.                                        76BAŞARILI       
501ALİ                 AKAR                HASAN               23.02.1978DENİZLİMERKEZŞemikler Amiroğlu İlköğretim OkuluBEDEN EĞT.                                        75BAŞARILI       
505SELMAN              BULUT               MUHSİN              13.07.1982DENİZLİMERKEZCafer Sadık Abalıoğlu İlköğretim OkuluBEDEN EĞT.                                        75BAŞARILI       
540ABDULLAH            AYDEMİR             RAMAZAN             02.08.1983DENİZLİMERKEZKocadere Vali Mehmet Özgün İlköğretim OkuluBEDEN EĞT.                                        75BAŞARILI       
579GARİP               DOKSÖZ              BEREKET             15.03.1981DENİZLİÇALSazak İlköğretim OkuluBEDEN EĞT.                                        75BAŞARILI       
610AHMET               KAYA                ŞEVKET              03.12.1970DENİZLİMERKEZYaşar Saniye Gemici Anadolu LisesiBEDEN EĞT.                                        74BAŞARILI       
BÜLENT              SEVİNÇ              NEVZAT              02.05.1979DENİZLİBABADAĞMollaahmet İlköğretim OkuluBEDEN EĞT.                                        74BAŞARILI       
GÜRKAN              AKIN                SÜLEYMAN            09.05.1970DENİZLİMERKEZHasan Tekin Ada Anadolu LisesiBEDEN EĞT.                                        73BAŞARILI       
YILMAZ              GÜVEN               TAŞDEMİR            01.02.1972DENİZLİMERKEZRaşit Özkardeş İlköğretim OkuluBEDEN EĞT.                                        73BAŞARILI       
AHMET               AYDOĞAN             HALİL               28.07.1978DENİZLİHONAZHonaz Çok Programlı LisesiBEDEN EĞT.                                        73BAŞARILI       
HAYRİ KEMAL         KARAKAŞ             MEHMET              15.03.1977DENİZLİHONAZDenizli İl Özel İdaresi 75.Yıl Teknik ve Endüstri Meslek LisesiBEDEN EĞT.                                        73BAŞARILI       
OLCAY               UYGUN               AHMET               16.02.1982DENİZLİÇAMELİSarıkavak İlköğretim OkuluBEDEN EĞT.                                        72BAŞARILI       
NURAY               TÜRKYILMAZ          NECATİ              02.04.1982DENİZLİACIPAYAMAkalan Fatih İlköğretim OkuluBEDEN EĞT.                                        72BAŞARILI       
RECEP               ZEREN               DURSUN              05.07.1980DENİZLİSERİNHİSARYavuz Yıldırım Ekiz İlköğretim OkuluBEDEN EĞT.                                        72BAŞARILI       
BİLAL               ÖZDEMİR             TEVFİK              17.07.1981DENİZLİAKKÖYGölemezli İlköğretim OkuluBEDEN EĞT.                                        71BAŞARILI       
SUAT                OMAK                MEVLÜT              21.04.1980DENİZLİMERKEZTevfik Fikret Kaya İlköğretim OkuluBEDEN EĞT.                                        71BAŞARILI       
YASİN               TURGUT              İBRAHİM             27.01.1976DENİZLİMERKEZNevzat Erten Anadolu LisesiBEDEN EĞT.                                        70BAŞARILI       
MEHMET ALİ          KESKİNLER           FAİK                27.10.1974DENİZLİHONAZKaklık İlköğretim OkuluBEDEN EĞT.                                        70BAŞARILI       
HÜSEYİN             ATMACA              BÜNYAMİ             24.02.1982DENİZLİMERKEZEğitim Kurumları Yaptırma ve Yaşatma Derneği Denizli Görme Engelliler İlköğretim OkuluBEDEN EĞT.                                        70BAŞARILI       
MUSTAFA             BOYACI              MUZAFFER            09.12.1981DENİZLİMERKEZHürriyet İlköğretim OkuluBEDEN EĞT.                                        70BAŞARILI       
ÖNDER               UZ                  KAZIM               02.05.1980DENİZLİACIPAYAMOsman Manisalı İlköğretim OkuluBEDEN EĞT.                                        70BAŞARILI       
SULTAN              URKAY               İBRAHİM             12.01.1974DENİZLİTAVASHakimiyet İlköğretim OkuluBEDEN EĞT.                                        70BAŞARILI       
MUTLU               ILDIZ               ALİM                23.04.1980DENİZLİMERKEZAkhan Ahmet Gökşin İlköğretim OkuluBEDEN EĞT.                                        69BAŞARILI       
SADET               UĞURSAL             AHMET               14.05.1967DENİZLİMERKEZPamukkale Teknik ve Endüstri Meslek LisesiBEDEN EĞT.                                        68BAŞARILI       
SERKAN              YAYLAZ              SAFFET              05.04.1978DENİZLİMERKEZÜçler İlköğretim OkuluBEDEN EĞT.                                        68BAŞARILI       
HÜSEYİN             YILMAZ              HAMZA               06.11.1970DENİZLİACIPAYAMAcıpayam Anadolu LisesiBEDEN EĞT.                                        68BAŞARILI       
YÜKSEL              UYGUN               MEHMET              14.11.1982DENİZLİÇAMELİElmalı İlköğretim OkuluBEDEN EĞT.                                        68BAŞARILI       
MERAL               SİZHAN              ARİF                30.08.1971DENİZLİMERKEZAnafartalar LisesiBEDEN EĞT.                                        67BAŞARILI       
KAŞİF               DELİORMAN           METİN               22.07.1978DENİZLİMERKEZUzunpınar İlköğretim OkuluBEDEN EĞT.                                        65BAŞARILI       
HATİCE              UZ                  MEHMET ALİ          08.07.1982DENİZLİACIPAYAMKelekçi Gazi İlköğretim OkuluBEDEN EĞT.                                        65BAŞARILI       
AYKAN               OĞUZ                AHMET               02.04.1975DENİZLİACIPAYAMAcıpayam Ticaret Meslek LisesiBEDEN EĞT.                                        63BAŞARILI       
RECAYİ              KOÇ                 ALİ                 03.08.1974DENİZLİAKKÖYSema Abdurrahman Karamanlıoğlu Otelcilik ve Turizm Meslek  LisesiBEDEN EĞT.                                        61BAŞARILI       
ENVER               TARHAN              BEKİR               28.04.1967DENİZLİMERKEZNamık Kemal İlköğretim OkuluBEDEN EĞT.                                        60BAŞARILI       
AHMET               KAYA                VELİ                07.01.1979DENİZLİMERKEZDenizli İMKB  Kız Teknik ve Meslek LisesiBEDEN EĞT.                                        60BAŞARILI       
SAVAŞ               ÖZCAN               ALİ                 23.07.1973DENİZLİMERKEZLütfi Ege Anadolu Öğretmen LisesiBEDEN EĞT.                                        59BAŞARISIZ      
ZAFER               UĞURSAL             ÜNAL                04.10.1964DENİZLİMERKEZKazım Kaynak Anadolu LisesiBEDEN EĞT.                                        59BAŞARISIZ      
ABDÜLKADİR          KESER               FARUK               02.01.1968DENİZLİSARAYKÖYSarayköy LisesiBEDEN EĞT.                                        59BAŞARISIZ      
AKIN                DEDE                BAHATTİN            29.09.1972DENİZLİKALEKale İlköğretim OkuluBEDEN EĞT.                                        58BAŞARISIZ      
SÜLEYHA             TOPALOĞLU TARIM     ALİ                 31.10.1973DENİZLİMERKEZRaşit Özkardeş İlköğretim OkuluBEDEN EĞT.                                        58BAŞARISIZ      
TEMEL               MANKAN              MAHMUT              04.06.1975DENİZLİMERKEZCumhuriyet Anadolu LisesiBEDEN EĞT.                                        54BAŞARISIZ      
MEHMET              TORT                TÜNAY               05.04.1975DENİZLİÇİVRİLÇivril Teknik ve Endüstri Meslek LisesiBEDEN EĞT.                                        50BAŞARISIZ      
ZARİF               DOĞAN               ŞÜKRÜ               11.03.1955DENİZLİMERKEZOrhan Abalıoğlu Teknik ve Endüstri Meslek LisesiBEDEN EĞT.                                        42BAŞARISIZ      
GİRAY               AYDINER             MUSTAFA             05.10.1985DENİZLİHONAZDenizli İl Özel İdaresi 75.Yıl Teknik ve Endüstri Meslek LisesiBİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ                             86BAŞARILI       
KAĞAN               ÖZCAN               HASAN               23.05.1979DENİZLİMERKEZNevzat Erten Anadolu LisesiBİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ                             83BAŞARILI       
DERYA               SOLMAZ              SÜLEYMAN            07.03.1985DENİZLİACIPAYAMAlaattin İlköğretim OkuluBİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ                             83BAŞARILI       
İLYAS               SEVİNÇ              MEHMET              01.01.1985DENİZLİÇİVRİLÇivril Teknik ve Endüstri Meslek LisesiBİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ                             83BAŞARILI       
FATİH               BABUR               BEŞİR               31.01.1985DENİZLİKALEEthem  ÖZSOY Çok Programlı LisesiBİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ                             80BAŞARILI       
BURCU               TAŞ                 SÜLEYMAN            19.07.1982DENİZLİMERKEZAli Baysal İlköğretim OkuluBİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ                             79BAŞARILI       
ÖZGE                YİĞİT               HALİL İBRAHİM       18.05.1984DENİZLİMERKEZCafer Sadık Abalıoğlu İlköğretim OkuluBİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ                             79BAŞARILI       
SELİM               AYDIN               NAZMİ               01.02.1983DENİZLİÇİVRİLÇivril Emine Özcan Anadolu LisesiBİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ                             78BAŞARILI       
KADİR               MANAV               HÜSEYİN             28.07.1985DENİZLİMERKEZFatih İlköğretim OkuluBİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ                             78BAŞARILI       
ÖZGÜR               ŞEVİK               ŞÜKRÜ               13.03.1982DENİZLİMERKEZAhmet Nuri Erikoğlu İlköğretim OkuluBİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ                             77BAŞARILI       
ZAFER               GÜRSOY              İSMAİL              28.08.1982DENİZLİMERKEZHacı İbrahim Cin İlköğretim OkuluBİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ                             77BAŞARILI       
FATİH               ANIL                MEHMET              02.11.1981DENİZLİMERKEZAnafartalar LisesiBİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ                             77BAŞARILI       
ARZU                KAÇAR               FİKRET              30.06.1985DENİZLİMERKEZMüftü Ahmet Hulusi İlköğretim OkuluBİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ                             77BAŞARILI       
AYŞE                ÇELİK               HABİP               21.02.1986DENİZLİBOZKURTBozkurt Çok Programlı LiseBİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ                             77BAŞARILI       
NAZİF               KORKUT              RAMAZAN             04.02.1983DENİZLİMERKEZPamukkale İlköğretim OkuluBİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ                             76BAŞARILI       
SERKAN              KURT                SADIK               02.05.1980DENİZLİACIPAYAMAcıpayam Teknik ve Endüstri Meslek LisesiBİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ                             76BAŞARILI       
ULAŞ                YILMAZ              MUSTAFA ALİ         12.03.1982DENİZLİBABADAĞBabadağ Hacı Mehmet Zorlu Çok Programlı LisesiBİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ                             76BAŞARILI       
HASAN               KILIÇ               RAMAZAN             01.02.1985DENİZLİBULDANAhmet Tuncay YİBOBİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ                             76BAŞARILI       
AYŞE                GÖKMEN              AHMET               19.09.1983DENİZLİACIPAYAMAcıpayam LisesiBİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ                             75BAŞARILI       
ZAHİDE CANAN        ALKAN               SAMİ                03.10.1984DENİZLİMERKEZLütfi Ege Anadolu Öğretmen LisesiBİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ                             75BAŞARILI       
MUSTAFA             ÖĞRETİR             EROL                21.11.1983DENİZLİMERKEZNamık Kemal İlköğretim OkuluBİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ                             74BAŞARILI       
AHMET               ÇİLLİK              HALİL               10.05.1984DENİZLİMERKEZYardım Sevenler Derneği İlköğretim OkuluBİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ                             74BAŞARILI       
SANİYE              AYGÜN               DURAN               10.01.1983DENİZLİHONAZDenizli İl Özel İdaresi 75.Yıl Teknik ve Endüstri Meslek LisesiBİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ                             73BAŞARILI       
MUSTAFA TUĞRUL      TEK                 NİYAZİ              21.05.1984DENİZLİÇAMELİKalınkoz İlköğretim OkuluBİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ                             71BAŞARILI       
FEVZİ               ŞAKRAK              HASAN               17.12.1982DENİZLİÇİVRİLÇivril Keriman Kamer Ticaret Meslek LisesiBİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ                             68BAŞARILI       
MEHMET              ORUÇ                SÜLEYMAN            29.03.1976DENİZLİHONAZHonaz Çok Programlı LisesiBİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ                             67BAŞARILI       
NİLÜFER             AKYÜZ               ASALEDDEN           04.01.1983DENİZLİBOZKURTBozkurt Cumhuriyet İlköğretim OkuluBİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ                             65BAŞARILI       
MUSTAFA             TAVŞANCI            MEHMET              13.03.1982DENİZLİÇALÇal LisesiBİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ                              GİRMEDİ        
FATİH               DEMİR               KAMİL               13.07.1984DENİZLİSERİNHİSARYatağan Teknik ve Endüstri Meslek LisesiBİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ                              GİRMEDİ        
NERMİN              AKDER               CEMİL               14.05.1970DENİZLİBOZKURTBozkurt Çok Programlı LiseBİYOLOJİ                                          80BAŞARILI       
SENEM               PERİŞAN             EROL                12.02.1980DENİZLİBULDANBuldan Ali Tunaboylu Mesleki ve Teknik Eğitim MerkeziBİYOLOJİ                                          77BAŞARILI       
BEDRİYE DERYA       DİLEMRE             AHMET               27.02.1975DENİZLİSERİNHİSARSerinhisar Hakkı Gökçetin Çok Programlı LiseBİYOLOJİ                                          76BAŞARILI       
GÜLDEN              BERBEROĞLU          MEHMET NURİ         16.12.1965DENİZLİÇİVRİLCivril LisesiBİYOLOJİ                                          74BAŞARILI       
ALEV                KAPLAN              HÜSREV              07.02.1969DENİZLİMERKEZİl Milli Eğitim MüdürlüğüBİYOLOJİ                                          74BAŞARILI       
ALİ                 EGELİ               CELAL               25.03.1966DENİZLİTAVASTavas Köse Ahmetler LisesiBİYOLOJİ                                          74BAŞARILI       
AYSUN               ÖNAL                SALİH ZEKİ          12.02.1967DENİZLİACIPAYAMAcıpayam LisesiBİYOLOJİ                                          74BAŞARILI       
AYŞE                FİLİZ               İBRAHİM             04.07.1984DENİZLİMERKEZİl Milli Eğitim MüdürlüğüBİYOLOJİ                                          74BAŞARILI       
AYŞE                GÜNAY               HÜSEYİN             15.03.1974DENİZLİACIPAYAMAcıpayam Ticaret Meslek LisesiBİYOLOJİ                                          73BAŞARILI       
NİLGÜN              ŞAHİN               NECİP               29.12.1967DENİZLİMERKEZDenizli Irlıganlı LisesiBİYOLOJİ                                          72BAŞARILI       
AYŞE                ÖZTÜRK              MUHARREM            02.10.1969DENİZLİMERKEZDenizli LisesiBİYOLOJİ                                          72BAŞARILI       
SEVGİ               KARAGÖZ             MEHMET              03.12.1969DENİZLİMERKEZCedide Abalıoğlu Anadolu İmam Hatip LisesiBİYOLOJİ                                          72BAŞARILI       
SAADET              BORA                MEHMET FEVZİ        08.02.1971DENİZLİMERKEZCumhuriyet Anadolu LisesiBİYOLOJİ                                          71BAŞARILI       
BİRCAN              AYDOĞAN             ALİ RIZA            30.01.1963DENİZLİMERKEZDenizli LisesiBİYOLOJİ                                          70BAŞARILI       
NECİP ALİ           KINDIL              SADETTİN            20.02.1964DENİZLİMERKEZMehmet Akif Ersoy LisesiBİYOLOJİ                                          70BAŞARILI       
NAZLI               DİNÇ                HÜSEYİN CAHİT       25.06.1971DENİZLİSARAYKÖYSarayköy LisesiBİYOLOJİ                                          68BAŞARILI       
MELİHA              YAKIT               İBRAHİM             04.02.1966DENİZLİMERKEZAtatürk Teknik ve Endüstri Meslek LisesiBİYOLOJİ                                          67BAŞARILI       
ÖZLEM               ÖZTÜRKDAŞ           MUZAFFER            06.11.1973DENİZLİBULDANAkın LisesiBİYOLOJİ                                          67BAŞARILI       
AYSEL               SEMERCİ             MUSTAFA             01.04.1962DENİZLİMERKEZCumhuriyet Anadolu LisesiBİYOLOJİ                                          67BAŞARILI       
İPEK SEDA           UZUN                MELİH               19.01.1984DENİZLİMERKEZUzunpınar 70.Yıl LisesiBİYOLOJİ                                          67BAŞARILI       
İBRAHİM             KARCILILAR          FAİK                15.01.1970DENİZLİMERKEZNevzat Erten Anadolu LisesiBİYOLOJİ                                          66BAŞARILI       
NURDİLEK            IRMAK               MUHARREM            02.09.1968DENİZLİMERKEZNevzat Erten Anadolu LisesiBİYOLOJİ                                          65BAŞARILI       
KERİME              ERGENAY             MUAMMER             17.06.1972DENİZLİMERKEZCumhuriyet Anadolu LisesiBİYOLOJİ                                          64BAŞARILI       
SERPİL              NEŞİRAY             MEHMET              01.07.1966DENİZLİMERKEZDenizli LisesiBİYOLOJİ                                          64BAŞARILI       
UMMAHAN             AKKÖSE              AHMET               15.01.1969DENİZLİACIPAYAMAcıpayam Anadolu İmam Hatip LisesiBİYOLOJİ                                          63BAŞARILI       
GÖNÜL               ÇAĞIRAN             CEMİL               22.01.1965DENİZLİMERKEZYaşar Saniye Gemici Anadolu LisesiBİYOLOJİ                                          61BAŞARILI       
RASİM               BAYAR               MUSTAFA             09.08.1962DENİZLİMERKEZDenizli Türk Eğitim Vakfı Anadolu LisesiBİYOLOJİ                                          61BAŞARILI       
REFİK               UZ                  YAŞAR               19.03.1975DENİZLİACIPAYAMKelekci LisesiBİYOLOJİ                                          61BAŞARILI       
NAGEHAN             FENERCİOĞLU         ALİ MEHMET          17.09.1973DENİZLİMERKEZDenizli Özel Eğitim Meslek LisesiBİYOLOJİ                                          61BAŞARILI       
MUSTAFA             BİÇER               İSMAİL              20.12.1962DENİZLİMERKEZYaşar Saniye Gemici Anadolu LisesiBİYOLOJİ                                          61BAŞARILI       
OSMAN NURİ          DİNÇER              MUSTAFA             14.09.1966DENİZLİBABADAĞBabadağ Hacı Mehmet Zorlu Çok Programlı LisesiBİYOLOJİ                                          60BAŞARILI       
EMEL                DENGİZ              TUNCER              15.02.1971DENİZLİMERKEZHasan Tekin Ada Anadolu LisesiBİYOLOJİ                                          58BAŞARISIZ      
EMİNE               KARADENİZ           MAHMUT              20.02.1964DENİZLİMERKEZKazım Kaynak Anadolu LisesiBİYOLOJİ                                          58BAŞARISIZ      
NURCAN              BALTEKİN            MUSTAFA             01.01.1978DENİZLİÇALÇal Meslekî ve Teknik Eğitim Merkezi, Mesleki Eğitim MerkeziBİYOLOJİ                                          57BAŞARISIZ      
İLKAY               PEKMEZCİ EROĞLU     MEHMET ALİ          27.03.1973DENİZLİMERKEZİl Milli Eğitim MüdürlüğüBİYOLOJİ                                          57BAŞARISIZ      
ZELİHA              ÇAVDAROĞLU          HÜSEYİN             20.04.1968DENİZLİMERKEZDurmuş Ali Çoban Anadolu LisesiBİYOLOJİ                                          56BAŞARISIZ      
NİHAT               ARAS                SÜLEYMAN            05.01.1971DENİZLİMERKEZMehmet Akif Ersoy LisesiBİYOLOJİ                                          54BAŞARISIZ      
NURGÜL              ŞENMAN              İHSAN               14.08.1965DENİZLİHONAZHonaz Çok Programlı LisesiBİYOLOJİ                                          50BAŞARISIZ      
UMMUHAN             YIĞNAK              AHMET               07.01.1965DENİZLİMERKEZKazım Kaynak Anadolu LisesiBİYOLOJİ                                          49BAŞARISIZ      
İLKNUR              ÇOBAN               RAMAZAN             16.08.1978DENİZLİTAVASTavas Ticaret Meslek LisesiBİYOLOJİ                                          43BAŞARISIZ      
MÜKERREME           BAĞCI               İSMAİL              03.01.1972DENİZLİACIPAYAMAcıpayam LisesiCOĞRAFYA                                          87BAŞARILI       
ALİ                 BULUT               MEHMET              28.10.1972DENİZLİMERKEZAnafartalar LisesiCOĞRAFYA                                          83BAŞARILI       
CANAN               KARAKUZU            ALİ                 14.01.1984DENİZLİMERKEZCedide Abalıoğlu Anadolu İmam Hatip LisesiCOĞRAFYA                                          83BAŞARILI       
NİGAR               TUNÇBİLEK           AHMET               24.09.1981DENİZLİGÜNEYGüney Çok Programlı LisesiCOĞRAFYA                                          83BAŞARILI       
SEMİH               AKIN                RAMAZAN             27.08.1983DENİZLİBEYAĞAÇBeyağaç LisesiCOĞRAFYA                                          83BAŞARILI       
İLKNUR              ÜRKMEZ              MUHİTTİN            15.11.1974DENİZLİMERKEZYaşar Saniye Gemici Anadolu LisesiCOĞRAFYA                                          82BAŞARILI       
RECEP               DAĞ                 ÖMER OSMAN          25.08.1967DENİZLİACIPAYAMAcıpayam LisesiCOĞRAFYA                                          82BAŞARILI       
ÜMİT                GEÇGEL              MEHMET              24.10.1973DENİZLİMERKEZDenizli Irlıganlı LisesiCOĞRAFYA                                          82BAŞARILI       
CEVRİYE             DİNDAR              ALİ                 01.01.1965DENİZLİMERKEZYaşar Saniye Gemici Anadolu LisesiCOĞRAFYA                                          81BAŞARILI       
MUSLU               CANLI               MEHMET ALİ          23.03.1977DENİZLİMERKEZDenizli LisesiCOĞRAFYA                                          80BAŞARILI       
ERKAN               AYKANAT             SABAHATTİN          23.08.1969DENİZLİMERKEZKazım Kaynak Anadolu LisesiCOĞRAFYA                                          80BAŞARILI       
NECATİ              MAYUK               MEHMET              02.09.1968DENİZLİKALEİmam Hatip LisesiCOĞRAFYA                                          80BAŞARILI       
ERDAL               SARIÇAM             SALİH               15.06.1971DENİZLİBULDANAkın LisesiCOĞRAFYA                                          79BAŞARILI       
HÜSEYİN             ÇAKMAKCI            BAYRAM              15.04.1971DENİZLİACIPAYAMAcıpayam Anadolu İmam Hatip LisesiCOĞRAFYA                                          79BAŞARILI       
OSMAN               ÇİL                 HÜSEYİN             27.01.1969DENİZLİÇALÇal Anadolu LisesiCOĞRAFYA                                          79BAŞARILI       
BİRGÜL              DİKMEN              YAŞAR               02.01.1970DENİZLİMERKEZCumhuriyet Anadolu LisesiCOĞRAFYA                                          78BAŞARILI       
RAMAZAN             OYTUN               MEHMET              18.08.1968DENİZLİTAVASMehmet Özen İlköğretim OkuluCOĞRAFYA                                          78BAŞARILI       
NEVZAT              TAHAL               OSMAN               20.05.1969DENİZLİMERKEZNevzat Erten Anadolu LisesiCOĞRAFYA                                          77BAŞARILI       
İLKAY               ALTUNAY             İSMAİL              22.01.1970DENİZLİMERKEZNevzat Erten Anadolu LisesiCOĞRAFYA                                          77BAŞARILI       
ELVAN               UĞUR                REMZİ               09.10.1971DENİZLİMERKEZCumhuriyet Anadolu LisesiCOĞRAFYA                                          77BAŞARILI       
NECLA               ALTUN               VELİ                01.07.1966DENİZLİMERKEZDenizli LisesiCOĞRAFYA                                          76BAŞARILI       
ZAFER               ESEN                HASAN ALİ           21.11.1971DENİZLİMERKEZAnafartalar LisesiCOĞRAFYA                                          76BAŞARILI       
ADEM                AKTEKİN             OSMAN               09.12.1971DENİZLİMERKEZYaşar Saniye Gemici Anadolu LisesiCOĞRAFYA                                          76BAŞARILI       
ESEN                KORKMAZ             HALİL BURHAN        15.05.1967DENİZLİACIPAYAMAcıpayam Ticaret Meslek LisesiCOĞRAFYA                                          76BAŞARILI       
HİLAL ZEHRA         KARABULUT           YAHYA               17.11.1984DENİZLİMERKEZUzunpınar 70.Yıl LisesiCOĞRAFYA                                          76BAŞARILI       
GÜLAY               SÜCÜLLÜ             SÜLEYMAN            10.04.1982DENİZLİÇALÇal LisesiCOĞRAFYA                                          76BAŞARILI       
YAKUP               OĞUZHAN             OSMAN               10.12.1969DENİZLİMERKEZDenizli Özel Eğitim Meslek LisesiCOĞRAFYA                                          76BAŞARILI       
ESİN                YALÇINKAYA          FİKRET              20.09.1972DENİZLİMERKEZMehmet Akif Ersoy LisesiCOĞRAFYA                                          75BAŞARILI       
HİLMİ               İNCE                MEMET               28.05.1974DENİZLİMERKEZCumhuriyet Anadolu LisesiCOĞRAFYA                                          75BAŞARILI       
SALİH               ORMANCI             ALİ                 07.02.1960DENİZLİMERKEZKazım Kaynak Anadolu LisesiCOĞRAFYA                                          75BAŞARILI       
MEHMET              GÜZELORDU           ÖNER                30.05.1974DENİZLİMERKEZNevzat Erten Anadolu LisesiCOĞRAFYA                                          75BAŞARILI       
BAHRİ               AŞKIN               ÖMER FARUK          21.10.1966DENİZLİMERKEZAnafartalar LisesiCOĞRAFYA                                          74BAŞARILI       
NURCAN              NOYAN               İSMAİL              27.11.1979DENİZLİMERKEZCedide Abalıoğlu Anadolu İmam Hatip LisesiCOĞRAFYA                                          74BAŞARILI       
HÜLYA               KARADABAN           TAHİR               20.08.1978DENİZLİKALEİmam Hatip LisesiCOĞRAFYA                                          74BAŞARILI       
ÜNAL                SOMKAYA             SALİM               20.11.1969DENİZLİACIPAYAMAcıpayam LisesiCOĞRAFYA                                          73BAŞARILI       
HALİL               KARACA              ALİ İHSAN           01.04.1965DENİZLİSARAYKÖYSarayköy LisesiCOĞRAFYA                                          73BAŞARILI       
ÖMER                TEKİN               BEKİR               25.08.1972DENİZLİBABADAĞBabadağ Hacı Mehmet Zorlu Çok Programlı LisesiCOĞRAFYA                                          73BAŞARILI       
HASAN               DEMİRYÜREK          ALİ                 18.01.1971DENİZLİMERKEZMehmet Akif Ersoy LisesiCOĞRAFYA                                          72BAŞARILI       
TAHSİN              TÜRKMEN             TURGUT              26.09.1963DENİZLİMERKEZNevzat Erten Anadolu LisesiCOĞRAFYA                                          71BAŞARILI       
FAHRETTİN           ÖNCE                ŞÜKRÜ               13.03.1962DENİZLİMERKEZKazım Kaynak Anadolu LisesiCOĞRAFYA                                          71BAŞARILI       
GÜNER               SİCİMLİ             İSMAİL              02.01.1969DENİZLİMERKEZAnafartalar LisesiCOĞRAFYA                                          71BAŞARILI       
FAHRETTİN           OLGUN               HÜSEYİN             08.10.1970DENİZLİMERKEZDenizli Anadolu Sağlık Meslek LisesiCOĞRAFYA                                          70BAŞARILI       
ABDULGANİ           ÖZGEZER             TEMER               01.01.1958DENİZLİMERKEZCumhuriyet Anadolu LisesiCOĞRAFYA                                          70BAŞARILI       
YUNUS               ZIYLAN              ALİ                 14.06.1967DENİZLİÇALÇal Meslekî ve Teknik Eğitim Merkezi, Mesleki Eğitim MerkeziCOĞRAFYA                                          68BAŞARILI       
RAMAZAN             ÖZCAN               HALİL İBRAHİM       12.01.1965DENİZLİÇİVRİLCivril LisesiCOĞRAFYA                                          67BAŞARILI       
MESUT               ÖZTORBAL            MUSTAFA             16.01.1967DENİZLİMERKEZHasan Tekin Ada Anadolu LisesiCOĞRAFYA                                          66BAŞARILI       
ÖZCAN               ÖZDEMİR             MAHMUT              09.10.1968DENİZLİMERKEZCumhuriyet Anadolu LisesiCOĞRAFYA                                          60BAŞARILI       
SADIK               BÜYÜKKELEŞ          MEHMET              12.09.1985DENİZLİMERKEZHacı Ahmet Paralı İlköğretim OkuluDİN KÜL.AHL.BİL.                                  91BAŞARILI       
ŞULE                AKTAŞ               MURAT               22.01.1978DENİZLİMERKEZServergazi İMKB Kız Teknik ve Meslek LisesiDİN KÜL.AHL.BİL.                                  80BAŞARILI       
MUSTAFA             ÖZDEMİR             HİDAYET             24.12.1973DENİZLİMERKEZDenizli LisesiDİN KÜL.AHL.BİL.                                  79BAŞARILI       
NEVZAT              KALINCI             NECATİ              25.01.1975DENİZLİKALEEthem  ÖZSOY Çok Programlı LisesiDİN KÜL.AHL.BİL.                                  76BAŞARILI       
HALİL               ERHUN               CAHİT               30.01.1978DENİZLİMERKEZFatih İlköğretim OkuluDİN KÜL.AHL.BİL.                                  76BAŞARILI       
ZAFER               KAN                 MUSTAFA             06.08.1982DENİZLİACIPAYAMAcıpayam Ticaret Meslek LisesiDİN KÜL.AHL.BİL.                                  73BAŞARILI       
OSMAN               ÇAKIROĞLU           M HAMDİ             19.08.1962DENİZLİMERKEZDenizli LisesiDİN KÜL.AHL.BİL.                                  71BAŞARILI       
FARUK               BAYAM               YUSUF               02.01.1977DENİZLİMERKEZMehmet Akif Ersoy LisesiDİN KÜL.AHL.BİL.                                  71BAŞARILI       
MAHMUT              ŞEVİK               İSMAİL              06.05.1966DENİZLİMERKEZOkul Yaptırma ve Yaşatma Derneği İlköğretim OkuluDİN KÜL.AHL.BİL.                                  69BAŞARILI       
İBRAHİM FARUK       AYDEMİR             MEHMET              12.05.1974DENİZLİMERKEZAli Baysal İlköğretim OkuluDİN KÜL.AHL.BİL.                                  67BAŞARILI       
HASAN               ÖZ                  HÜSEYİN             20.03.1965DENİZLİMERKEZDenizli Ticaret Meslek LisesiDİN KÜL.AHL.BİL.                                  66BAŞARILI       
MUHAMMET ESAT       ARSLAN              SALİH               20.01.1973DENİZLİMERKEZPamukkale Teknik ve Endüstri Meslek LisesiDİN KÜL.AHL.BİL.                                  66BAŞARILI       
AHMET               YAĞMUR              ABDURRAHMAN         15.03.1962DENİZLİBULDANAkın LisesiDİN KÜL.AHL.BİL.                                  65BAŞARILI       
FEVZİ               YAMUÇ               HALİL               13.03.1971DENİZLİÇARDAKÇardak Çok Programlı LisesiDİN KÜL.AHL.BİL.                                  65BAŞARILI       
YILDIRAY            SİPAHİ              İSHAK               04.03.1976DENİZLİMERKEZTevfik Fikret Kaya İlköğretim OkuluDİN KÜL.AHL.BİL.                                  65BAŞARILI       
AHMET               SÖYLEV              ALİ                 03.01.1978DENİZLİBABADAĞBabadağ Hacı Mehmet Zorlu Çok Programlı LisesiDİN KÜL.AHL.BİL.                                  63BAŞARILI       
ŞÜKRÜ               KOLUKISA            HACI                08.01.1974DENİZLİMERKEZCumhuriyet Anadolu LisesiDİN KÜL.AHL.BİL.                                  61BAŞARILI       
ZEKERİYA            KARAHAN             DURALİ              05.05.1971DENİZLİMERKEZAnafartalar LisesiDİN KÜL.AHL.BİL.                                  60BAŞARILI       
ZÜHAL               TAŞKIN              MUZAFFER            07.09.1980DENİZLİBULDANAli Tunaboylu Anadolu LisesiDİN KÜL.AHL.BİL.                                  60BAŞARILI       
ŞÜKÜR               BEK                 ŞÜKRÜ               01.12.1975DENİZLİÇİVRİLCivril LisesiDİN KÜL.AHL.BİL.                                  59BAŞARISIZ      
MUSTAFA             YILDIRIM            SADETTİN            15.08.1974DENİZLİHONAZHonaz Çok Programlı LisesiDİN KÜL.AHL.BİL.                                  59BAŞARISIZ      
SADETTİN            SARIÇALI            YUSUF               08.07.1959DENİZLİMERKEZKazım Kaynak Anadolu LisesiDİN KÜL.AHL.BİL.                                  57BAŞARISIZ      
METİN               AYTEKİN             MEHMET              20.07.1962DENİZLİMERKEZDenizli Anadolu Sağlık Meslek LisesiDİN KÜL.AHL.BİL.                                  57BAŞARISIZ      
MUSTAFA             YOLLU               HÜSEYİN             07.02.1979DENİZLİMERKEZCedide Abalıoğlu Anadolu İmam Hatip LisesiDİN KÜL.AHL.BİL.                                  57BAŞARISIZ      
NAZİF               ÖZDEMİR             ALİ                 28.09.1977DENİZLİMERKEZDenizli Özel Eğitim Meslek LisesiDİN KÜL.AHL.BİL.                                  57BAŞARISIZ      
ABDULLAH            SÖYLER              BEKİR               01.01.1977DENİZLİMERKEZDenizli Ticaret Meslek LisesiDİN KÜL.AHL.BİL.                                  57BAŞARISIZ      
SALİH               AYDOĞDU             MUSTAFA             16.02.1962DENİZLİMERKEZNamık Kemal İlköğretim OkuluDİN KÜL.AHL.BİL.                                  55BAŞARISIZ      
MEHMET EMRE         KATILMIŞ            OKTAY               14.10.1977DENİZLİMERKEZKazım Kaynak Anadolu LisesiFELSEFE                                           79BAŞARILI       
NESRİN              TOPAL               FAHRİ               28.12.1970DENİZLİACIPAYAMAcıpayam LisesiFELSEFE                                           78BAŞARILI       
PINAR               BÜLBÜL              ALİ                 17.12.1978DENİZLİMERKEZDurmuş Ali Çoban Anadolu LisesiFELSEFE                                           77BAŞARILI       
NADİR               GÜNAY               CAHİT               01.01.1973DENİZLİMERKEZCedide Abalıoğlu Anadolu İmam Hatip LisesiFELSEFE                                           73BAŞARILI       
ŞAHİDE              KATER               MEHMET SAİT         05.05.1974DENİZLİBULDANBuldan Ali Tunaboylu Mesleki ve Teknik Eğitim MerkeziFELSEFE                                           72BAŞARILI       
SERDAL              KAYNAK              YAHYA               08.12.1979DENİZLİMERKEZOrhan Abalıoğlu Teknik ve Endüstri Meslek LisesiFELSEFE                                           72BAŞARILI       
ELİF                TEZERDİ             DURMUŞ              09.10.1982DENİZLİSARAYKÖYSarayköy LisesiFELSEFE                                           72BAŞARILI       
FİRDEVS             KELEŞ               FEHMİ               03.04.1970DENİZLİMERKEZMehmet Akif Ersoy LisesiFELSEFE                                           70BAŞARILI       
ONUR                ÇELİK               NECDET              19.12.1973DENİZLİMERKEZDenizli LisesiFELSEFE                                           69BAŞARILI       
ÖZGÜL               BAYRAKTAR           TARCAN              22.07.1977DENİZLİKALEEthem  ÖZSOY Çok Programlı LisesiFELSEFE                                           69BAŞARILI       
FATMA               UMUNÇ               HAYRETTİN           28.08.1975DENİZLİACIPAYAMAcıpayam Ticaret Meslek LisesiFELSEFE                                           69BAŞARILI       
SERKAN              ÖZTÜRK              AHMET               06.02.1981DENİZLİAKKÖYAkköy LisesiFELSEFE                                           69BAŞARILI       
SEVİLAY             YAŞAR               SÜLEYMAN            16.05.1967DENİZLİMERKEZAnafartalar LisesiFELSEFE                                           68BAŞARILI       
FATMA               ASKI                OSMAN               13.04.1973DENİZLİMERKEZNevzat Erten Anadolu LisesiFELSEFE                                           68BAŞARILI       
ZEKİYE              EREN                MEHMET              21.08.1972DENİZLİMERKEZAnafartalar LisesiFELSEFE                                           67BAŞARILI       
SEVAL               TAŞ                 CELAL               17.10.1977DENİZLİMERKEZOrhan Abalıoğlu Teknik ve Endüstri Meslek LisesiFELSEFE                                           67BAŞARILI       
SİBEL               GÖKÇE ÜNGÖR         HACI NURİ           28.04.1980DENİZLİHONAZDenizli İl Özel İdaresi 75.Yıl Teknik ve Endüstri Meslek LisesiFELSEFE                                           67BAŞARILI       
NURİ                DAYI                ÖMER                11.03.1969DENİZLİMERKEZKazım Kaynak Anadolu LisesiFELSEFE                                           66BAŞARILI       
İBRAHİM             ÇİÇEKDEMİR          ŞEVKİ               15.01.1977DENİZLİBULDANAkın Anadolu Öğretmen LisesiFELSEFE                                           66BAŞARILI       
İNCİ                BOZDAĞ              MEHMET              04.01.1966DENİZLİMERKEZMehmet Akif Ersoy LisesiFELSEFE                                           66BAŞARILI       
MESUT               ALTINDAĞ            AHMET URFAN         01.07.1963DENİZLİBULDANAkın LisesiFELSEFE                                           65BAŞARILI       
ÖNDER               ERDOĞMUŞ            KADİR               30.09.1976DENİZLİMERKEZDurmuş Ali Çoban Anadolu LisesiFELSEFE                                           65BAŞARILI       
EZEL                ALTINKAYA           NURULLAH            20.05.1976DENİZLİTAVASKarahisar LisesiFELSEFE                                           65BAŞARILI       
YASİN               DÜZGÜN              HALİL İBRAHİM       12.05.1972DENİZLİMERKEZKayhan 75. Yıl Ticaret Meslek LisesiFELSEFE                                           65BAŞARILI       
ASIM                GÜLHAN              METİN               01.01.1974DENİZLİAKKÖYAkköy LisesiFELSEFE                                           64BAŞARILI       
ADİLE               KAYA                HÜSEYİN             04.05.1977DENİZLİSARAYKÖYSarayköy LisesiFELSEFE                                           64BAŞARILI       
HALİL               KONUŞKAN            RIFAT               20.08.1962DENİZLİBULDANYenicekent Meliha Aktan LisesiFELSEFE                                           62BAŞARILI       
HÜLYA               UÇUR                İBRAHİM İRFAN       13.02.1972DENİZLİMERKEZCumhuriyet Anadolu LisesiFELSEFE                                           61BAŞARILI       
HALİSE              ULUDAĞ              OSMAN               25.05.1977DENİZLİACIPAYAMAcıpayam Teknik ve Endüstri Meslek LisesiFELSEFE                                           59BAŞARISIZ      
ELÇİN               YÜCE                HALİT               19.08.1984DENİZLİMERKEZİl Milli Eğitim MüdürlüğüFELSEFE                                           59BAŞARISIZ      
SERPİL              TURHAN              ALİ                 20.02.1976DENİZLİMERKEZCumhuriyet Anadolu LisesiFELSEFE                                           58BAŞARISIZ      
HASAN FARUK         AKTAŞ               SÜLEYMAN            30.07.1975DENİZLİMERKEZCumhuriyet Anadolu LisesiFELSEFE                                           57BAŞARISIZ      
MEHMET              ÇAVDAR              MEHMET              04.01.1974DENİZLİÇALÇal LisesiFELSEFE                                           56BAŞARISIZ      
SUNA                ÇELİK               KEMAL               05.10.1972DENİZLİMERKEZAtatürk Teknik ve Endüstri Meslek LisesiFELSEFE                                           56BAŞARISIZ      
YENER               ŞENLİ               NİYAZİ              21.11.1970DENİZLİMERKEZKazım Kaynak Anadolu LisesiFELSEFE                                           49BAŞARISIZ      
ALİ UĞUR            BİLİCİ              MUSA                21.11.1969DENİZLİSARAYKÖYSarayköy LisesiFİZİK                                             72BAŞARILI       
SÜLEYMAN            KUDAY               YAŞAR               25.05.1965DENİZLİSARAYKÖYİlçe Milli Eğitim MüdürlüğüFİZİK                                             72BAŞARILI       
FATMA               ERDOĞAN             SÜLEYMAN            11.11.1976DENİZLİHONAZHonaz Çok Programlı LisesiFİZİK                                             67BAŞARILI       
AKİF                ŞENKAYA             ZİYA                08.12.1964DENİZLİMERKEZNevzat Erten Anadolu LisesiFİZİK                                             66BAŞARILI       
ÖZGÜR               ÖZHAN               SALİM               09.03.1972DENİZLİSARAYKÖYSarayköy LisesiFİZİK                                             66BAŞARILI       
MEHMET              KIRLI               HALİL               19.05.1969DENİZLİÇİVRİLCivril LisesiFİZİK                                             65BAŞARILI       
CEMAL               BEYAZIT             ÖMER                06.04.1976DENİZLİACIPAYAMAcıpayam Teknik ve Endüstri Meslek LisesiFİZİK                                             64BAŞARILI       
ŞEVKİ               ÖZTAŞ               FAHRİ               11.03.1979DENİZLİACIPAYAMYeşilyuva Osman Çemen Çok Programlı LiseFİZİK                                             64BAŞARILI       
DURSUN              YILDIRIM            ŞABAN               02.05.1972DENİZLİACIPAYAMKız Teknik ve Meslek LisesiFİZİK                                             64BAŞARILI       
MEHMET SALİH        TERCİOĞLU           MEHMET              03.01.1964DENİZLİMERKEZDenizli LisesiFİZİK                                             64BAŞARILI       
CEYDANUR            ÖZKAN YILMAZ        SAFİ                04.02.1983DENİZLİBULDANİlçe Milli Eğitim MüdürlüğüFİZİK                                             64BAŞARILI       
ATİKE BUKET         SERDAROĞLU          BURHAN              25.05.1968DENİZLİMERKEZCumhuriyet Anadolu LisesiFİZİK                                             63BAŞARILI       
AYŞE                SALLIO              İSMAİL              01.03.1979DENİZLİTAVASTavas LisesiFİZİK                                             63BAŞARILI       
ÖZLEM               TUĞRUL              İSMAİL              29.07.1976DENİZLİMERKEZPamukkale Teknik ve Endüstri Meslek LisesiFİZİK                                             61BAŞARILI       
OSMAN               PARLATICI           CEMAL               08.01.1957DENİZLİMERKEZKazım Kaynak Anadolu LisesiFİZİK                                             60BAŞARILI       
AYŞE                KAYNAR BEBİR        DURMUŞ              03.04.1968DENİZLİMERKEZYaşar Saniye Gemici Anadolu LisesiFİZİK                                             60BAŞARILI       
ALİ                 ÖZKUL               BÜRHAN              18.12.1975DENİZLİÇİVRİLKadir Kameroğlu Kız Teknik ve Meslek LisesiFİZİK                                             60BAŞARILI       
TOKER               KOÇ                 MEHMET              28.06.1974DENİZLİBULDANBuldan Ali Tunaboylu Mesleki ve Teknik Eğitim MerkeziFİZİK                                             59BAŞARISIZ      
AKİF ALPARSLAN      ERDEM               KEMAL ALP           26.05.1973DENİZLİACIPAYAMAcıpayam Ticaret Meslek LisesiFİZİK                                             58BAŞARISIZ      
ŞEREF               BAĞCI               CAHİT               09.02.1967DENİZLİACIPAYAMAcıpayam LisesiFİZİK                                             57BAŞARISIZ      
NAZİF               ÖZEN                SEYFİ               27.01.1967DENİZLİÇİVRİLÇivril Anadolu İmam Hatip LisesiFİZİK                                             57BAŞARISIZ      
HÜSEYİN ERGÜN       AKTAŞ               ALİ RIZA            06.12.1966DENİZLİMERKEZCedide Abalıoğlu Anadolu İmam Hatip LisesiFİZİK                                             56BAŞARISIZ      
SEZEN               DİLEK               VEDAT               29.04.1972DENİZLİMERKEZMehmet Akif Ersoy LisesiFİZİK                                             56BAŞARISIZ      
ALİME               YAZGAN              SÜLEYMAN            16.08.1972DENİZLİMERKEZNevzat Erten Anadolu LisesiFİZİK                                             56BAŞARISIZ      
ŞÜKRAN              GEZGİN              HÜSEYİN             20.11.1974DENİZLİACIPAYAMKız Teknik ve Meslek LisesiFİZİK                                             55BAŞARISIZ      
DERYA               HASPOLATLI          KAMİL               22.06.1973DENİZLİMERKEZDenizli Irlıganlı LisesiFİZİK                                             55BAŞARISIZ      
ABDULLAH            KARABULUT           HİMMET              25.11.1967DENİZLİMERKEZYaşar Saniye Gemici Anadolu LisesiFİZİK                                             53BAŞARISIZ      
MEHMET              PEKDEMİR            İSMAİL              20.06.1974DENİZLİMERKEZKayhan 75. Yıl Ticaret Meslek LisesiFİZİK                                             52BAŞARISIZ      
NİMET               İZGİ                MEHMET MUSTAFA      03.07.1967DENİZLİMERKEZDenizli LisesiFİZİK                                             52BAŞARISIZ      
İLKER               OĞUZ                GALİP               28.01.1970DENİZLİBULDANAkın LisesiFİZİK                                             52BAŞARISIZ      
YASİN               DALKILIÇ            MEHMET              02.10.1968DENİZLİMERKEZHasan Tekin Ada Anadolu LisesiFİZİK                                             52BAŞARISIZ      
MESUT               BİLGETEKİN          HÜSEM               01.01.1973DENİZLİTAVASHanife ve Ahmet Paralı Teknik ve Endüstri Meslek LisesiFİZİK                                             51BAŞARISIZ      
MEHMET BÜLENT       GÜRBÜZ              MUSA                30.11.1967DENİZLİSARAYKÖYSarayköy LisesiFİZİK                                             50BAŞARISIZ      
CANAN               PEKGÜZEL            İSMAİL              19.12.1975DENİZLİKALEEthem  ÖZSOY Çok Programlı LisesiFİZİK                                             48BAŞARISIZ      
SERAP               ÇELİK               KAZİM               07.07.1960DENİZLİMERKEZAtatürk Teknik ve Endüstri Meslek LisesiFİZİK                                             48BAŞARISIZ      
SEMRA               SAZAK               MEVLÜT              30.05.1969DENİZLİMERKEZCumhuriyet Anadolu LisesiFİZİK                                             47BAŞARISIZ      
RAHİME REYHAN       DEVECİ              HALİL               06.07.1970DENİZLİBABADAĞBabadağ Hacı Mehmet Zorlu Çok Programlı LisesiFİZİK                                             47BAŞARISIZ      
SEYHAN              ÖNER                HÜSEYİN             15.06.1962DENİZLİSARAYKÖYSarayköy LisesiFİZİK                                             46BAŞARISIZ      
MESUT               ÖNAL                MUSTAFA             12.07.1976DENİZLİÇALÇal Meslekî ve Teknik Eğitim Merkezi, Mesleki Eğitim MerkeziFİZİK                                             45BAŞARISIZ      
METİN               YIĞNAK              HASAN               08.01.1968DENİZLİMERKEZAnafartalar LisesiFİZİK                                             44BAŞARISIZ      
HÜDAİ               AKAY                MEHMET EMİN         30.08.1971DENİZLİMERKEZKazım Kaynak Anadolu LisesiFİZİK                                             44BAŞARISIZ      
MİRCAN              DEMİRCİLER          MEHMET              09.09.1969DENİZLİMERKEZDenizli Anadolu Sağlık Meslek LisesiFİZİK                                             39BAŞARISIZ      
HACİM               YILMAZ              CEVAT               20.12.1960DENİZLİMERKEZOrhan Abalıoğlu Teknik ve Endüstri Meslek LisesiFİZİK                                             23BAŞARISIZ      
HAKAN               DİLMEN              HALİL BİLGİN        02.06.1972DENİZLİMERKEZİl Milli Eğitim MüdürlüğüFİZİK                                             21BAŞARISIZ      
DİLEK               FİLİK               ÜNAL                06.01.1975DENİZLİMERKEZVakıfbank İlköğretim OkuluGÖRSEL SANATLAR/RESİM                             75BAŞARILI       
YASEMİN             ÇETİN               HALİL               30.04.1974DENİZLİACIPAYAMAcıpayam LisesiGÖRSEL SANATLAR/RESİM                             74BAŞARILI       
AYŞE ASLI           SELÇUK              ALİ İHSAN           20.04.1981DENİZLİMERKEZDenizli Ticaret Odası Ahi Sinan İlköğretim OkuluGÖRSEL SANATLAR/RESİM                             72BAŞARILI       
SEZİN               KALİAN              BURHANETTİN         17.06.1981DENİZLİBULDANAhmet Tuncay YİBOGÖRSEL SANATLAR/RESİM                             71BAŞARILI       
ESİN                BAL                 HASAN               23.11.1979DENİZLİÇARDAKFatih İlköğretim OkuluGÖRSEL SANATLAR/RESİM                             71BAŞARILI       
IŞIL                ASLAN               İSMET               29.05.1975DENİZLİMERKEZTevfik Fikret Kaya İlköğretim OkuluGÖRSEL SANATLAR/RESİM                             70BAŞARILI       
HANDAN              EREN                HASAN               18.05.1977DENİZLİKALECumhuriyet YİBOGÖRSEL SANATLAR/RESİM                             70BAŞARILI       
ONUR                AYDOSLU             MEHMET              25.09.1978DENİZLİMERKEZPolis Amca Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim MerkeziGÖRSEL SANATLAR/RESİM                             70BAŞARILI       
TUĞBA               GÜNGÖR              SÜLEYMAN NİHAL      20.04.1981DENİZLİSARAYKÖYGazi İlköğretim OkuluGÖRSEL SANATLAR/RESİM                             70BAŞARILI       
PINAR               BAŞER               ADEM                14.01.1981DENİZLİMERKEZAkhan Ahmet Gökşin İlköğretim OkuluGÖRSEL SANATLAR/RESİM                             69BAŞARILI       
ZELİHA              MÜREN KILIÇ         NAFİZ               17.05.1975DENİZLİMERKEZCumhuriyet Anadolu LisesiGÖRSEL SANATLAR/RESİM                             68BAŞARILI       
HABİBE              BAŞOĞLAN            MURAT AZİZ          09.07.1978DENİZLİSARAYKÖYDuacılı Ahmet Güdücü İlköğretim OkuluGÖRSEL SANATLAR/RESİM                             67BAŞARILI       
ÇİĞDEM              ARMAĞAN MURATOĞLU   YILDIRIM            18.07.1975DENİZLİMERKEZKazım Kaynak Anadolu LisesiGÖRSEL SANATLAR/RESİM                             67BAŞARILI       
ASİYE               ÜNLÜ                MUSTAFA             26.02.1981DENİZLİSARAYKÖYSarayköy LisesiGÖRSEL SANATLAR/RESİM                             65BAŞARILI       
HATİCE              AYDIN               MUHİTTİN            03.06.1976DENİZLİMERKEZKazım Kaynak Anadolu LisesiGÖRSEL SANATLAR/RESİM                             64BAŞARILI       
ERDEM               KINIK               ABDULLAH            11.11.1982DENİZLİAKKÖYGölemezli İlköğretim OkuluGÖRSEL SANATLAR/RESİM                             63BAŞARILI       
HİKMET              GÜNDEMİR            HÜSEYİN             01.05.1962DENİZLİMERKEZCumhuriyet Anadolu LisesiGÖRSEL SANATLAR/RESİM                             62BAŞARILI       
ZEHRA               KARABABA DÜNDAR     AHMET               22.04.1979DENİZLİBULDANGüngör Cerit Cumhuriyet İlköğretim OkuluGÖRSEL SANATLAR/RESİM                             62BAŞARILI       
SEMA                ÇİFTCİ              SADIK               10.02.1972DENİZLİMERKEZHacı İbrahim Demireren Cumhuriyet İlköğretim OkuluGÖRSEL SANATLAR/RESİM                             61BAŞARILI       
HATİCE              ALTIN SELEK         HAMİT               27.06.1976DENİZLİMERKEZKayhan Mehmet Atmaca İlköğretim OkuluGÖRSEL SANATLAR/RESİM                             61BAŞARILI       
SEVİNÇ              ASLANER             ŞÜKRÜ               17.07.1982DENİZLİBOZKURTHalk Eğitim MerkeziGÖRSEL SANATLAR/RESİM                             61BAŞARILI       
İLKNUR              KANDEMİR AKHAN      ALİ                 12.03.1975DENİZLİMERKEZMehmet Akif Ersoy LisesiGÖRSEL SANATLAR/RESİM                             60BAŞARILI       
ESRA                ÇAĞLAR              VELİ                18.06.1979DENİZLİHONAZAhmet Kazak İlköğretim OkuluGÖRSEL SANATLAR/RESİM                             60BAŞARILI       
ALEV                ERTEM               ALİ                 26.01.1979DENİZLİMERKEZDeveli İlköğretim OkuluGÖRSEL SANATLAR/RESİM                             57BAŞARISIZ      
ERKAN               ALSAN               NURETTİN            03.06.1954DENİZLİBULDANAkın LisesiGÖRSEL SANATLAR/RESİM                             56BAŞARISIZ      
KUDRET              KÖMÜRCÜOĞLU         İSMAİL              30.09.1975DENİZLİMERKEZKazım Kaynak Anadolu LisesiGÖRSEL SANATLAR/RESİM                             55BAŞARISIZ      
MUSA                MERT                İSA                 24.06.1971DENİZLİSARAYKÖY24 Mayıs İlköğretim OkuluGÖRSEL SANATLAR/RESİM                             53BAŞARISIZ      
MUHAMMET            SÜZEN               AHMET               22.02.1969DENİZLİMERKEZİl Milli Eğitim MüdürlüğüGÖRSEL SANATLAR/RESİM                             52BAŞARISIZ      
METİN               DEMİRHAN            HALİL               24.03.1961DENİZLİMERKEZDenizli LisesiGÖRSEL SANATLAR/RESİM                             50BAŞARISIZ      
DUYGU               ERKE                MUZAFFER            21.08.1971DENİZLİMERKEZMerkez Efendı İlköğretim OkuluGÖRSEL SANATLAR/RESİM                             48BAŞARISIZ      
GÜLER               ARIK                MUSTAFA             29.07.1971DENİZLİMERKEZNevzat Erten Anadolu LisesiGÖRSEL SANATLAR/RESİM                              GİRMEDİ        
MEHMET              ANNAK               OSMAN               02.01.1966DENİZLİKALEİmam Hatip LisesiİHL MES.DERSLERİ                                  69BAŞARILI       
HÜSEYİN             KARADEMİR           SÜLEYMAN            09.09.1968DENİZLİMERKEZCedide Abalıoğlu Anadolu İmam Hatip LisesiİHL MES.DERSLERİ                                  59BAŞARISIZ      
AYŞE                DOK                 ERCAN               03.05.1984DENİZLİBEYAĞAÇAtatürk İlköğretim OkuluİNGİLİZCE                                         93BAŞARILI       
BİRCAN              DOĞAN               ZEKİ                01.01.1977DENİZLİMERKEZCedide Abalıoğlu Anadolu İmam Hatip LisesiİNGİLİZCE                                         89BAŞARILI       
BEDİA               ACARTÜRK KIRGIZ     LÜTFİ               26.08.1985DENİZLİMERKEZHacı İbrahim Cin İlköğretim OkuluİNGİLİZCE                                         88BAŞARILI       
SEMAHAT             ORHAN               NAZİF               05.01.1984DENİZLİHONAZNecati-Fikriye Dalaman İlköğretim OkuluİNGİLİZCE                                         88BAŞARILI       
ZEHRA               TEZEL               MUZAFFER            22.06.1978DENİZLİMERKEZDoğan Demircioğlu Emsan İlköğretim OkuluİNGİLİZCE                                         87BAŞARILI       
ŞENAY               GÖREN               ŞEREF               21.08.1982DENİZLİMERKEZServergazi İMKB Kız Teknik ve Meslek LisesiİNGİLİZCE                                         87BAŞARILI       
GÜRHAN              TUNA                CAHİT               01.11.1981DENİZLİSERİNHİSARYatağan Teknik ve Endüstri Meslek LisesiİNGİLİZCE                                         86BAŞARILI       
HATİCE              ÖZER                HÜSEYİN             27.03.1982DENİZLİMERKEZHacı Serpil Kabaklıoğlu İlköğretim OkuluİNGİLİZCE                                         86BAŞARILI       
ÖZLEM               ÇELİK               CEVDET              24.06.1984DENİZLİMERKEZSevindik İlköğretim OkuluİNGİLİZCE                                         86BAŞARILI       
BİLAL               GÜNEŞ               RAMAZAN             25.06.1984DENİZLİSARAYKÖYGazi İlköğretim OkuluİNGİLİZCE                                         86BAŞARILI       
SAİM                ÖZHAN               İBRAHİM             28.01.1983DENİZLİMERKEZKarakurt İlköğretim OkuluİNGİLİZCE                                         86BAŞARILI       
SALİH               PEKER               NİHAT               27.07.1984DENİZLİTAVASTavas Zeybekler Anadolu LisesiİNGİLİZCE                                         86BAŞARILI       
ONUR                KARAMAN             AVNİ                19.11.1981DENİZLİACIPAYAMDedebağ Atatürk İlköğretim OkuluİNGİLİZCE                                         85BAŞARILI       
ÖZLEM               AYATA               AHMET               15.01.1981DENİZLİKALEÖzlüce İlköğretim OkuluİNGİLİZCE                                         85BAŞARILI       
FATMA               CAN                 CELAL               10.06.1986DENİZLİHONAZKaklık İlköğretim OkuluİNGİLİZCE                                         85BAŞARILI       
EZGİ                KUTLUBAY            ALİ HÜSEYİN         07.05.1976DENİZLİMERKEZDenizli Ticaret Odası Ahi Sinan İlköğretim OkuluİNGİLİZCE                                         84BAŞARILI       
AYDAN               SERTÇETİN           İHSAN               19.09.1982DENİZLİMERKEZAtalar Sadettin Kıbrıslıoğlu İlköğretim OkuluİNGİLİZCE                                         84BAŞARILI       
KENAN               TURGUT              KAZIM               25.05.1981DENİZLİBEYAĞAÇSazak İlköğretim OkuluİNGİLİZCE                                         84BAŞARILI       
MELİKE              ÇINAR               NURİ                25.06.1983DENİZLİMERKEZHacı İbrahim Demireren Cumhuriyet İlköğretim OkuluİNGİLİZCE                                         84BAŞARILI       
SEMRA               METİNSOY            HALİL               07.03.1983DENİZLİMERKEZCafer Sadık Abalıoğlu İlköğretim OkuluİNGİLİZCE                                         84BAŞARILI       
SELİM               KOCAMAN             İBRAHİM             01.08.1984DENİZLİBABADAĞBabadağ Hacı Mehmet Zorlu Çok Programlı LisesiİNGİLİZCE                                         84BAŞARILI       
ERDEM               KAFTAN              MUSTAFA             18.02.1979DENİZLİMERKEZRaşit Özkardeş İlköğretim OkuluİNGİLİZCE                                         83BAŞARILI       
ZAFER               USLU                ATALAY              30.08.1975DENİZLİMERKEZHacı Halil Bektaş İlköğretim OkuluİNGİLİZCE                                         83BAŞARILI       
ÇAĞRI               KARAMAN             MEHMET              08.04.1984DENİZLİTAVASYorga Hacı Fatma Topalan İlköğretim OkuluİNGİLİZCE                                         83BAŞARILI       
SEVİL               SORAN               MAHMUT              01.05.1984DENİZLİÇARDAKSöğüt İlköğretim OkuluİNGİLİZCE                                         83BAŞARILI       
NESRİN              GÖRGÜLÜ GÜVENİR     ABDULLAH            26.06.1982DENİZLİBULDANAhmet Terzioğlu İlköğretim OkuluİNGİLİZCE                                         83BAŞARILI       
NALAN               SAYGILI CANBAY      HALİL               19.08.1983DENİZLİMERKEZBağbaşı Hüsamettin Kulaklı İlköğretim OkuluİNGİLİZCE                                         83BAŞARILI       
EMEL                SELÇUK              MUHİTTİN            22.06.1984DENİZLİMERKEZCumhuriyet Anadolu LisesiİNGİLİZCE                                         83BAŞARILI       
YALÇIN              DİNÇ                HALİL               14.11.1977DENİZLİMERKEZNevzat Erten Anadolu LisesiİNGİLİZCE                                         82BAŞARILI       
MEHMET ALİ          YARANGÜME           MUHAMMET            06.11.1981DENİZLİACIPAYAMOsman Manisalı İlköğretim OkuluİNGİLİZCE                                         82BAŞARILI       
TUFAN               ÇAYBAŞ              CEMAL               22.06.1981DENİZLİÇALÇal Meslekî ve Teknik Eğitim Merkezi, Mesleki Eğitim MerkeziİNGİLİZCE                                         82BAŞARILI       
MURAT               DEVELİ              SEFER               23.02.1981DENİZLİBAKLANCumhuriyet İlköğretim OkuluİNGİLİZCE                                         82BAŞARILI       
RAMAZAN             AKBAY               VAHİT               25.12.1981DENİZLİKALEBelenköy İlköğretim OkuluİNGİLİZCE                                         82BAŞARILI       
HÜSEYİN             YANMAZ              HÜSAM               16.06.1977DENİZLİMERKEZMerkez İlköğretim OkuluİNGİLİZCE                                         81BAŞARILI       
SEVİM               ÖZYILMAZ            FAİK                09.01.1982DENİZLİMERKEZCedide Abalıoğlu Anadolu İmam Hatip LisesiİNGİLİZCE                                         81BAŞARILI       
TUĞBA               GÜRSOY              NEVZAT              16.10.1981DENİZLİTAVASHanife ve Ahmet Paralı Teknik ve Endüstri Meslek LisesiİNGİLİZCE                                         81BAŞARILI       
AYDAN               ARISOY YAĞCI        ALİ OSMAN           28.05.1982DENİZLİMERKEZAnafartalar LisesiİNGİLİZCE                                         81BAŞARILI       
BETÜL               KELEŞ BÜYÜK         EBUBEKİR            05.07.1978DENİZLİMERKEZFatih İlköğretim OkuluİNGİLİZCE                                         81BAŞARILI       
AHMET               ERKARSLAN           İBRAHİM             14.03.1976DENİZLİMERKEZAnafartalar LisesiİNGİLİZCE                                         81BAŞARILI       
HERDEM              GÜLBAHÇE ÖZGÜL      SAİM                24.04.1984DENİZLİMERKEZYaşar Saniye Gemici Anadolu LisesiİNGİLİZCE                                         81BAŞARILI       
ÜLKER               CAN                 BEKİR               25.02.1985DENİZLİTAVASMehmet Özen İlköğretim OkuluİNGİLİZCE                                         81BAŞARILI       
MAHMUT              KARADAĞ             MEHMET              31.03.1987DENİZLİACIPAYAMAcıpayam Ticaret Meslek LisesiİNGİLİZCE                                         81BAŞARILI       
YASEMİN             KABUKÇU             AHMET               01.09.1979DENİZLİSERİNHİSARSerinhisar Hakkı Gökçetin Çok Programlı LiseİNGİLİZCE                                         80BAŞARILI       
IŞIN                PEHLİVAN            SUAT                05.06.1976DENİZLİMERKEZYaşar Saniye Gemici Anadolu LisesiİNGİLİZCE                                         80BAŞARILI       
EMİN                ERSOY               ALİ İHSAN           11.04.1980DENİZLİMERKEZŞemikler Amiroğlu İlköğretim OkuluİNGİLİZCE                                         80BAŞARILI       
TÜLİN               GÜMÜŞ               MUAMMER             25.11.1983DENİZLİACIPAYAMAcıpayam Anadolu İmam Hatip LisesiİNGİLİZCE                                         80BAŞARILI       
ELİS                BAL                 NİHAT               24.08.1983DENİZLİMERKEZIrlıganlı Şehit Piyade Onbaşı Bayram Güzel İlköğretim OkuluİNGİLİZCE                                         80BAŞARILI       
İSMAİL              ÇAKIR               GALİP               07.07.1985DENİZLİÇARDAKMerkez İlköğretim OkuluİNGİLİZCE                                         80BAŞARILI       
PINAR               HONAZ               İRFAN               26.04.1985DENİZLİSARAYKÖYSarayköy Mesleki ve Teknik Eğitim MerkeziİNGİLİZCE                                         80BAŞARILI       
GÜNAY               CİHAN               ARİF                11.05.1974DENİZLİBULDANAkın LisesiİNGİLİZCE                                         79BAŞARILI       
TAMER               DAYDIR              TÜRKER              08.03.1975DENİZLİMERKEZMehmet Akif Ersoy LisesiİNGİLİZCE                                         79BAŞARILI       
DEMET               DAĞLAR YİĞİT        İBRAHİM             09.08.1979DENİZLİMERKEZIrlıganlı Şehit Piyade Onbaşı Bayram Güzel İlköğretim OkuluİNGİLİZCE                                         79BAŞARILI       
MEHMET              MOL                 ORHAN               29.04.1976DENİZLİGÜNEYAtatürk İlköğretim OkuluİNGİLİZCE                                         79BAŞARILI       
ABİDE               DEMİR               HALİL İBRAHİM       01.03.1984DENİZLİMERKEZCafer Sadık Abalıoğlu İlköğretim OkuluİNGİLİZCE                                         79BAŞARILI       
BİLGEN              SEZGİN              SELAHATTİN          16.05.1983DENİZLİMERKEZDenizli Ticaret Odası Ahi Sinan İlköğretim OkuluİNGİLİZCE                                         79BAŞARILI       
DİLEK               KARAKÜLAH           NAZIM               01.01.1982DENİZLİMERKEZHacı İbrahim Cin İlköğretim OkuluİNGİLİZCE                                         79BAŞARILI       
İNCİ                TÜRKER              HALİL               20.06.1982DENİZLİMERKEZHacı Halil Bektaş İlköğretim OkuluİNGİLİZCE                                         79BAŞARILI       
İPEK                BOZ                 ŞAHİN               04.07.1985DENİZLİSERİNHİSARAtatürk İlköğretim OkuluİNGİLİZCE                                         79BAŞARILI       
AYŞE                BAKAN PEKER         SALİH               01.10.1985DENİZLİTAVASTavas Anadolu Öğretmen LisesiİNGİLİZCE                                         79BAŞARILI       
YASEMİN             HORZUM              COŞGUN              25.05.1975DENİZLİMERKEZSevil Kaynak İlköğretim OkuluİNGİLİZCE                                         78BAŞARILI       
KEREM               ÇİFTCİ              FİKRET              26.07.1978DENİZLİÇAMELİKolak Gayret İlköğretim OkuluİNGİLİZCE                                         78BAŞARILI       
GÜLŞEN              AYASLI ÇİVİ         HASAN HÜSEYİN       15.05.1981DENİZLİMERKEZHürriyet İlköğretim OkuluİNGİLİZCE                                         78BAŞARILI       
MUSTAFA             GÖREN               İZZET               11.01.1981DENİZLİMERKEZAbalıoğlu Yem Sanayi İlköğretim OkuluİNGİLİZCE                                         78BAŞARILI       
EVRİM MELİHA        BACAKLI             İSMAİL              22.08.1983DENİZLİMERKEZZehra Suna Manasır İlköğretim OkuluİNGİLİZCE                                         78BAŞARILI       
SEHER               KARATAŞ             YAŞAR               31.05.1983DENİZLİMERKEZKarakova İlköğretim OkuluİNGİLİZCE                                         78BAŞARILI       
AYŞE                KAYA                EŞREF               15.03.1982DENİZLİMERKEZTOKİ İlköğretim OkuluİNGİLİZCE                                         78BAŞARILI       
GİZEM               ÇİMEN               MUSTAFA FERİT       01.01.1985DENİZLİMERKEZTevfik Fikret Kaya İlköğretim OkuluİNGİLİZCE                                         78BAŞARILI       
MUHAMMET            OYMAK               HALİL İBRAHİM       25.04.1981DENİZLİKALEEthem  ÖZSOY Çok Programlı LisesiİNGİLİZCE                                         78BAŞARILI       
RESUL               ADAY                ALİ                 15.03.1975DENİZLİMERKEZDurmuş Ali Çoban Anadolu LisesiİNGİLİZCE                                         77BAŞARILI       
HATUN               EKLİOĞLU            BEKİR               20.01.1983DENİZLİBULDANGüngör Cerit Cumhuriyet İlköğretim OkuluİNGİLİZCE                                         77BAŞARILI       
İPEK                DİNÇ ARICI          SEZAİ               03.01.1978DENİZLİMERKEZOrhan Abalıoğlu Teknik ve Endüstri Meslek LisesiİNGİLİZCE                                         77BAŞARILI       
HİKMET              GÜLMEZ              EMİN                01.03.1981DENİZLİMERKEZPakize ve Suzan Özkardeş İlköğretim OkuluİNGİLİZCE                                         77BAŞARILI       
MİNE                TUNA                RİFAT               31.08.1982DENİZLİMERKEZAnafartalar LisesiİNGİLİZCE                                         77BAŞARILI       
BEYTUL              ACAR                ZEKİ                08.11.1983DENİZLİSARAYKÖYHasköy Hayrettin Türkölmez İlköğretim OkuluİNGİLİZCE                                         77BAŞARILI       
BUKET               ÇAKIR               ORHAN               12.05.1985DENİZLİÇARDAKBeylerli İlköğretim OkuluİNGİLİZCE                                         77BAŞARILI       
NİLAY               TURHAN              MAHMUT              17.03.1984DENİZLİTAVASBekir Güngör Anadolu Sağlık Meslek LisesiİNGİLİZCE                                         77BAŞARILI       
SİBEL               KAFTAN              CEMAL               13.03.1984DENİZLİMERKEZSevil Kaynak İlköğretim OkuluİNGİLİZCE                                         77BAŞARILI       
ÜMMÜHAN             DAŞCIOĞLU GÖKCEN    MURAT               01.02.1986DENİZLİMERKEZKarahayıt İlköğretim OkuluİNGİLİZCE                                         77BAŞARILI       
SERAP               AKBAŞ               NADİR               28.12.1978DENİZLİMERKEZHürriyet İlköğretim OkuluİNGİLİZCE                                         76BAŞARILI       
FATMA               GÖLCÜK              OSMAN               17.12.1981DENİZLİACIPAYAMOsman Manisalı İlköğretim OkuluİNGİLİZCE                                         76BAŞARILI       
SONGÜL              ONAY                HASAN               07.02.1984DENİZLİMERKEZAbalıoğlu Yem Sanayi İlköğretim OkuluİNGİLİZCE                                         76BAŞARILI       
ZERRİN              BAYRAKTAR           RUMİ                23.03.1983DENİZLİSARAYKÖYHacı İrfan Mersin Cumhuriyet İlköğretim OkuluİNGİLİZCE                                         76BAŞARILI       
HATİCE              ŞAŞMAZ              MUSA                28.04.1985DENİZLİAKKÖYAkköy LisesiİNGİLİZCE                                         76BAŞARILI       
CEREN               ALPTEKİN            METİN               21.09.1975DENİZLİMERKEZAtatürk İlköğretim OkuluİNGİLİZCE                                         75BAŞARILI       
AYLA                GENÇER              İSMET               17.11.1979DENİZLİMERKEZDenizli Anadolu Sağlık Meslek LisesiİNGİLİZCE                                         75BAŞARILI       
SELCAN              MASUN               FARUK               19.06.1984DENİZLİMERKEZMehmet Akif Ersoy LisesiİNGİLİZCE                                         75BAŞARILI       
AYNUR               TAŞCIGİL            HASAN               01.01.1984DENİZLİAKKÖYMerkez İlköğretim OkuluİNGİLİZCE                                         75BAŞARILI       
MELTEM              EKER                VELİ                04.01.1983DENİZLİBULDANBuldan Ali Tunaboylu Mesleki ve Teknik Eğitim MerkeziİNGİLİZCE                                         75BAŞARILI       
DENİZ               TABAN               HALİL İBRAHİM       21.01.1975DENİZLİÇAMELİKirazlıyayla İlköğretim OkuluİNGİLİZCE                                         74BAŞARILI       
GÜLÇİN              AKTEKİN             OSMAN               07.09.1977DENİZLİACIPAYAMAcıpayam LisesiİNGİLİZCE                                         74BAŞARILI       
HİLAL               BİLGETEKİN          OSMAN               10.05.1976DENİZLİMERKEZNevzat Erten Anadolu LisesiİNGİLİZCE                                         74BAŞARILI       
ONUR                BAL                 SEYFİ               05.09.1980DENİZLİMERKEZDenizli Irlıganlı LisesiİNGİLİZCE                                         74BAŞARILI       
ALİ                 ÇETİN               AHMET               25.03.1983DENİZLİÇİVRİLÇivril Teknik ve Endüstri Meslek LisesiİNGİLİZCE                                         74BAŞARILI       
BENGÜ               ALPER GÜNEŞ         MUSTAFA ZEKİ        03.01.1984DENİZLİSARAYKÖYSakarya İlköğretim OkuluİNGİLİZCE                                         74BAŞARILI       
EROL                AKAR                MUSTAFA             29.06.1984DENİZLİTAVASMehmet Özen İlköğretim OkuluİNGİLİZCE                                         74BAŞARILI       
IŞIL                KAYA VURAL          YUSUF               07.06.1979DENİZLİMERKEZKazım Kaynak Anadolu LisesiİNGİLİZCE                                         73BAŞARILI       
EMEL                GEREZ SALMAN        HAYRULLAH           26.05.1985DENİZLİSERİNHİSARAtatürk İlköğretim OkuluİNGİLİZCE                                         73BAŞARILI       
DEVRİM              BACAKLI             MEHMET ALİ          29.10.1976DENİZLİMERKEZAtatürk Teknik ve Endüstri Meslek LisesiİNGİLİZCE                                         72BAŞARILI       
BİLSEV              GÜRSAN              YAŞAR               19.11.1976DENİZLİMERKEZHacı İbrahim Demireren Cumhuriyet İlköğretim OkuluİNGİLİZCE                                         72BAŞARILI       
FUAT                VURAL               ALİ                 28.12.1972DENİZLİMERKEZMehmet Akif Ersoy LisesiİNGİLİZCE                                         72BAŞARILI       
EMİNE               ALTUNTAŞ            MEHMET              25.05.1984DENİZLİTAVASTavas Anadolu İmam Hatip LisesiİNGİLİZCE                                         72BAŞARILI       
TUĞBA               HAKAN               ALBER               10.04.1980DENİZLİMERKEZOrhan Abalıoğlu Teknik ve Endüstri Meslek LisesiİNGİLİZCE                                         71BAŞARILI       
SEZEN               AYKAL               TİMUR               20.01.1980DENİZLİMERKEZHürriyet İlköğretim OkuluİNGİLİZCE                                         71BAŞARILI       
SERKAN              SANER               SADETTİN            25.03.1977DENİZLİMERKEZMehmet Akif Ersoy LisesiİNGİLİZCE                                         71BAŞARILI       
SİNAN               ERBİL               HASAN HÜSEYİN       19.03.1985DENİZLİACIPAYAMAlaattin İlköğretim OkuluİNGİLİZCE                                         71BAŞARILI       
AYGÜN               ÇETİN               İSMET               18.09.1974DENİZLİMERKEZGültepe Reşat Vural İlköğretim OkuluİNGİLİZCE                                         70BAŞARILI       
GÖKHAN              AKÇAÖZ              MEHMET              01.02.1983DENİZLİMERKEZOrhan Abalıoğlu Teknik ve Endüstri Meslek LisesiİNGİLİZCE                                         70BAŞARILI       
HARİKA              YAŞAR&nb